За пробиването на ушите

  • 24 213
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 263
пробих й ушите, когато беше точно на 5 месеца
аз не познавам жени без пробити уши, какво толкова има да я чакам сама да решава.
Мдааааааа дете с обеци е толкова красивичко! Laughing Приказна гледка!

# 46
  • Мнения: 3 098
Говорила съм с лекари,докато бях студентка на тази тема.Обясниха ми,4е колкото по_късно се сложат обици,толкова по_добре.Може да бъде засегнат център,а има и отношение спрямо израстването на зъбите.
Ако родителите много държат да поставят обици,то тогава нека като най_рано това да стане след 3 навършени години.Това от лекарите.
Моите уши бяха пробити доста късно,но имах страхотни проблеми и болки.Накрая се оказа,4е освен злато ниЩо друго не мога да сложа на ушите си.А в тийн годините обожавах среброто.
Както и да е,изоставих Mr. Green ушите,но дупките не зарастнаха.Сега си ползвам със здраве. Laughing
За дъЩеря ми съм абсолютно против да я тормозя с всякакви такива приумици,оЩе пове4е 4е е невероятно палаво дете и може да си изскубне обиците.Пък не ми изглежда естети4но,4естно казано.
Тук в Испания практиката е,оЩе като се роди в АГО му бият дупките.Или после акушерката ти.Бях ги предупредила да не го правят,ако и те не искат после дупки.
Аргументите им са,4е бебетата не 4увствали болка,затова така е прието при тях. hahahaКак пък не. Mr. Green
Вси4ки ме гледат съжалително,4е не съм сложила обици на малката,едва ли не майка идиотка. LaughingИ непрекъснато дуднят какви били тия оби4аи по нашите земи,да съм вземела пример от тях. Crazy

# 47
  • Мнения: 6 039
Mарица,
чак пък толкова, нека пък твоето дете да е различно, особено щом ти си имала алергия, на твое място също бих се вздържала. По-добре е разбира се уши бе обици, отколкото въпалени и разкървени. Племенницата ми е алергична дори към 14 каратово злато. Само 18карата.
Всяка майка си има усещане за детето. Но аргументът да я чакам тя да реши, на мен не ми се върваше, ами ако едновремено с уште, реши да си пробие и разни други места.

скоро се върнах от Барселона, там всяко второ момче и момиче е с обици на горната устна и долната изместени малко в страни, не по средата. И повечето бяха черни, съвсем като брадавици. Грона работа.


# 48
  • Мнения: 1 403
Ние на малката и ги пробихме на 6 месеца, никакви проблеми съм нямала Peace Свикна си  с тях и изобщо после не ги е дърпала Wink

# 49
  • Мнения: 984
аз ги пробих на 1г. и нямах никакъв проблем

# 50
  • Мнения: 1 427
Не мисля да пробивам ушите на Йоана.Когато поиска сама -тогава Peace

# 51
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз в голямо чудене съм изпаднала с това пробиване на ушенцата. С таткото искахме да стане когато тя сама реши, пък и се притеснявах  да не се закачи обичката някъде и да й се съдере ушето. Ама тя сега така се кипри милата и вече си иска обички та май скоро може да си имаме дупчици.

# 52
  • Мнения: 3 098
Mарица,

скоро се върнах от Барселона, там всяко второ момче и момиче е с обици на горната устна и долната изместени малко в страни, не по средата. И повечето бяха черни, съвсем като брадавици. Грона работа.



Oх,гледам ги и аз тука. LaughingТатуировки,обици навсякъде.Надявам се тази мода да премине,докато ми порастне детето. Praynig

# 53
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling

 newsm10

# 54
  • Мнения: 3 098
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling

 newsm10
От този постинг се сетих за едно интервю с Мел Гибсън.
Там той обясняваше за своето голямо семейство и колко много уважава жена за това,4е е останала с него и за това,4е се справя с децата им фантасти4но.
Разказваше как дъЩеря му,непълнолетна тогава,много искала да й позволят да си сложи обица на езика.Той не могъл да я обори по никакъв на4ин,а жена му я погледнала  и й казала"Ти какво,цяло лято ли не искаш да ядеш сладолед?"Детето размислило и не сложило.

# 55
  • Мнения: 114
Мисля , че детето трябва да бъде достатъчно голямо ,само да направи избор - с обици или без . Peace

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато стане достатъчно голяма да разбира тогава.
Мен много ме е страх от инфекции. Това успокоение на моето дете нищо не му стана е като ранното захранване, т.е. на едни може нищо да им няма, а при други да има опасни възпаления. Не мисля да правя експерименти с детето си.

# 57
  • Мнения: 2 229
Ние пробихме ушите на дъщеря ми , когато беше на 1 г., естествено при лекар. Честно казано и през ум не ми е минавало, че след време може да ме упреква за това. По-скоро все съм си мислела, че като порасне и й се приискат обеци ще й е по-трудно да си пробие ушите, да се реши да понесе болката съзнателно.

Напълно съм съгласна!  Peace И съм МНОГО благодарна на майка ми, че ми е пробила ушите когато съм била на 3-4 годинки, защото ако не беше, сега посмъртно нямаше сама да отида  ooooh! (сигурно не боли толкова, но добре че не ми се налага да пробвам..) Освен това дори после да не иска дупки (в което дълбоко се съмнявам) могат да зарастнат... Hug но не познавам момиче, което да се ядосва че са и пробили ушите като малка!! newsm78 (докато обратното го има  Peace)

# 58
  • Мнения: 4 392
Аз пък не виждам причина да не се пробият ушичките!

Аз пък не виждам причина да се бърза да се пробият толкова рано!

На ухото има само едно място, което става за пробиване, защото оттам не минават тези акупунктурни точки, за които вече стана дума.
Има случаи, когато след пробиване на ушичките на детето му се възпалява окото. Защо ли? На мен каква ми е гаранцията, че няма да случи на детето ми? А и не приемам малки деца с накити, а още повече свързани с нарушаване на целостта на кожата. Противоестествено ми е някак.
Майка ми подари на Симона златни обеци и така почти се почувствах изнудена да надупча ушите на детето, защото смятам да изчакам с това, докато (ако въобще) самата тя  реши някога. Peace

# 59
  • Мнения: 4 392
Аз съм на мнение, че всяко момиченце трябва да има обици. Голямата ми дъщеря беше на 2 годинки и половина, когато сама реши, че иска. Заведох я да и сложат. Първата дупка -добре, но за втората едвам я хванахме. Имам приятелка-румънка. Тя ми е казвала, че при тях не ги приемат в църквата на 40-ия ден, ако нямат обици ( дъщеря и беше пример за това). Това ме амбицира  .  На малката ми дъщеричка и ги пробих когато беше на 2 месеца-Изобщо нищо не разбра. Не мисля, че е проблем стига всичко да се направи професионално от специалист (доктор).  А що се отнася до пиърсинга- едва ли ще ни питат #2gunfire
 

 hahaha Joy
Няма да вляза в църквата тогава! Peace

Общи условия

Активация на акаунт