Пъзели 31

  • 37 182
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 496
Не мога да не споделя последния си нареден пъзел. Страхотен! Пъзел Schmidt от 1000 части - Лунен сън. Heart

# 676
  • Мнения: 4 370
Не мога да не споделя последния си нареден пъзел. Страхотен! Пъзел Schmidt от 1000 части - Лунен сън. Heart

Прекрасен!
 И аз го бях сложила в любими, но той бързо свършил.

# 677
  • Мнения: 1 468
За вълка говорим 😁
Сега като гледам това безкрайно звездно небе, започва да стихва желанието ми да го имам. Красив е, но за мен е много труден.

# 678
  • София, България
  • Мнения: 5 612

Еххх, на втората ми по омразност марка, но е толкова хубав, че заминава в любими.

# 679
  • Мнения: 2 437
Готов е:) Доволна съм от качеството.

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 20:03 от Hot SummeR

# 680
  • София
  • Мнения: 8 603
Hot SummeR, каква марка беше този, че нещо разпокъсано чета и не съм проследила? Много е красив!

Аз приключих единия Eurographics, почвам втория днес. Тази седмица служебно добре ме оползотворяват и не успявам да редя много - рано сутрин и вечер на лампа. Пъзелът си имаше доста прахоляк, но иначе качеството си е на ниво, според мен.

# 681
  • Мнения: 2 437
Eurographics😉 При мен нямаше прахоляк и бяха добре изрязани частите.
Сега отворих на Heye един с котки, също без боклуци вътре.

# 682
  • София, България
  • Мнения: 5 612
Hot SummeR, Тони, страхотни пъзели!

Аз идвам да се похваля с моя огромен пъзел на Голд, до никъде съм, но много ми харесва Joy  Дебел картон и уникално качество. Определено Голд ми е любима марка.

Знам, че не можете да спите от притеснение, та затова да ви успокоя - днес дъщеря ми намери липсващите две парчета от Фалкона.

# 683
  • Мнения: 1 468
Мона Лиза, разсмя ме 😄 Наистина се разстройвам от гледката на пъзел с липсващи парчета, така че се радвам, че са открити.

Показвам два на D-Toys и специално за ToniShu ще се разпростра малко повече върху впечатленията си от нареждането:





Скрит текст:
Двата са от различни серии, този на Муха има надпис на кутията "High quality", другият е "Cartoon collection". Аз не усетих някаква особена разлика в качеството.

Кутиите са с много празно място вътре, но това не е само при тази марка пъзели. Количеството прахоляк е приемливо, не е много. Картонът е добър, нямаше разслоени или мъхести парчета.

Основни негативни моменти:
- имаше няколко сдвоени, не докрай разрязани парчета - около 5-6 на брой във всеки от пъзелите. Варираха от съвсем леко свързани в една точка до недоизрязана дъгичка (за щастие само от последния долен слой хартия). Всичките ги разделих без проблем и без да пострадат самите парчета.




-  сглобката е... проблемна. Доста е хлабава, но това е въпрос на вкус, на мен не ми пречи. Проблемът идва от това, че парчетата понякога не си пасват добре едно с друго, дори когато са на правилното място. Сякаш ръбовете не са съвсем чисто срязани, знам ли... Получава се размиване на усещането дали едно парче е точно за там, или не. В "Муха" пренареждах долната част на рамката няколко пъти - това ми се е случвало и с други марки пъзели, но сега за пръв път ми се случи в процеса на редене на вътрешната част да си намеря нужното парче във вече подредена част на пъзела (след като никое от свободните не беше подходящо). При "човечетата" нямах такива проблеми, там е очевидно кое с кое си пасва заради многото дребни детайли на картинката, но пък имах един куриозен случай, в който трябваше едва ли не със сила да сглобявам две очевидно правилно свързани парчета (просто издадената част не се "побираше" във вдлъбнатата част). За да не изкривявам общата картина - това все пак бяха единични случаи и да се намери правилното място на парчетата е "мисия възможна".  

