СНБМ - инициативи свързани с бременността, &#

  • 24 799
  • 665
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 671
И да добавя напомня - днес някой да вземе "Труд" за архива ни, ще има голяма разработка за първокласниците.

/И... бъдете снизходителни към мен, моля Embarassed/

# 136
  • Мнения: 3 336
Хриси, според мен трябва да е отворено писмо и да се пусне и до медиите и ако ни искат интервю да обясним, че желаем да се срещнем ЛИЧНО с нея, за да обсъдим доста неясноти по законите , които са гласувани тази година. Така като е публично ще имаме правото след като се направи на луда и не ни отговори, нещо, в което съм убедена/дано не съм права/ да искаме оставка, защото не може 1 социален министър да си затвая очите за хорските проблеми в продължение на 4 месеца, хем провихме 2 протеста и пресконфернция и какво ли още не, тя не благовори да се види с нас. Ами, какво остава, цигански колела да правим в нейна чест пред министерството ли #Cussing out

Според мен е редно да се иска лична среща с нея, без медии, НО с отворено писмо, което да се изпрати и на медиите. Ако не отговори до месец - ядец за нея! Пише си го в закона - 30-дневен срок. В първото писмо от 1 юни не пишеше, че чакамве отговор до 30 дни и съотвметно не ни пратиха никакъв, във второто изришно го упоменах и все пак ни изпратиха отговор. Така че както прецените, може и без да пхишем срок, но на 30-ти яден яако нямаме отговор, трябва да решим отсега как ще действаме.

Аз вчера разрах, че имам познати в Господари на ефира, тъй че ако Масларова откаже да се срещнем, можем да й изпратим онзи любезния напорист репортер да я потормози малко Mr. Green Мисля, че от предаването няма да имат нищо против.

Вчера попълних  и написах всички документи, сега записвам един диск, защото искат инфото и на диск ooooh! Днес следобед мисля да съм приключила с регистрацията в министерството на правосъдието, стискайте палци, че са поне 10 документа, дано не съм объркала нещо Praynig

Дес, честита работа  bouquet

Хриси, докато стане тази бланка ноември ще мине и закона за бюждета отдавна ще е гласуван, давайте сега да пускаме писмото Praynig Мисля, че е достатъчно, че имаме вече печат.

Коалке, нали пловдивския труд, бе мама? Ако е пловдивския го вземи ти newsm78

# 137
  • Мнения: 2 070
И аз мисля, че трябва да си действаме без да чакаме лого... Достатйчно е да пише НБМ на бланките, знаят ни вече хората, а в момента, в който е готово вече може да се слага...

# 138
  • Мнения: 2 070
Евелина, чак сега прочетох текста в общата поща... Не видях включено това за телевизорите и техниката. Също и проблема с "напляскването" на децата. Това за рекламирането - забранено е до колкото знам, мисля и че е нормално да е забранено, по цял свят хората отдавна протестират, че подобни институции трябва да са "свободни" и по тях да не се рекламира...Най-вече училищата и детските заведения. Самият текст планираш да го говориш на Кръглата маса /евентуално/ или ще е част от текста, който ще оставим на представителите там...?

# 139
  • Мнения: 2 070
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=133762.new#new

Мишленце, в тази тема за насилието изскачат още случаи... Дайте хора да вдигнем шум, "Господари на ефира" задължително, защото много хора го гледат... Не може да ни бият и травмират децата и ние да седим с кръстени ръце... Бясна съм  #Cussing out

# 140
  • Мнения: 145
Момичета,изпратих ги вчера/логата/вечерта към 8-8.3ч. на bgViki,дано ги е видяла,но гледам,че днеска още не е успяла да ги извади.Може нещо да е заета...При положение,че са вече готови мисля,че не би имало проблем да ги решим още тази седмица до края за да може да се придвижи всичко с логото,щом е спешно!

# 141
  • Мнения: 1 000
Сега ги качвам....бях на работа....а и нямах нет вчера

# 142
  • Мнения: 1 000
Нещо форума пак ми дава ядове..............
Анимими.......нямам поща......нищо от теб ....
прати ги пак моля те.....да не са много големи....не знам
раздели ги на 2......яху-то поема до 10МВ ....

# 143
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Вижте още един отговор на МТСП за детегледачки за деца на майки в заварено положение
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134808.msg2543267#msg2543267

# 144
  • Мнения: 4 978
Вижте още един отговор на МТСП за детегледачки за деца на майки в заварено положение
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134808.msg2543267#msg2543267

От отговора става ясно, че програмата ЩЕ се разработва от работна група към МТСП.
Значи сега е момента за писмото.
Дали да не пишем, че искаме да се включим в работната група?!

