Цистит - традиционно и алтернативно лечение - 8

  • 18 523
  • 755
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 54 439
И мен адски ме болеше глава.

# 316
  • Мнения: 4 068
Сън, но ти с Ешерихия ли беше или с друга бактерия, когато ти го изписаха?

Другото, което ми каза нефрологът е че жлъчният ми мехур е препълнен и с огромен камък 2-3 см и най-вероятно ще трябва да го оперирам иначе в някакъв момент може да стане спешно състояние..обаче аз при мисълта за операция и влизане в болница в тая ковид обстановка ми настръхва косата. Вече отвсякъде чувам за случаи на заразени хора след престой в болница.
Но първо да се справим с цистита...аз вече повече от месец се тровя с антибиотици, и не знам още колко ще се...

Последна редакция: сб, 01 май 2021, 20:12 от pandorina

# 317
  • Мнения: 54 439
За този Флажил имахме спор с една АГ.
Нейна колежка ми го изписа, на глобули, без антибиограма.
Нямах ефект. После ходих при втора, тя пусна антибиограма и излезе Ешерихия. Казах за Флажила, тя се учуди как така, той бил за гъбички???
А в листовката пише за анаеробни, не за гъби.
Абе, пълна каша е с тези АБ.

# 318
  • Мнения: 4 344
Да,за анаеробни и трудно поддаващи на лечение.Масово го изписват след коремни операции с месеци,където се вихри някаква инфекция и нали травмирани тъкани,крипти по -трудно се стелизират.

Пандорина,започнах с ешерихия  и на пер ос антибиотик,премина в псевдомонус и тогава минах на венозен,пак през устата и цяло лято бях на флажила ,че за септември трябваше да съм готова за операцията.

# 319
  • Мнения: 1 343
Пандорина,аз пих флажил дълго време като опашка след венозен антибиотик,също по препоръка на нефролог. Но ми предстоеше тежка уро-аг пластика при д-р Джинович и искаха здрава тъкан без бактерии.Също не ми е бил по антибиограма,съчетан с ударно колаген,хиалуронова киселина,всякакви коктейли.Постигнахме предоперативно стерилна урина,но имах ужасно главоболие от него.
От всички опашки,които са ми назначавали,най-доволна съм от фуролина.
Сега почнах да пия пиелосептил (фуролин)турски оригинален. Донесла ми е от Турция една моя приятелка - тук се запознахме...Лек е и няма странични действия...Ползвал ли някой от вас тест-лентички за уроинфекции. Показват ли нещо или не стават.

# 320
  • Мнения: 54 439
Е ти нали го пи и беше недоволна?

# 321
  • Мнения: 1 343
Е ти нали го пи и беше недоволна?
DeVa®, аз от нищо не съм доволна. Таваник пих, Панцеф и много други лекарства...и не помагат. Не знам и какво ми е и никой не знае..Ходя по лекари, а те ми изписват каквото им дойде на ум и това е...Две нощи не спах и спира ми сърцето...Не ме отпусна пикочен мехур за 2 часа да заспя...

# 322
  • Мнения: 54 439
То и аз така, Емма.
Всичко пробвах и полза няма.
След празниците ще пусна стерилна урина, не че очаквам чудеса.

# 323
  • Мнения: 11
Е ти нали го пи и беше недоволна?
DeVa®, аз от нищо не съм доволна. Таваник пих, Панцеф и много други лекарства...и не помагат. Не знам и какво ми е и никой не знае..Ходя по лекари, а те ми изписват каквото им дойде на ум и това е...Две нощи не спах и спира ми сърцето...Не ме отпусна пикочен мехур за 2 часа да заспя...
Емма, след като нямаш бактерии защо пиеш антибиотици? Какви са точно симптомите ти? Да не би след като не могат да ти поставят диагноза да е на нервна почва при теб?

# 324
  • Мнения: 4 068
Ема имаш ли болка в кръста, нещо нервни окончания които отиват към мехура да не са възпалено или притиснати?

# 325
  • Мнения: 1 343
SweetDreamer10, pandorina, благодаря ви за загриженността. Да бяха лекарите така да се заинтересували...Аз не знам, какво ми има...Позиви за уринирането са упорите, особено през нощта и вече тази капка урина, която ми пречи да спя, трябва да изкарам с напън...в ума я търся и как да я изкарам...Това толкова ме изнерви, съсипа ме психически...Лекарите дават отпускващо за мускули, но то не помага...Лекарят веднъж ме попита дали имам позиви, когато няма в мехура капка урина и ако имам - значи се е развила инфекцията..Имам и такива позиви без капка урина в мехура. Страшно страдание е...

# 326
  • Мнения: 11
SweetDreamer10, pandorina, благодаря ви за загриженността. Да бяха лекарите така да се заинтересували...Аз не знам, какво ми има...Позиви за уринирането са упорите, особено през нощта и вече тази капка урина, която ми пречи да спя, трябва да изкарам с напън...в ума я търся и как да я изкарам...Това толкова ме изнерви, съсипа ме психически...Лекарите дават отпускващо за мускули, но то не помага...Лекарят веднъж ме попита дали имам позиви, когато няма в мехура капка урина и ако имам - значи се е развила инфекцията..Имам и такива позиви без капка урина в мехура. Страшно страдание е...
Гледали ли са те на ехограф след уриниране да видят дали имаш остатъчна урина? И също така споменавали ли са диагнозата свръхактивен пикочен мехур, защото симтомите са сходни.

# 327
  • Мнения: 54 439
То е страдание, но ако няма бактерии, защо ще се тровиш с АБ?
Христос Воскресе!
Бъдете здрави!

# 328
  • Мнения: 4 068
Воистина Воскресе! Желая на всички ни най-вече здраве, другото ще го нагласим.

# 329
  • Мнения: 1 343
SweetDreamer10, гледаха ме на ехографа...Няма нищо, остатъчна урина няма...А при инфекцията какво показва ехографа? За свръхактивен пикочен мехур ми споменаха, но това не променя нещата...Аз не спя по цели нощи...Кой ще ми помогне? Изпих отпускащите мускулатура на пикочен мехур много..и Бетмига, и Инкотан, и много други...Като ходя на преглед показвам цял плик кутии от лекарствата, които пих и без резултат...Затова питах за уродинамика....И звънях за нея на лекарите и всеки ми казва, че може би нямаш нужда, а имаш нужда от преглед и само ще бия път до София и да плащам на лекаря, а той ще ми изпише някакво лекарство и файром...Това става с мен вече втора година...

Общи условия

Активация на акаунт