разпределение на семейният бюджет при втори брак

  • 9 610
  • 318
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 12 329
Ама той на авторката кола ли й е купил? Защото да смятаме кола, която той кара в 90% от времето, а нея евентуално да я вози до работа (ама не е сигурно, даже по-вероятно не), до супермаркета (пак евентуално), и на някоя ексурзия... пак евентуално... за нейна привилегия... за която трябва да плаща наравно... абе някои хора акъл имат ли? Rolling Eyes Той тая кола и с и без авторката ще я има, тя си е за него. А за разлика в разхода трудно може да се говори.

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Щото тук един мъжки обяснява как 500лв разход на кола за месец било нормално. Ми не, не е.

# 302
  • София
  • Мнения: 38 211
Аз нашата кола с чиста съвест я пиша в неговата колонка на разходите. Аз не я ползвам, освен за прословутата почивка в Гърция. 100 лв без ремонти.

# 303
  • Мнения: 2 360
Яко заблуждаваш хората.
Каското с всички отстъпки които ползвам е 3-4% от стойността на автомобила.
За 40-50 хиляди сама си го сметни.
6 литра може да ми харчи колата ако е карам на село и няма светофари. В София ми харчи над 8 нищо , че по каталог и дават около 6.

Специално за теб
https://www.skoda-auto.bg/choose-and-buy/price-lists
Шкода Супърб стайл TSI бензин 67 680 лева и това пак не е максималното ниво на оборудване може и до около 80 хиляди да стигне.
И по твоите сметки като ти харчи 6 литра дизел, ми сметни за 2400 литра дизел колко плащате Simple Smile
По скоро недей, че много се оплете

# 304
  • София
  • Мнения: 34 934
От разходи по кола не икономисвал за мотор, обаче от развлечения и ресторанти - да.
Ей тъй става работата с любовниците Mr. Green
Икономията е майка на любовника!

# 305
  • Мнения: X
В съседната тема й се чудим на любовницата, как може да се е хванала 9 години с чичко-паричко, ама като чета тая тема, започвам да я разбирам Joy Човекът цял апартамент й купил само за да я ***, а тука тоя на съпругата си се цупи, че иска да живее като нормален човек.

Ама любовницата от съседната тема нещо 20 години по-млада била и там ако си плащаше по друг начин, щеше да му излезе по-скъпо Wink
Една приятелка се шегува, че и мъжът и колата са на лизинг, та и хората на години и с пари обикновено са наясно защо ги искат и ги вземат такива без пари. Ама това в бг мама го няма, тук всичко е по-любов и каквото си изкарал предните 20 години и настоящите 20 трябва да се дели абсолютно безкористно с новото другарче, което има само любовта си към тебе. Което от моя гледна точка е много хубаво, само не знам защо не съм го виждала на живо.

# 306
  • София
  • Мнения: 12 329
001, нали знаеш, че има коли и за 20к-30к лева, нови? Пък ако не може да си позвали нова, има и на старо Wink Но пък ми е много интересно един мъж, който може да си позволи кола за 50к, как не може да отпусне 30 лева за маникюр на жената без да се мръщи? Иначе викаш ще се вози в скъпата кола да се прави колко е голям, ама вкъщи истината е друга.

# 307
  • Мнения: 4 944
Значи ако се омъжа за втори път, трябва да си живея пак като мома и разпростирам спрямо собствения си бюджет. Сакън да не ощетя финансово новя съпруг.

Пак ще кажа. Тя плаща кеш 600лв наем от заплатата си. После сигурно пак харчи същите пари от картата на мъжа си, но получава бонус - контрол и мрънкане.
Мерси за такава щедрост, която после ти излиза през носа. При всяка покупка да се чудиш какво ще чуеш вечерта.

За домашните задължения, обикновено не ми тежат. Не съм правила сметка..Но странно, че след развода ми се освободи много време. Просто се прибирам и намирам апартамента така както съм го оставила..

И последно..Като си направя разчет на заплатата и къде отиват разходите ми, мисля че сама жена с 900лв би се справила, че и някои глезотии би си позволила. Свободата е безценна.
Любов и контрол заедно не съществуват

# 308
  • Мнения: 15 960
За какво й е на една жена, с вече отгледани пълнолетни деца,  да се събира с мъж и да го издържа? Я у лево!
Вместо да си разполага с парите и да си ги харчи, тя ще му плаща наема. Хората се събират, за да им е по-добре заедно, само мазохистите - за да им е по- зле.

