СНБМ - инициативи свързани с бременността, &#

  • 24 804
  • 665
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 336
За всички противници на розовото    и привърженици на оранжавото - http://letiachtata.web.data.bg/gallery/storage/letiachtata/userp … %F2-%EA%E4%F0.jpg 
Значи, това са сухи тренировки и упражнения на вариации на примерна тема. Някой ако има точна представа за визия на сайта, да я сподели, че не знам на къде да тръгна. Това например е по-нежно. Може би искате да е в стил детска рисунка или пък изчистен, наблягащ на информацията.

Позволих си да коригирам надписа в логото.


Анимими, включи се да кажеш, дали ще коригираш твойте.

Значи трябва да пише:
Сдружение -  Настоящи и Бъдещи Майки    и   Mothers and Mothers to bee



Надписа трябва да е Сдружение " Настоящи и бъдещи майки" или на английски Society "Mothers and mothers to be"

Аз съм определено за оранжевото, може да е по-нежния вариант, който си предложила по-горе, но нека да е в оранж. Доктор Дженд е прав, че на знака са мама и дъщеря, ако лепнем и розово съвсем ще го овапцаме Crazy Между другото , според мен е прав, че не трябва на знака ни да има момиченце, ако има как да му се позатрие дългата кочика мисля, че няма да е зле Wink

Освен това лично на мин ми допада повече знака, в който няма само контури на образите, а е изцяло запълнен, но се надявам, да не е в черно, Инето вече обясни защо. Топъл цвят ни трябва, топъъъъъъъъл bowuu Laughing

Щом ще е номер 1 поне да си кажа, де Tired

Аила, няма ново развитие по въпроса, надявам се на срещата, коят опланираме с Масларова да повдигнем въпроса.

В тази връзка вижте какво съчиних:

ДО Г-ЖА ЕМИЛИЯ МАСЛАРОВА,
МИНИСТЪР НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ


ОТВОРЕНО ПИСМО
От Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”
Гр. София, ул. „Н.В.Гогол” № 9, ет.2, ап.5,
телефон за връзка: 0888 268 997 - Христина Пендичева /Председател на Сдружението/

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО МИНИСТЪР,

Във връзка с широко обсъжданата напоследък програма „В подкрепа на майчинството”, която предстои да бъде въведена от 1 януари 2007г., Сдружение „Настоящи и бъдещи майки” се обръща към Вас с молба за среща – дискусия на която да бъдат обсъдени с Вас възможните проблеми, които биха възникнали в бъдеще, при прилагането на програмата.

Бихме желали на срещата да бъде обсъдена още една тема, а именно внезапната промяна в закона за                    и по-точно за спиранито на майчинските в случаите, когато детето започне да посещава детска ясла. В тази връзка имаме някои предложения, които бихме искали да обсъдим с Вас.

Също така остава недоизяснен въпроса със завареното положение на майките, при които 135-те дни болничен са изтекли.

Вярваме, че с опита ни като майки бихме могли да бъдем полезни на Министерството на труда и социалната политика и че подобна среща – дискусия би придотвратила бъдещи недоразумения, свързани с прилагането на програмата  и закона догодина, като бъдат обсъдени предварително и на време. Затова Ви молим да определите удобни за Вас дата и място за срещата, като се надяваме тя да се осъществи в рамките на следващите две седмици, предвид скорошното настъпване на датата 1 януари 2007г., когато ще бъде въведена програмата.

Надяваме се на успешна съвместна работа.

Очакваме отговор в предвидения от закона 30-дневен срок /по възможност и по-скоро/ и се ангажираме се да направим резултатите от срещата ни публично достояние.

Госпожо министър,
вярваме, че вашата основна мисия като социален министър е добруването и спокойното бъдеще на хората в страната ни. Децата на България са утрешните й граждани. Нека животът им бъде достоен!



С уважение:
Христина Пендичева,
Председател на Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”


Гр. София
16.10.2006г.


Чакам от Хриси уточнения кой точно е закона, че нещо на мен тези подробности ми се губят Rolling Eyes

АМ, не сме забравили този проблем и ще се радваме на помощта ти. В тази тема отсега нататък ще се обсъждат ВСИЧКИТЕ ни инициативи, така че можеш да се информираш своевременно и да помагаш с каквото е по силите ти. Ще бъдем благодаряни на всяка помощ  bouquet

Момичета, взела съм печатите вече, единия ще седи в Хриси, другия остава в мен, предвид това, че с писмата както става ясно се занимавам предимно аз.

Днес съм планирала/дано не ми мине котка път Praynig/ да отида до статистиката да извадя булстат на сдружението и да отида да го регистрирам във въпросното министерство, което още не знам кое е, но чакам да ме осведомят.

