Как може САМ човек да изкъпе едно бебе?

  • 3 866
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ние пък досега не сме изплаквали никога Thinking.До преди няколко дни слагахме едно специално олио във ваната и миех малката вътре,а таткото ме 4ака с хавлията.2 пати съм е къпала сама,не ми е проблем,защото няма нужда от плакнене и т.н.,а просто си я поливам с водичката.От няколко дни ползвам  шампоан-пяна ,но пак не съм сменяла водата да е плакна след това newsm78
Я сподели как така не плакнеш за първи път чувам подобно нещо  ...  Thinking

# 16
  • Мнения: 1 000
Ние се къпем сами...таткото ни е почти непрекъснато в командировки.....а няма кой друг да помага....
къпем се обикновено като се приберем от разходка на обед
До 3-тия месец се сапунисвахме на подложка за преобличане от тези мушамените,като отгоре слагах пелена за да не е студено и за да не залепва на нея Simple Smile изплакване под течащата вода на мивката
сега в анатомичната ваничка...плакна директно със душа, като е отворена тапата да изтича....никакъв проблем
Щом си решила ще се справиш

# 17
  • Мнения: 346
Тази тема ми беше много полезна и на мен! Мъжът ми пътува понякога и ми се налага да къпя бебчо самичка и се чудех как най-лесно да го изплакна. И аз в анатомичната ваничка го сапунисвам и плакна и после го премествам в легенче с чиста вода и там го доизплаквам някак си.

# 18
  • Мнения: 372
Аз сама си  го къпя, и за сега без проблем, в анатомична ваничка, и накрая го изправям с едната ръка, а с др. изплаквам с канчето  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 888
Най-лесно е да си го изплакнеш на мивката! Wink Или предварително да си налееш по-топла вода в отделен съд и докато къпеш бебчето тя няма да се изстуди...и си поливаш човечето...!

# 20
  • Мнения: 3 356
Аз все сама си го къпя.Даже сега ми е трудно,щото става лудница.Та значи.В началото със шезлонга в коритото.Голямо удобство е.Само трябва да си сложиш всичко наоколо.Слагаш го,поливаш го,сапунисваш.Изплакваш го отпред.След това го хващаш ,ама хубаво,с едната ръка през гърдичките (на мен палеца и кутрето ми отиваха под мишниците),сапунисваш отзад и изплакваш.Изплакването може да го направиш и под чешмата,не в коритото,когато не го къпеш със сапун (гел или там каквото ползваш),даже е по-удобно.Пробва няколко пъти,когато има човек,за да свикнеш,а и той да реагира ,ако има нужда.Не е страшно,въпрос на тренинг е.

# 21
  • София, център
  • Мнения: 686
Ами да ... шЪ са справиш ... колкото по - молко е бебето толкова по - лесно....
Ние сме живак на 6 месеца - ела да видиш ... няма го таткото  - работи!

Слагам я в анатомичната ваничка с вода ( чиста без пяна )!
Имам до себе си кофа ( лична само за принцесата ) с пластмасова кофичка!
-Пъво я поливам да се понамокри и да се отпусне с водата от ваничката.
-Второ я насапунисвам така както си лежи и я повдигам да седне за да оправя и гръбчето ( дупето така както е легнала също става да се измие ) и косата.
-Трето взимам с канчето от чистата вода и почвам да поливам яко, навсякъде, слагам я да седне ( по - скоро я държа подпряна ) и поливам гърба...
-И накрая я взимам подмишничките с две ръце, премествам си я да ми е "удобна" на едната ръка и обливам цялата ( пак с чистата вода ) Laughing и айде на повивалника с хавлийката... на снимката е на 3 месеца! С червена точка е снимката!  newsm62

# 22
  • Мнения: 683
много ме озадачи тази тема ...че аз все сама си го къпя до сега и не съм се замисляла даже по въпроса.Наливам вода във ваничката във самата вода преди това съм разтворила шампоана ,на сгъвката на дясната ръка ми ляга с лявата го поливам ,после го обръщам по коремче и пак така слагам дясната ръка под коремчето и с лявата го мия и поливам и после си го вадя върху хавлийката на повивалника и там му правя масаж и го обличам.Не му сменям водата и да го плакна,а понякога го мия на мивката и дори под душчето с мене или татко си под лека струйка и нямаме никъкви проблеми. Hug
Peace

# 23
  • Мнения: 432
В родилното една "стара пушка" сподели челен опит.
 Сапунисваш бебето в коритото, позаплакваш го със същата вода и после в предварително подготвена кофа /дълбок леген/ с чиста вода го топваш и плацикаш. Пробвала съм го - работи.