# 309
  • Мнения: 2 360
001, нали знаеш, че има коли и за 20к-30к лева, нови? Пък ако не може да си позвали нова, има и на старо Wink Но пък ми е много интересно един мъж, който може да си позволи кола за 50к, как не може да отпусне 30 лева за маникюр на жената без да се мръщи? Иначе викаш ще се вози в скъпата кола да се прави колко е голям, ама вкъщи истината е друга.
Знам. Wink
Бащата на моята приятелка й е купил такава преди да се запознаем. Хвала на човека , все още си я кара с кеф и си я гледа като кукла. Моята е по-голяма кочина от нейната, защото тя като мине през някоя локва и после отива на автомивка.
Грижвница си е и аз съм късметлия.
Но пък не мога да й искам наем, защото знае , че такъв и аз не плащам. Е няма пълно щастие . Wink

# 310
  • София
  • Мнения: 12 663
Щото тук един мъжки обяснява как 500лв разход на кола за месец било нормално. Ми не, не е.

Той не само за колата се изхвърля.
Ние сме голямо домакинство и не се стискаме за нищо, а пак не можем да докараме до разходите, посочени от него (а и от други потребители в темата).  Евентуално стигаме тези разходи последните месеци, понеже си взехме семеен СУВ и малка кола на големите дъщери, та с вноските за двете коли и със студентските такси ги стигаме. Ако нямахме тези пари, нямаше да ги купим. Че и дори, купувайки ги, рязко ни спадна разходът за гориво (електрически са и двете).
Спрягат се тук някакви 2000 лв. разходи за режийни, 1500 за бензин, спестени пари от море в Гърция, които са достатъчни за покупка на мотор.
На жената й е проблем, че се отчита, когато си купи гащи и дезодорант, а не се оплаква, че не й стигат за яхта, все пак!

# 311
  • София
  • Мнения: 12 329
Знам. Wink
Бащата на моята приятелка й е купил такава преди да се запознаем. Хвала на човека , все още си я кара с кеф и си я гледа като кукла. Моята е по-голяма кочина от нейната, защото тя като мине през някоя локва и после отива на автомивка.
Грижвница си е и аз съм късметлия.
Но пък не мога да й искам наем, защото знае , че такъв и аз не плащам. Е няма пълно щастие . Wink

Пр*бал си се... трябваше да я излъжеш, че плащаш Smile

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Яко заблуждаваш хората.
Каското с всички отстъпки които ползвам е 3-4% от стойността на автомобила.
За 40-50 хиляди сама си го сметни.
6 литра може да ми харчи колата ако е карам на село и няма светофари. В София ми харчи над 8 нищо , че по каталог и дават около 6.

Специално за теб
https://www.skoda-auto.bg/choose-and-buy/price-lists
Шкода Супърб стайл TSI бензин 67 680 лева и това пак не е максималното ниво на оборудване може и до около 80 хиляди да стигне.
И по твоите сметки като ти харчи 6 литра дизел, ми сметни за 2400 литра дизел колко плащате Simple Smile
По скоро недей, че много се оплете
Конкретно каското - първата година беше 1800, с всяка следваща намалява. В момента колата е на 5 г, тъкмо приключваме с лизинга, няма как да не съм наясно. Колата струваше 46 хил лева като нова. 1,6 дизел, автоматик, Ситроен Гранд Ц4 Пикасо.
И харчи среден разход 5,8 на сто. Изобщо не съм се оплела. Гарантирам и стоя зад думите си.

П.П. Живеем и шофираме в Пловдив.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 12:13 от Янтра

# 313
  • Мнения: X

На жената й е проблем, че се отчита, когато си купи гащи и дезодорант, а не се оплаква, че не й стигат за яхта, все пак!
Жената изчезна преди да поясни за какво се отчита, та може и за яхта да е Wink

# 314
  • Мнения: 2 360
Лъвица и това го знам, ама е късно. Още в началото знаеше, че имам ипотека и сметките са на мое име Sad
Тя не се бута да плаща, защото не била с моята фамилия, а аз я бъзикам, че ипотеката не ме плаши, колкото някой да ми вземе фамилията.
Та така, ама да не обсъждаме моя живот все пак, темата е за госпожата с наема, дето тормози мъжа си като му точи картата.

Янтра,
Като ми гарантираш нека сега заедно да ги сметнем. Цената е без значение дали е 40 или 80 хиляди лева, защото колата си е ваша вече , но от там отиваме на месечните разходи.
Ти казваш, че карате по 40 хиляди на година с по 6 литра на 100 километра , това както и да го погледна го докарвам до 4500 лева минимум на година или по около 400 лева на месец.
Каското ви било паднало с остаряването на колата и това го приемам и вече не плащате 1800 , а да кажем 1500
ГО е около 250-300 лева грубо. Данъкът същото горе долу, поддръжката е много индивидуална затова ще сметнем, че ти е без пари.
И какво стана 4500 за гориво, 1500 каско и данък и го 500 .
Станаха ли над 500 лева на месец минимум по калата ви или не.
Благодаря за вниманието.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 12:06 от 0001

Общи условия

Активация на акаунт