За сайта - смятам, че трябва да е достъпен и на български и на английски, много е важно, защото нали се надяваме на партньори от евросъюза за в бъдеще, пък и на подкрепа от евроинституциите Peace

Нежния вариант ми допада, но смятам, че върху образа на майката и "щерката" не трябва да има линии, перпендикулярни на основните от сайта, защото така се получава шареничко. Смятам, че трябва образана мама и "щерка" да са в един нюанс, без релефи. Може знака горе в ляво да е в по-тъмен нюанс на основния цвят на страницата, а пък големия знак върху основата да е в по-сватъл нюанс на същия основен цвят.


Томасе, мерси, изпревари ме с 1 минута Laughing  bouquet
Смятам, че инфото за нас, за историята ни, за старите инициативи и за контактите с нас трябва да са в ляво, а пък новините за новите инициативи и планирани неща трябва да са разположени централно на самата страница, за да се наблегне на тях. Връзка към темата в бг-мамма не смятам, че трябва да фигурира, защото всеки ще ни влиза в темата и ще се разсейваме, вместо да вършим нещо градивно. Който стане член ще му се дава линк към темата. Също така смятам, че трябва да се направи нещо като собствен форум, в който да се гласуват нещата от членовете и само те да имат достъп до него със собствена парола. Т.е. по някакъв начин да се направи така, че да е като в анкетите в този сайт, но вместо вариантите за избор, за се слагат имената на членовете и всеки с неговата парола да гласува по даден въпрос, като се вижда какъв е гласа му. По този начин ги виждам аз общите събрания.



# 76
# 77
  • Мнения: 214
Аз все още не съм се примирила с положението и смятам , че трябва да се борим, за да постигаме успехи!
 Peace
Извинявай много за въпроса, но ти как точно смяташ да се бориш?
Не искам да бъда груба, но след като не можеш да отделиш време да прочетеш темата, която е 4,5 страници, за да се информираш какво сме направили по въпроса, смяташ ли, че имаш право да критикуваш и да ни обвиняваш, че сме си затваряли очите?


Привет на Клео и всички борбени мами!
И аз не искам да съм груба, но в една предна тема (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121426.0) имах огромното желание да се боря и помагам-как точно ли:
[/list]питах с какво мога да ви бъда от полза- тактично ми бе отговорено, че имало достатъчно хора, засега не съм била нужна(т.е. аз и да исках не можех да съм от полза струва ми се...)
    написах вариант на Отворено писмо с молба СНБМ да застане зад него- .....
    исках да дойда на пресконференцията- пак тактично бах преориентирана...-каза ми се да чакам, защото сдружението действало.Чаках 1.5 месец и като не видях развитие на проблема започнах да питам какво се случва и нататък ви е добре познато.
    Ще изчета всички линкове- много благодаря, и ако ми се появи все още нещо неясно ще питам.Мисля че разбирате нетърпението ми-все пак идва нов бюджет, в който ние трябва да сме предвидени, ако искаме позитивен резултат!
     Peace

# 78
  • Мнения: 214
p.s. само да допълня- с удоволствие ще помагам с каквото има нужда , както и съм готова да се включа във всички инициативи, които ще допринесат за развитие на социалната политика! засега ще мога от вкъщи да помагам- дъщеря ми е само на два месеца Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 070
АМ, направили сме каквото можем, най-вече Хриси, която говори за това на пресконференцията... Там бяха всички основни медии. Пак тя комуникира с представители на министерството и институциите, от които зависи това. това е от името на сдружението... Всеки, който иска може да пише отделно колкото си иска писма и молби и да протестира, никой не може да му отнеме това право. Но ние нямаме правомощията да променим нещата, нито да впишем въпросните неща в наретбите за прилагане на закона. Колкото и да търсиш из страниците по темите ще видиш, че сме направили ксаквото можем и зависи от нас... Но от волята на управляващите зависи дали ще обърнат внимание, в крайна сметка и те разполагат с определени суми пари, които тр да разпределят и те решават как, а не ние. Вдигнали сме достатъчно шум, за да знаят какво е желанието на хората... Какво друго очакваш от нас да направим като сдружение? Дай предложение и ако има нещо уникално и убедително, което не сме правили досега и  ще ги накара да направят промяната - евала!

# 80
  • Мнения: 1 000
За проблема с момиченцето
Може да е нещо от сорта ....
  или

Не ме бива много.....даже въобще...ама който може ще го оправи хубаво Simple Smile ...визирам Летящата Simple Smile .....както и да е....
Днес на два пъти пиша и после нищо.....
сега ще се сетя какво и ще пиша......

Евелина.....страхотно си се справила....след линка който е дала Деси....мисля че може да се допълни и нещо за насилието в ОДЗ-тата и подобни....

