СНБМ - инициативи свързани с бременността, &#

  • 24 695
  • 665
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 534
Да , Кали , нужен ни е печат , за да открием сметката
Банката , за която споменах има клон в Сити Центъра , така че когато на вас ви е удобно , аз нали там работя вече и не ми е проблем

Пускам имейл към общия , за да ви подам една информация за РД на Роси

# 16
  • Мнения: 934
Добро утро дами.
Относно печата не е трудно. Трябва ни матрица за него тоест как да изглежда или на място ще ни направят. Отнема от 3 дена до една седмица и е нужно копие от съдебната регистрация. Има много такива фирми които правят печати по центъра.
Аз отново апелирам тези които имат усет в дизайна поне бегло да нахвърлят някакъв дизайн за сайта. Сега имам малко свободно време да го направя, но ми се задава нов проект и като се заема с него няма да ми остава време в излишък. затова моля ви дайте идеи.
Относно майла на който да се изпращат молбите то той може да бъде и info@snbm.org или какъвто решиме друг. Мога да направя на всеки които иска мейл към саита и си има специален майл клиент за да се проверява отделно през нета.
Лек ви ден

# 17
  • Мнения: 1 072
Здравейте, видях анкетата за лого в Клю-то. За съжаление не печели моят фаворит, но това, че сме попитали момичете ни задължава да приемем тяхното решение. Ако те решат едно, а ние все пак приемем друго, това ще ни раздели и те ще останат с впечатление, че ние не се съобрадяваме с тях. Ще се дистанцират. Така че, предлагам победителят в анкетата да бъде избран за официално лого на Сдружението. Т.к. виждам кое води убедително, днес ще нахвърлям основата за сайта. Имате ли някакви предложения относно дизайна?

# 18
  • Мнения: 3 336
Летяща, координирайте се със Салай, ако ви е нужен дизайнерски/макар и моден, а не графичен или компютърен/ поглед, свиркайте Wink

Ще гледам да задействам нещата с печата тия дни, ще поръчам 2 и само с името на сдружението.

Припомням ви, че днес освен Роси, има рожден ден и Инето!

Инче, Роси, да сте ни живи и здрави, все така борбени мами   bouquet

# 19
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ине, Роси честит рожден ден, да сте живи здрави и все така борбени! Много щастие и успехи ви пожелавам!  bouquet Hug

# 20
  • Мнения: 1 072
На Инето и Роси -   много ви обичаме.


Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 12:38 от letia6tata_krava

# 21
  • Мнения: 934
Роси ЧРД и оздравявай бързо  bouquet
Инче и на теб ЧРД липсваш много. Подпали фитила и зачезна но ние държим фронта и за теб.

# 22
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
ЧРД, Ине smile3525 newsm51 smile3525
Момичета, има ли възможност за едно ново предложение за кръглата маса? Да се предложи на здравното министерство да се състави нов рецептурник за детски ясли и отделно нов рецептурник за детски градини. Сега в ОДЗ-тата менюто е еднакво и за 11-12мес. и за 5-6 год.
А също се чудя как и на кой да се каже, че с 1.35лв  #Crazy на ден няма как едно дете да яде 3 пъти здравословна храна. Независимо от коя фирма се зарежда.
Не го искам този шоколад #Cussing out в яслата

# 23
  • Мнения: 472
Честит Рожден ден на две достойни жени и майки!
Ине, Роси от сърце ви желая много семейно щастие, много воля в устояване на тежката задача с която сте се заели.
Честито от цялото ми семейство!

# 24
  • Мнения: 2 070
Томасе, това за храната в детските заведения съм го вклучила в резюметата, които евентуално ще са в текста, който ще оставим на Фандъкова и другата... Факт е, че децата в яслена група в ОДЗ-тата са принудени да хапват това, което ядат големите от градината и няма отделен рецептурник. Не е вярно, че за тия пари не може да се готви здлавословно...
Момичета, в Сф съм , но досега се занимавахме с багажи и чистене след ремонт, както и с новата ясля /плевенската беше далеч по.добра/, скоро ще се включа по-активно...

Честито на патерици на рожденичките...
Честита ни регистрация и нова темичка...
За заявлението да си кажа мнението- според мен тр да е по-опростено, нещо от рода на - желая да стана член насдружението, одобрявам и приемам устава, ще се съобразявам с делегираните на членовете права и отговорвнности... И така - крлатко и ясно..
Хриси, ние ако ги пращаме по майл ще бъдат ли валидни?Не трябва ли подписани лично и на адреса на Ина?