П.С. И аз съм за отворено писмо и да го изпратим сега. Честно казано, не виждам какво ще спечелим от изчакване.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 21:43 от LadyAutumn

# 145
  • Мнения: 1 000
Вижте още един отговор на МТСП за детегледачки за деца на майки в заварено положение
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134808.msg2543267#msg2543267

От отговора става ясно, че програмата ЩЕ се разработва от работна група към МТСП.
Значи сега е момента за писмото.
Дали да не пишем, че искаме да се включим в работната група?!

Да .....би било хубаво, но си мисля че ще е твърде хубаво за да стане реално......на Масларова сме й греда в очите......
Но нищо не пречи да се пробва...поне няма да ни е яд че не сме опитали......а и те в последсвие няма да могат да кажат че не сме искали да се включим Simple Smile

# 146
  • Мнения: 1 671
Вижте още един отговор на МТСП за детегледачки за деца на майки в заварено положение
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134808.msg2543267#msg2543267

От отговора става ясно, че програмата ЩЕ се разработва от работна група към МТСП.
Значи сега е момента за писмото.
Дали да не пишем, че искаме да се включим в работната група?!

Подкрепям напълно - да искаме да има наши представители в тази работна група. Което на практика означава, че трябва час по-скоро да пратим писмото. Което означава, че май не трябва да се съобразяваме с изборите, тоест в седмицата преди балотажа да го пратим на Масларова и да го оповестим едновременно с това. И аз подкрепям отворения формат, ако медиите знаят, Масларова няма накъде да мърда.
Пък тъй като Г. Първанов ще е новият - стар президент, ще може още след балотажа да се задвижи и Кръглата маса.


Момичета, изглежда нещо са променили намеренията във в. Труд. Става въпрос за софийското издание, Кали, две страници има и днес за първокласниците, обаче са за безплатните закуски. Дано в следващ брой има и за социалната помощ.


Апропо, днес взех якето, анцуга и блузата. Якето е наистина дебело, надеждно е за зимата, честно казано направо ми хареса, цвят кралско синьо за момчета и червено за момичета. Емблемата МТСП е на лявата гърдичка, не е много натрапчива, но аз ще зашия отгоре някаква друга. Анцугът е в същия цвят, обаче е 90% изкуствена материя и 10% памук. От мястото, където ги взех, ме приканиха много любезно да ги огледам, да премеря на детето, което беше с мен, и да подменим на място, ако са малки. Сами ми предложиха по-голям номер за якето, защото имаме за тази зима.

Изглежда протестите ни не са останали съвсем като глас в пустиня.  Дано имаме късмет и с Масларова.

# 147
  • Мнения: 145
bgViki,изпратих ти ги снощи чак в 12.30 вечерта/късно за теб/.Изпратих ти ги един път през адреса на мъжа ми и един път през майл-бг,надявам се да си ги получила вече-Те не са толкова големи по 300-400кВ съвсем поносимо...
Деска,скъпа съвсем пропуснах да ти се зарадвам!Честито бе жена!Добре си дошла на софийска почва и добро приспособяване!Честита ти нова работа!Аз съм живяла в Хаджи Димитър цели 7години и квартала ми е мила ,родна картинка,но се свиква!Успех с градината!

# 148
  • Мнения: 2 070
Анимими, мерси!  bouquet
Момичета, работя близо до Руски паметник, обедната ми почивка е полвин час, когато аз реша, така че, ако някой от вас е наблизо някой ден може да пием кафе за малко... Анимими, ти не живееш ли наблизо някъде из Зоната?

# 149
  • Мнения: 3 336
Коалке, редактирай писмото, моля те, с молбе да се включим към въпросната работна група и давайте да пускаме писмото. Хлиси ще тряьбва да го подпише и да го подпечатаме, значи ще трябва да ис направим срещка и да го занесем заедно.

Освен това още стои въпроса с  банковата сметка. Искам да се уговорим най-после за срещата и в коя банка ще отидам. Трябват ми всички от Управителния съвет, т.е. Хриси, Жени, Наси, Инето, Влади, Доли и аз ще дойда където кажете. Идеята ми е да изберем 3-ма души, които да имат достъп до сметката, но 2-ма поне трябва да отидат на място заедно, за да може да се пипа нещо по сметката.

Кой ден и къде ще ви е удобно?

Вчера подадох с 300 зора най-накрая документите в Министерство на правосъдието. Онази пак искаше да ме върне ,защото толкова кратък текст за правила никой не бил одавал, но аз й напомних, че в изискванията няма правила за обем и й казах, че няма право да ме връща, за да й пълня страницата с изсмукани от пръстите локе(уми, само и само да й запълня страницата.

Накрая се съгласи да приеме документите въпреки вмсичко, но каза, че според нея не било достатъчно написаното.

Дано не ми върнат документите впоследствие, защото ще откача, цяла събота и неделя се занимавам с тия 10 документа и 2 дни отделих, за да ги занеса и ми писна вече.

След 2 седмици трябва да отида за отговор, може и да е отрицателен, дано не е Praynig

Общи условия

Активация на акаунт