Анимими.....обсъждахме в предишната тема знаците, но не променихме нищо по твоите за да не се засегнеш Simple Smile

Летящата......оранжевото ми допада.....
Сега ще се върна да си припомня за какво иде реч......

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 15:24 от BgViki

# 81
  • Мнения: 1 072
Двата силуета са стилизирани така, че да напомнят знака Ин и Ян. Символиката е ясна. Този знак, пречупен през бг съзнанието описва хармонията, баланса, понеже е свързано и с китайската философия - мъдрост. Особенно, ако се задълбочим, Ин / тъмната страна / е обърната/ротирана на 180 градуса. Отново послание за добри намерения и чисти помисли. Това, че  детето напомня за момиче, е препратка към частта от Бъдещи. Един вид настоящите отглеждат бъдещи - послание за единство, наследственост, кръговрат, нескончаемост. Исках само да кажа- това, че детето мяза на момиченце, не е болка за умиране..

# 82
  • Мнения: 1 072
И сърчицата от двете страни на "сдружение" ми идват в повече. Моля те, сложи нещо друго, ако ще да е и само точка.

 Stop  Не, не посягайте на сърчицата. Шегувам се.
Събота и неделя щесе заиграя малко с логото и да видим какво ще излезе. Със сайта също.

# 83
  • Мнения: 1 000
Това, че  детето напомня за момиче, е препратка към частта от Бъдещи. Един вид настоящите отглеждат бъдещи - послание за единство, наследственост, кръговрат, нескончаемост. Исках само да кажа- това, че детето мяза на момиченце, не е болка за умиране..

Ами да го направим бледозелен Simple Smile .....да накланя към момчетата Simple Smile или лилав

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 19:08 от BgViki

# 84
  • Мнения: 4 978
Писмото с някои корекции:

ДО Г-ЖА ЕМИЛИЯ МАСЛАРОВА,
МИНИСТЪР НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ


ОТВОРЕНО ПИСМО
От
Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”
Гр. София, ул. „Н.В.Гогол” № 9, ет.2, ап.5,
тел.:: 0888 268 997 - Христина Пендичева


УВАЖАЕМА ГОСПОЖО МИНИСТЪР,

Във връзка с широко обсъжданата напоследък програма „В подкрепа на майчинството”, която предстои да бъде въведена от 1 януари 2007 г., сдружение „Настоящи и бъдещи майки” се обръща към Вас с предложение за среща – дискусия, на която да бъдат обсъдени възможните проблеми, които биха възникнали в бъдеще, при прилагането на програмата.

Бихме искали на срещата да бъде обсъдена още една тема, а именно внезапната промяна в закона за .... и по-точно спирането на майчинските в случаите, когато детето започне да посещава детска ясла. В тази връзка имаме някои предложения, които бихме искали да споделим с Вас.

Също така, остава недоизяснен въпроса със завареното положение на майките, при които 135-те дни болничен ще бъдат изтекли към 01.01.2007 г.

Вярваме, че с опита ни като майки и професионалисти, всяка в своята сфера, бихме могли да бъдем полезни на Министерството на труда и социалната политика и че подобна среща – дискусия би предотвратила бъдещи недоразумения, свързани с прилагането на програмата и закона догодина, като бъдат обсъдени предварително и на време.

Затова се обръщаме към Вас с молба да определите удобни за Вас дата и място за срещата, като се надяваме тя да се осъществи в рамките на следващите две седмици, предвид скорошното настъпване на датата 1 януари 2007 г., когато ще бъде въведена програмата.

Надяваме се на успешна съвместна работа.

Очакваме Вашият отговор и се ангажираме да направим резултатите от срещата ни публично достояние.

Госпожо Масларова,
вярваме, че вашата основна мисия като социален министър е добруването и спокойното бъдеще на хората в страната ни. Децата на България са утрешните й граждани. Нека животът им бъде достоен!



С уважение:
Христина Пендичева,
Председател на Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”


Гр. София
16.10.2006г.

# 85
  • Мнения: 1 671
И моите корекции:




ДО Г-ЖА ЕМИЛИЯ МАСЛАРОВА,
МИНИСТЪР НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ


ОТВОРЕНО ПИСМО
От
Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”
Гр. София, ул. „Н.В.Гогол” № 9, ет.2, ап.5,
тел.:: 0888 268 997 - Христина Пендичева


УВАЖАЕМА ГОСПОЖО МИНИСТЪР,

Във връзка с широко обсъжданата напоследък програма „В подкрепа на майчинството”, която предстои да бъде въведена от 1 януари 2007 г., сдружение „Настоящи и бъдещи майки” се обръща към Вас с предложение за среща – дискусия, на която да бъдат обсъдени възможните проблеми, които биха възникнали в бъдеще при прилагането на програмата.

