Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 25

  • 27 830
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 133
Изобщо не съм съгласна, че гел-а бил за по-слабозамърсени. Мия само със Сомат голд, двуфазния и измива перфектно. Предпочитам гел-а защото мога да си го дозирам, докато с капсулите не мога, а табкетките масово драскат съдовете.
Аз пък не съм съгласна и с двете ти твърдения.
Имам точно описания от теб гел на Сомат. Използвам го само като добавка при силно замърсени съдове, за да мие по време на предмиенето. Като основен и единствен препарат за миене - не съм доволна от резултата.
Таблетките на Финиш (скоро много подробно описвах кои ползвам) НЕ драскат стъкларията.

# 481
  • Мнения: 11 614
Не знам за препаратите, но съм установила, че при мен някои тави с керамично покритие или инокс, ако съм ги позагорила с ребърца или е изтекъл сос от руло Стефани (него го увивам в пекарска хартия и така го пека), се мият по-трудно без значение от препарата. Явно и от съдовете си зависи.

# 482
  • София
  • Мнения: 12 006
Изобщо не съм съгласна, че гел-а бил за по-слабозамърсени. Мия само със Сомат голд, двуфазния и измива перфектно. Предпочитам гел-а защото мога да си го дозирам, докато с капсулите не мога, а табкетките масово драскат съдовете.
Аз пък не съм съгласна и с двете ти твърдения.
Имам точно описания от теб гел на Сомат. Използвам го само като добавка при силно замърсени съдове, за да мие по време на предмиенето. Като основен и единствен препарат за миене - не съм доволна от резултата.
Таблетките на Финиш (скоро много подробно описвах кои ползвам) НЕ драскат стъкларията.
Значи имаш пролем с машината или с покритието на съдовете, при някои съдове покритията се мият по-трудно. Може и да не нацелваш правилната програма спрямо замърсеността, но ми се струва по-малко вероятно.

# 483
  • Мнения: 2 961
Щом не си доволна от Сомат , значи или машината ти е виновна или ти ...
Нещо ново няма ли да измислиш , Афродита ?

# 484
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз сега се замислям чак, че моята смотана миялна мие само с Феъри платинум. Всякакви други капсули съм пробвала - Финиш всички видове, Сомат, ДМ-ски, Лидълски, както и обикновено Феъри, но резултатите изобщо не са добри. До сега си мислех, че е от препаратите, но като чета май в машината е проблема. Не че ми пречи да ползвам само Феъри. Най-удобно ми е с таблетка и си свикнах да ги купувам в големи количества.

# 485
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом не си доволна от Сомат , значи или машината ти е виновна или ти ...
Нещо ново няма ли да измислиш , Афродита ?
Ами щом един и същи препарат при едни мие, а при други, не значи проблемът не е в препарата. Ако причината беше в препарата, нямаше да се справя никъде. Друго обяснение защо при едни се справя, а при други не, имаш ли? И да, покритието на съдовете също играе голяма роля.

# 486
  • Мнения: 2 961
Щом не си доволна от Сомат , значи или машината ти е виновна или ти ...
Нещо ново няма ли да измислиш , Афродита ?
Ами щом един и същи препарат при едни мие, а при други, не значи проблемът не е в препарата. Ако причината беше в препарата, нямаше да се справя никъде. Друго обяснение защо при едни се справя, а при други не, имаш ли? И да, покритието на съдовете също играе голяма роля.
Други ? Аз друг освен теб не знам .
А колко  хора вече ти оспорват мнението , ама ти не се спираш ..

# 487
  • Мнения: 2 133
Изобщо не съм съгласна, че гел-а бил за по-слабозамърсени. Мия само със Сомат голд, двуфазния и измива перфектно. Предпочитам гел-а защото мога да си го дозирам, докато с капсулите не мога, а табкетките масово драскат съдовете.
Аз пък не съм съгласна и с двете ти твърдения.
Имам точно описания от теб гел на Сомат. Използвам го само като добавка при силно замърсени съдове, за да мие по време на предмиенето. Като основен и единствен препарат за миене - не съм доволна от резултата.
Таблетките на Финиш (скоро много подробно описвах кои ползвам) НЕ драскат стъкларията.
Значи имаш пролем с машината или с покритието на съдовете, при някои съдове покритията се мият по-трудно. Може и да не нацелваш правилната програма спрямо замърсеността, но ми се струва по-малко вероятно.
Не се обяснявам, само пояснявам:
Имам две миялни, относително нови - едната на 4, а другата на 1 година. Едната е АЕГ, другата - Електролукс. Значи проблем с миялните нямам.
Съдовете са ми много високо качество, които могат да се мият в миялна. Ще се въздържа да цитирам марки. Значи проблем със съдовете нямам.
Ползвам Автоматична или Интензивна програма в зависимост от замърсеността. Значи и там нямам проблем.
Таблетките (меки капсули), които ползвам не драскат, а гел Сомат голд сам не се справя добре. Те и таблетките на Сомат 1 в 4 екселанс нищо съществено не вършат, чак ме е яд, че ги купих… Явно самата марка е само марка…
В крайна сметка аз съпоставям качеството на измиване на гела на Сомат с меките капсули на Финиш и определено гелът не е нищо особено.

# 488
  • Мнения: 5 911
Хайде и аз принос в спора. Не съм ползвала кой знае колко препарати. Щом съм доволна от едни, защо да ги сменям. Драскали са ми само табл. Медикс, които купих докато опитвах кое как е с новата машина. Няма да повторя. После минах на Лидлски-никакъв проблем. Няколко години ползване и никакви поражения. Минах на ДМ прахообразен, защото мога да дозирам-миялната ми е 45 см. Доволна съм. Няма драскане, няма изтриване на картинки. Отбелязвам, че ежедневно употребяваните ми съдове са обикновени, порцеланови. Сомат голд гел по внушение от темата съм го употребявала за по-нежни /кристал например/и малко замърсени съдове. Ще взема да опитам и с по-замърсени. И  обикновено не ползвам нискотемпературните и кратки програми.

# 489
  • Мнения: 2 322
Днес ще пускам съдомиялната. Въпросът ми е, дали като пералнята, първото пускане трябва да е на празна машина на по висок градус или...?
В книжката пише само, че след слагането на сол да пусна програма изплакване и това е.
Тъп въпрос, то сякаш ще подкарвам ракета в космоса Joy

# 490
  • Мнения: 605
щастлива мама, първото пускане на съдомиялната ми беше на програма на 70 градуса, празна- без съдове, със заредени предварително: сол, капсула, изплакваща течност.

# 491
  • Мнения: 2 322
Благодаря

# 492
  • Мнения: 2 961
И с двете ми миялни не съм пускала първо миене без съдове .
Директно със съдове , сол , гланц и таблетка .

# 493
  • Мнения: 2 322
Направихме първи полет до луната Joy
в едната ръка чиния, в другата книга с инструкции....
Ще е забавно Grinning
Благодаря за напътствията, момичета

# 494
  • Мнения: 5 911
И с двете ми миялни не съм пускала първо миене без съдове .
Директно със съдове , сол , гланц и таблетка .

Има една приказка "може, ама не бива". Имам остро обоняние и миялната, която купихме преди около 3 месеца, ми миришеше на нещо като машинно масло. Е, как няма да пусна предварително да отмие всички полепнали по нея неща. Първата нямаше такава миризма, но пак един предварителен цикъл с препарат и най-високата температура. Аз съм на принципа - по-добре повече, отколкото по-малко. Относно хигиената.

Общи условия

Активация на акаунт