- хлабавата сглобка е причината пъзелът да не се споява като едно цяло. Не може да се повдигне за краищата. Ако се бута от единия край, няма да се премести целият пъзел хоризонтално, а ще започне да се разглобява там, където е натискът. За мен не е проблем, но го отбелязвам.

- някои от парчетата имаха дефекти на най-горния (цветния) слой - изглеждат сякаш хартията се е разкъсала още в процеса на производство. В "Муха" бяха малко, в "човечетата" бяха доста. Това за мен е най-големият недостатък, защото нарушава хубавия вид на пъзела. Предупреждавам, че снимките са правени от 5 см. разстояние и на тях дефектите изглеждат по-видими, отколкото са в действителност. Не се набиват на очи от по-далечно разстояние, така че за хора, които лепят и рамкират, може би няма да е фатално. Имам подозрение, че е възможно при намазване с лепило от лицевата страна тези "пукнатини" да променят вида си, но няма как да го потвърдя.






От коментарите на Тони съм останала с впечатлението, че изброените недостатъци биха я отказали от тази марка. Аз лично всъщност не съм прекалено отблъсната и няма да си продам на безценица останалите още неотворени пъзели на D-Toys. Качеството не е толкова лошо за цената, на която ги взех.

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 14:48 от Ghibli

# 684
  • София
  • Мнения: 8 603
Мона Лиза, и аз от този се зарибих по Gold Simple Smile А конкретният ми е адски любим като картинка Simple Smile И се радвам за попълнените липси!
Ghibli, благодаря много! Значи харесам ли нещо тяхно - купувам за проба.

Няма ми намаленията в Озон Cry Дано измислят нещо ново докато наредя последния за продаване и рамкирам тотема...

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 14:02 от ToniShu

# 685
  • София, България
  • Мнения: 5 612
Тони, според мен скоро ще има нова промоция. Да видим дали ще е така. Видя ли, че Ghibli си е допълнила коментара?

Ghibli, чудесно описание на D-Toys!

За липсващите парчета - първите пъти щях да откача, но сега ме е налегнало едно овче спокойствие, дъщеря ми постоянно си прибира по 2-3 много хубави ( по нейните критерии парчета) и после ги вади от всевъзможни места.

# 686
  • София
  • Мнения: 8 603
ooops, не, не бях видяла цялото чудесно описание, не (явно нещо между ъпдейтите съм хванала). Тотално съм пас при такова качество и пак благодарности на Ghibli. Мерси, че ми обърна внимание, Мона Лиза!
Вторият градински на Eurographics изобщо няма такъв прахоляк като първия. Обаче е доста по-труден Grinning

# 687
  • Мнения: 4 370
Мона Лиза, познато ми е усещането при намиране на липсваща част 😀. По-голяма радост от самото редене на пъзела 😁.
Тони, и аз дебна намаленията, ровя всеки ден в сайта и прибавям, прибавям, прибавям в любими 😊
Този ми е последния фаворит

https://www.ozone.bg/product/pazel-eurographics-ot-1000-chasti-e … racker-christmas/

# 688
  • София
  • Мнения: 8 603
Уф, не си сама... ето този добавих днес
https://www.ozone.bg/product/pazel-clementoni-ot-2000-chasti-cle … f-china-32564-x6/

Скрит текст:
М/у другото, ще продавам тези, като свърша последния (най-късно в неделя го виждам края). Ако някой си харесва нещо, за хората от темата мисля всичките да са по 10 лв Simple Smile
https://www.ozone.bg/product/gauguin-tahitian-women-on-the-beach-1891/
https://www.ozone.bg/product/clementoni-1000ch-p-zel-free-horse-39420/
https://www.ozone.bg/product/1000-pcs-dubrovnik/
https://www.ozone.bg/product/the-potting-shed-1000pc-puzzle-eurographics/
https://www.ozone.bg/product/garden-bench-1000pc-puzzle-eurographics/

# 689
  • Мнения: 4 370
Сега видях, че са махнали всички намаления. Ще чакаме следващото, когато и да е Wink

Общи условия

Активация на акаунт