Бихме искали на срещата да бъде обсъдена още една тема, а именно и внезапната промяна в закона за .... в частта му за спирането на майчинските в случаите, когато детето започне да посещава детска ясла преди навършване на двегодишна възраст. В тази връзка имаме някои предложения, които бихме искали да споделим обсъдим с Вас.

Също така остава недоизяснен въпросът със завареното положение на майките, при които 135-те дни болничен ще бъдат изтекли към 01.01.2007 г.

Вярваме, че с опита ни като майки и професионалисти, всяка в своята сфера, бихме могли да бъдем полезни на Министерството на труда и социалната политика и че подобна среща – дискусия би предотвратила бъдещи недоразумения, свързани с прилагането на програмата и закона догодина, като бъдат обсъдени предварително и навреме.

Затова се обръщаме към Оставяме на Вас с молба [/b]да определите удобни за Вас дата и място за срещата, като се надяваме тя да се осъществи в рамките на следващите две седмици, предвид скорошното настъпване на датата 1 януари 2007 г., когато ще бъде въведена програмата.

Надяваме се на успешна съвместна работа.

Очакваме Вашия отговор и се ангажираме да направим резултатите от срещата ни публично достояние.

Госпожо Масларова,
вярваме, че вашата основна мисия като социален министър е добруването и спокойното бъдеще на хората в страната ни. Децата на България са утрешните й граждани. Нека животът им бъде достоен!



С уважение:
Христина Пендичева,
Председател на Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”


Гр. София
16.10.2006г.


# 86
  • Мнения: 1 671
Момичета, само това ли ще са темите, които да дискутираме с Масларова?

Може би трябва още да разширим кръга? И да сме малко по-конкретни?

И ми се иска да сме малко по-остри? newsm78

# 87
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Момичета, какво решавате за логото? Гласуването приключи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132373.0

Ясно изразен фаворит №1. Но повечето казват да се смени разположението и шрифта на надписа.
Летяща  bouquet Надявам се да видим нови варианти Grinning

# 88
  • Мнения: 1 671
Предлагам този вариант

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО МИНИСТЪР,

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" се учреди през месец юли 2006 г. Сред основните задачи, които сме си поставили, са:
иницииране на обществени дебати и диалог с институциите по проблемите на бременността, раждането и отглеждането на деца;  участие в изготвянето на изменения и допълнения в нормативните актове, свързани със социалната и здравната политика на държавата; осъществяване на връзка между гражданското общество и институциите в страната по отношение на родителството и майчинството в България.

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" подкрепя инициативите на МТСП, които предлагат алтернативи за работещите жени, прекъснали кариерата си, за да отгледат дете. Във връзка с наскоро одобрената програма  „В подкрепа на майчинството”, която ще стартира от 1 януари 2007 г., сдружение „Настоящи и бъдещи майки” Ви кани на среща – дискусия. На нея бихме желали да получим допълнителна информация за възможностите на програмата и да Ви запознаем със свои предложения,  които считаме, че ще доведат до оптимизирането й.

Сдружението ни е обезпокоено от внезапната промяна в Закона за .... в частта, засягаща спирането на обезщетението за отглеждане на дете до двегодишна възраст в случаите, когато детето започне да посещава детско заведение, а майката не се върне на работа.

След направените през лятото промени в Кодекса за социално осигуряване остана недоизяснен и въпросът със завареното положение на майките, при които 135-те дни болничен за бременност и раждане ще бъдат изтекли към 01.01.2007 г., но децата им няма да са навършили деветмесечна възраст. Позицията на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" е, че следва тези жени също да се възползват промяната в КСО - да получават 90% от заплатата си до навършване деветмесечна възраст на детето.

 Считаме, че предлаганата от нас среща – дискусия ще внесе яснота сред гражданското общество и ще оптимизира програмата на МТСП "В подкрепа на майчинството" и промените в КСО.

Предоставяме на Вас възможността  да определите удобни дата и място за срещата, като се надяваме тя да се осъществи в най-кратък срок.

Вярваме, че с опита си като майки и професионалисти, всяка в своята сфера, ще бъдем полезни и при бъдещи инициативи на МТСП в областтана майчинството и отглеждането на дете.Надяваме се на успешна съвместна работа.

Очакваме Вашия отговор и се ангажираме да направим резултатите от срещата ни публично достояние.




С уважение:
Христина Пендичева,
Председател на Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”



# 89
  • Мнения: 4 978
Браво бе, Коалкееее!   bouquet
Истински професионалист в своята сфера.
Нямам какво да добавя.

Момичета, казвайте си мнението и да действаме.

Общи условия

Активация на акаунт