# 25
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
В резюмето за детските заведения за храната открих това:

- Храната да е съобразена с възрастта на децата, да се съобрази с последните изследвания в областта на здраве, хранене, диетология /съответно по-малко нишестета и сладки храни за сметка на повече пресни плодове и зеленчуци../

Но власт да промени рецептурника има здравното министерство, а не общината. Не знам за кръглата маса дали има представител на МЗ. Струва ми се, че към тях трябва да е искането за храната, общината дава парите за нея. Докато в рецептурниците е позволено ще ги има и нездравословните храни. В някои градини пържени картофи, в яслата (а там взимат деца под годинка) шоколад(кроасани,вафли, меденка, филия с течен шоколад), пържено и кренвирши, в детската кухня (там записват и 8 мес) прясно мляко и кайма (която е като в магазина с консерванти, сол и оцветители).
Иска ми се като за начало да има ценрално от МЗ директива тези храни да не се включват в детското меню, а в последствие да се напише изцяло нов рецептурник. А не да се преиздава стария, който може и да е на повече от 15год.

# 26
  • Мнения: 1 000
Честит рожден ден на Инето.....малко на патерици,  но три дни нямах интернет....
Гласувах в анкетата..... мисля че летящата е права....каквото и да е решението на момичетата трябва да се съобразим..
Сега отивам да наваксвам с четене

# 27
  • Мнения: 3 336
Честит рожден ден на Инето.....малко на патерици,  но три дни нямах интернет....
Гласувах в анкетата..... мисля че летящата е права....каквото и да е решението на момичетата трябва да се съобразим..
Сега отивам да наваксвам с четене

Да се отчета - Томасе занесе иконата за Роси, аз букета за Инето вчера, така че работата е свършена, който иска да участва с някаква сума - да се обърне към Жени Wink

Вчера поръчах и печатите - 2 бр, кръгли, на тях ще пише само Сдружение `Настоящи и бъдещи майки`. Ще са готови утре, след това трябва да се извади булстат, това сигурно ще стане в четвъртък или петък. След твоа трябва да се регистрираме в някакво министерство, където се ригестрирали подобни дружества newsm78 И след булстата вече можем да ходим да направим банковата сметка.


Стойноста на печатите е 40.98 лв и съм ги взела от Жени, т.е. от общите.


Дес, честито преместване в София  bouquet

Дес, според мен задължително трябва да остане частта с избора на част от дейността, защото ни трябват хора, които да вършат някаква работа. Не може 5 човека да вършат работата на 100, тогава какъв е смисъла да сме 100 човека в сдружението? И за какво му е на някого да става член? Само за да се каже, че е част от нас? Според мен всеки трябва да си има задача.

В тази връзка смятам, че трябва да се добави към избора на дейности - счетоводна и също юридическа.


Томасе, смятам, че задължително трябва да се прибави това за рецептурника, ако ще има въобще кръгла маса.  Peace

# 28
  • Мнения: 2 070
Споко Томасе, естествено, че това ще се включи и формулира специално, ако трябва! Нали плана е да има представител от МЗ на масата, както и тази, която отговаря за яслите от Общината, а тя е от здравеопазването...

Мерси Кали, да ви кажа от два дни само рева, защото имам чувството, че съм на Луната - кал и дупки и мизерия, яслата ни е на 10мин, но плуваме докато стигнем и значително по-дълго време се придвижваме, прескачайки локвите и заобикаляйки строежите... Няма да се оплаквам, някой ден ще ми дойде поне някоя от вас на гости в Плевен и ще ме разбере за какво говоря.. А яслата там в сравнение с тази тук е като да сравнявам частна и държавна. Млъквам. Иначе за разпределението кой какво ще прави в сдужението- трябва да ги обмислим нещата наистина...Аз може да си остана координатор за Плевен и със Салай да се водим координаторки за район Подуяне, ако и тя иска, не знам.. Мога да помагам на Жени и Евелина за детските заведения, защото по ми е страст това, както и като цяло за околната страна и разни неща, свързани със средата, когато се наложи…
 Ще се разходим сега малко в Борисовата да подишаме чист въздухи да се успокоя.. Аз се едно не съм живяла пет години тук преди да родя... сори за мрънкането

Анимими, кажи как си и къде се изгуби?  Hug

# 29
  • Мнения: 145
Здравеите на всички познати и непознати мами!Поздрави на героите от битката Хриси,Мишле,Влади,Наси,Донибони,Коала...боже, сигурно ще испусна много важни и съществени мами,които ще ми простят!!!Прясна съм, върнах се току-що от морето и пребиваването при майка ми и баща ми във Варна!Изпуснала съм доста събития!
Сигурно пак ще кажете,че влитам...ама да почна с въпросче...Виждам гласуване за знаци,връщах се назад към последния линк със обсъждане преди да замина,там не открих нищо,но в случай,че съм пропуснала някаква съществена причина, все пак да попитам аз защо не участвам в предложенията за знак?Никъде не виждам предложени моите варианти или като отсъствам работата ми е отишла по дяволите?Все пак доста труд хвърлих и доста варианти предложих!Ако може някой да ми изясни картинката,че все още не съм в час!
Със здраве на всички!

Общи условия

Активация на акаунт