Дванадесети клас - първите профилирани

  • 49 235
  • 756
  •   1
Отговори
# 105
  • Русе
  • Мнения: 12 205
На Светослав преподавателите си тряскат изпитвания и контролни и дистанционно. И няма нито кога, нито как да препишеш за висока оценка. Есе с оригинално лично мнение за авторството на Шекспир. Задачи, които дори да намериш ,не ти стига времето да развиеш подробно и да препишеш. Тестовете са за време и ако речеш да търсиш отговори тепърва и да избираш между сходни, не стига времето. Интересна практика е да могат да анализират задачата и да търсят подходящ материал ,който да систематизират и да отсеят подходящото. За тяхната възраст е даже много полезно.Като цяло успехът им не се е качил по време на дистанционното , а по БЕЛ Светослав има вече 4 оценки, от които 3 са на изпитване. Но класните искат да ги правят през юни и се надяват да са присъствени.
   Моят син изобщо не се вълнува от успех и оценки. Предлагала съм му да му помагам, но почти винаги ме отпраща и не се вълнува че няма 5 и 6.  Повтарям му, че тези оценки ще са му значещи и може да определят бала му за кандидатстване ,там където иска , но нищо не го стряска.Вълнуват го сега листовките, че му предстои изпит на теорията, трейдинга, тренировките. Курсът в Софтуни установи че не е нивото, което търси. Не че е излишно. Но някои от лекциите ги слуша със слушалките в залата за тренировки.

# 106
  • Мнения: 925
Здравейте момичета,
и моето момче от януари вече е пълнолетен, а от месец има и шофьорска книжка. Засега кара семейната кола.
Днес като за първи ден има две контролни по МАТ, а до края на седмицта още две, плюс две по БЕЛ и класна по немски. Това е за което знае, но не е изключено да има и изненади.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 005
Моят младеж е избран за знаменосец на училището. Simple Smile

Избрали са го единодушно, "защото е много висок, строен и е отличник". Той не иска.
Как се промениха времената.... Навремето беше чест да си знаменосец, сега младежите го приемат като досадно бреме.

# 108
  • Мнения: 169
Ниагара също отказа тази чест. Тя трябваше да е асистентка на знаменосеца, но нямала време за глупости, не им е важен тоз престиж 😀. В другите класове има толкова желаещи,че чак се скарали.
При Ниа се появи проблем с дезинфектанта за ръце в училище, явно е доста ароматизиран, че чак 'и прилошава. Почнаха да се появяват и пъпчици от маската. Те нямат класна стая и се налага в междучасията да се местят, та почти непрекъснато са с маски. Преди е нямала този проблем, но явно по-топлото време при нея влияе.

# 109
  • Мнения: 855
Моят младеж е избран за знаменосец на училището. Simple Smile

Избрали са го единодушно, "защото е много висок, строен и е отличник". Той не иска.
Как се промениха времената.... Навремето беше чест да си знаменосец, сега младежите го приемат като досадно бреме.
Същата история, но моето не иска понеже трябвало да носи панталон, а той вечно се мъкне с анцузи, веднъж годишно на добра воля и дънки. Отделно било по-лесно да се издига знамето, той го прави от 3 години насам и си бил свикнал Satisfied
Иначе успя да си нареже крака докато рита, та ходенето до училище съвсем не му е приятно.

# 110
  • Мнения: 429
От вчера наборката е в отбора на шофьорите. От първия път успя пред ДАИ - туй дете не е от мен. SmileySmiley
Да знаете, че за книжка вече не се черпело щото не се знаело дали е за добро или зло...

# 111
  • Русе
  • Мнения: 7 934
Joy
Честито! Умно и разум да шофира наборката!

# 112
  • България, София
  • Мнения: 1 882
Честито на новата шофьорка Simple Smile Безаварийно и разумно шофиране Simple Smile

Това с кожните проблеми в резултат на маските не е никак приятно.
Наборката засега не се е оплакала.

# 113
  • София
  • Мнения: 5 005
Моят младеж е с книжка от почти месец. Вече категорично не иска да кара с придружител.

Има приятел, който е с книжка от две седмици и работи почасово като такси.

Такива ситуации сериозно развалят дисциплината....

# 114
  • Мнения: 5 015
Честито на новите шофьори и безаварийно! Моят младеж не слиза от колата откакто си получи книжката в КАТ на 29-ти април. Кара предимно сам или се вози с приятели. Другата седмица са ДЗИ. После баловете и през юни кандидатстване.

# 115
  • столицата
  • Мнения: 4 458
Изправя ми се косата с тези коли. А това за шофьора на такси ме довърши.

# 116
  • София
  • Мнения: 4 401
Изправя ми се косата с тези коли. А това за шофьора на такси ме довърши.
КаТ котето ти на снимката гледам Simple Smile

# 117
  • столицата
  • Мнения: 4 458
kimbolina, знаела съм какво ни очаква Simple Smile
Аз да отворя една друга тема. Не сме правили кръвни изследвания на наборката от няколко години, може би 5г. Като питам ЛЛ все казва "да не стресираме детето като го бодем без необходимост". В началото приемах, тъй като изкарахме ужасен период с болница и силна алергия, която разви към антибиотика, ала ми се ще вече да пуснем едни изследвания, ей така за спокойствие. Та като ще я бодат освен ПКК, кръвна захар и хормони за щитовидната жлеза сещате ли се какво друго да пусна? Май си мисля вит.Д и В12 също.
Все й се спи. Може да стане, хапне и да легне и пак ще заспи. А същевременно се натоварва и физически.
За изследванията за щитовидната държа, защото аз съм с Хашимото, а там наследствеността е доста определяща.
Май ще се вкарам във филм, а?

# 118
  • България, София
  • Мнения: 1 882
Галимар, добре си намислила да пуснеш изследвания.
Ние на наборката пускаме периодично, на 6 мес. ПКК, АСАТ и АЛАТ. Последните две заради лекарството, което пие.
Вит. Д е изключително важен и е добре да се следи да няма дефицит.
Вит.Б12 също, но с него с пуска и хомоцистеин. От съотношението на двете стойности се прави преценка за състоянието. Макар, че аз мин.година си пусках само В12 и Д. При вит.Д се оказа, че съм с дефицит. Б12 без хомоцистеин уж ми беше в норма.
За щитовидните хормони все пак нека лекар препоръча.
Стискам палци всичко да е в норма Simple Smile

# 119
  • Мнения: 1 194
Вчера съм си мислила за Косьо на Бети, надявам се, че е преборил успешно матурата.
Леко ме побиха тръпки за догодина. Изкарахме няколко безметежни години Joy и пак чукат матури на вратата.
Но...вкъщи всичко е спокойно - наборът си се занимава с неща, които не стресират ежедневието му. Започна да работи в една ветиринарна клиника за по няколко часа на ден - чисти клетки, гледа операции...Толкова е щастлив, че няма сила, която да го накара да мисли, че ще пробва да учи нещо друго. Аз продължавам да си дудна, че може да пробва и друга медицина, но без особен успех.
Начертал е план и чака да се сбъдне, но ако може да не се претоварва много.

Иначе май по почти всичко направиха класни - не осбено добри резултати, но то се и очакваше, че така ще стане.
Останаха няколко контролни и един месец до 12-ти клас.

Общи условия

Активация на акаунт