Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 25

  • 27 973
  • 739
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Благодаря за отговорите! Разгледах ръководството, което може да се изтегли. 2 перки има описани там. Аз също попаднах на това клипче, но модела е различен.
Бош дали има хубав за тези пари..
Моя мъж е на мнение, че и уред за 500 лв ще мие, ама аз се дърпам и ми се иска нещо по-утвърдено. 😀
И после четем  "този препарат не мие, онзи гел не става и т.н.", а всъщност машинката толкова си може, отделно, че е правена с по-ниско качествени части.
За третата кошница - и на АЕГ се маха. Допълнителен разпръскваш не й се слага, защото по принцип си има (не се маха).

# 211
  • Мнения: 17 996
На Нефф се махат втората и третата, но не на този модел точно май

# 212
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Ми има си машини евтини, които мият страхотно. Но са рядкост. Такива например са Шарп, Беко, Аристон и Индезит.
    Махането на горната кошница, го имат повечето миялни. Всъщност, моите всичките са такива, но съм ги купувал, без да знам.

# 213
  • Мнения: 6 330
Аз моята като я купувах гледах да има и страничен разпръсквач. Тогава като четох, останах с впечатление че така измиват по добре машинките.

# 214
  • Мнения: 5 944
Напоследък миялната ми не мие добре, на дъното остават бучици препарат/ползвам прахообразен/и ми се струва, че водата не загрява до необходимата температура. Съдовете са топлички, но не горещи. Това възможно ли е? Или топли, или не/ако е изгорял нагревател, например/.

# 215
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Няма такива неща да са топли пък да е изгорял. Дай модел и марка.

# 216
  • Мнения: 5 944
Не си ме разбрал.Казах,че или трябва да топли, или не. При мен нещо средно сякаш-топло, но не горещо, каквото трябва да бъде. Беко, вградена, 45 см, десетгодишна. В момента не мога да кажа модела.

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 08:12 от W

# 217
  • Мнения: 47 998
По скоро запушена перка провери първо

# 218
  • Мнения: 6 330
И аз мисля че е от перките. Много малко вероятно е да е нагревател, но само за протокола трябва да кажа, че е възможно. Случвало ми се е на бойлер. Не напълно изгорял, но повреден нагревател. И аз не му разбирам как е възможно, но факт. Загряваше водата със зор до 40 градуса някъде. На самия нагревател имаше някакво черно петно, ако не ме лъже паметта.

# 219
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Значи тоя бойлер е бил с два нагревателя.
Такива филми няма. Или работи или не. Има останала възможност но така щяхте да сте мъртви. Или са перки или помпа. Вече по малки проблеми са термодатчик, разпределител и нивомер

# 220
  • Мнения: 180
Зачетох се за енергийните класове. Не знаех, че от скоро има нова скала по която да се определят. Нямало да има клас А++ и т.н.
И това вече съвсем ме обърка..
Този Неф, който показах по-горе е клас Е, но по новото етикиране. Сравнявам по цветове с по-старите скали и там цвета е като за клас В, ама дали е така?

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 10:51 от Estell88

# 221
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Новите класове за сборни. Е може да значи А, може и A+++

# 222
  • Мнения: 4 096
Зачетох се за енергийните класове. Не знаех, че от скоро има нова скала по която да се определят. Нямало да има клас А++ и т.н.
И това вече съвсем ме обърка..
Този Неф, който показах по-горе е клас Е, но по новото етикиране. Сравнявам по цветове с по-старите скали и там цвета е като за клас В, ама дали е така?



https://www.hea.de/fachwissen/energielabel/energielabel-geschirrspueler

# 223
  • Мнения: 17 996
Колко минути са ви автоматичнине програми приблизително? Взех Електролукса, хубаво мие и суши, но  са дългички програмите, към 2 часа, екото още повече. 30минутната мие супер, ама едва ли е ОК само нея да ползвам 🤔

# 224
  • София
  • Мнения: 12 006
Колко минути са ви автоматичнине програми приблизително? Взех Електролукса, хубаво мие и суши, но  са дългички програмите, към 2 часа, екото още повече. 30минутната мие супер, ама едва ли е ОК само нея да ползвам 🤔
Автоматичната е с различна дължина и си я определя в началото според замърсеността, както и градусите. Тя затова е автоматична - сама си определя дължина и темп., от-до са посочени в описанито на всеки модел.

Общи условия

Активация на акаунт