И на мен този на4ин ми дойде най -удобен.В единия леген мия само дупето, ако е наакана, в следвашия мия цялото тяло, в кофата я топвам за финал Joy

# 24
  • Мнения: 2 757
Кви са тия бебета бре хора. Вие да не говорите за кукли? С моя едва се справят един едър мъжага (баща му) и аз и пак даже не се справяме и го къпем на две на три, демек само си го мокрим, а той нас още повече. Знаех, че синът ми е специален, ама вече почвам да си мисля, че съвсем ненормален  newsm78.
За къпане от 1 човек и дума не може да става - той е неудържим просто  #Crazy
Леле това детенце ми разказа играта, честно. Никакви методи при него не действат ни за спане, ни за ядене, ни за къпане, ни за възпитание - кел файда, че съм изчела камара книги и тука по форумите - моето не влиза в никакви рамки  Naughty

# 25
  • Мнения: 6 164
Ами не е лесно, особено ако е по-голямо, но и на мен ми се налага, като мъж ми е по командировки. Държа с една ръка и често долепен до тялото ми, защото са ми кльощави ръцете и той все се люля напред-назад.. Laughing с другата поливам, ама колкото и да ми се спи, предпочитам някой да ми помага.

# 26
  • Мнения: 1 881
Имаше един период, в който бебето ми заспиваше твърде рано вечерния си съм, към 19 - 19:30, при това беше лято. Ако я къпех вечер, това значи да излизаме за по час след обяда, затова я къпех сутрин сама...И сега, когато я къпя сама действам по тази схема: Коритото в банята пълня с подвижната слушалка на душа, така избягвам вдигането на съдове с вода. Пълня повече от половината и не поливам после с нищо, т.е. не изплаквам. Къпя бебето с шампоан за тяло на Чико , после я увивам с хавлийка и готово Laughing

п.п. забравих да напиша, че почти до годинката бебочката ми искаше да е легнала в шезлонг във водата. А сега вече е седнала и си играе с комплект рибки Sunglasses

# 27
  • Мнения: 949
много ме озадачи тази тема ...че аз все сама си го къпя до сега и не съм се замисляла даже по въпроса.Наливам вода във ваничката във самата вода преди това съм разтворила шампоана ,на сгъвката на дясната ръка ми ляга с лявата го поливам ,после го обръщам по коремче и пак така слагам дясната ръка под коремчето и с лявата го мия и поливам и после си го вадя върху хавлийката на повивалника и там му правя масаж и го обличам.Не му сменям водата и да го плакна,а понякога го мия на мивката и дори под душчето с мене или татко си под лека струйка и нямаме никъкви проблеми. Hug
Peace
Peace

# 28
  • Мнения: 660
Тъй като в банята нямам как да затоплям кърпите, а в спалнята има паркет и не е желателно да става наводнение, цялата галимация е пренесена в кухнята /корито, повивалник и панер с бельо и козметика/.

След като напълня коритото, го събличам, хващам го през гърдичките с едната ръка и му измивам дупето на мивката. Слагам го в коритото върху шезлонг и го мия с две ръце, като шампоана го приплаквам с водата от коритото. След туй, ако няма кой да ми полива, го хващам пак през гърдичките и под мивката. Взимам си кърпата от радиатора със свободната ръка, постилам си я на масата, подсушавам го, обличам го и си отиваме в спалнята.

# 29
  • Мнения: 742
Най-лесно е да си го изплакнеш на мивката! Wink Или предварително да си налееш по-топла вода в отделен съд и докато къпеш бебчето тя няма да се изстуди...и си поливаш човечето...!
  Peace
Наистина най - лесно и удобно е на мивката - още в болницата така я къпеха..така, че Криската има тренинг! Иначе мъжът ми предварително наглася водата и после само пуска душа и изплаква Hug

Общи условия

Активация на акаунт