Дванадесети клас - първите профилирани

  • 45 847
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 292
Бясна съм. Ремонт на училището по някаква програма и то в учебно време. Преместиха учениците в друго училище в града ни, но не могат да съберат всички и познайте от от вторник Роско е на дистанционно обучение. Става въпрос за техникум, където ще имат задължителни ДЗИ по теория на професията и практически, е как ще стане от вкъщи, а нямат идея кога ще приключи ремонта. Иначе приключи с шофьорския курс и сега го вълнува кога ще си получи книжката, хич и не е разтревожен от ситуацията с ученето.

# 661
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Моят се мота цяло лято и не записа шофьорски курс, не му било спешно... като завършел.
Вчера ми донесе писмо, че е наказан със забележка. Нещо се бил "дървил" (по негови думи) на зам.-директорката.. ама се репчил, щото не знаел коя е.
Нещо го избива на късни пубертетски прояви. Отделно, с цялата си наглост, ми иска бележка по домашни причини за последните два часа по руски в понеделник, от които били избягали всички... сори, да си си правил сметката кога и от какво да се чупиш. Две седмици имаха практика и в първия ден с часове да си биеш камшика без причина е крайно тъпо и му го казах.

# 662
  • Мнения: 3
Здравейтe. Включвам се малко ни в клин, ни в ръкав, надявам се да не е проблем. Искам да ви питам знаете ли нещо за ДЗИ-тата по информатика и информационни технологии? В сайта на МОН пише че ще са на хартия, което е меко казано неадекватно. Щяло да има и практически задачи, които няма как да се правят на хартия.

# 663
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Здравейтe. Включвам се малко ни в клин, ни в ръкав, надявам се да не е проблем. Искам да ви питам знаете ли нещо за ДЗИ-тата по информатика и информационни технологии? В сайта на МОН пише че ще са на хартия, което е меко казано неадекватно. Щяло да има и практически задачи, които няма как да се правят на хартия.

 Къде го пише.  Съмнявам се да го пише някъде

vesi1, не е само при вас. Не че да те успокоя.

# 664
  • Мнения: 3
https://mon.bg/bg/101027
Здравейтe. Включвам се малко ни в клин, ни в ръкав, надявам се да не е проблем. Искам да ви питам знаете ли нещо за ДЗИ-тата по информатика и информационни технологии? В сайта на МОН пише че ще са на хартия, което е меко казано неадекватно. Щяло да има и практически задачи, които няма как да се правят на хартия.

 Къде го пише.  Съмнявам се да го пише някъде

https://mon.bg/bg/101027 в УИП за съответните предмети.

# 665
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Къде пише, че ще са на хартия. Но пък има задачи от типа "Отворете ресурсния файл Results.xlsx." , както и "Запазете файла с име Rezults_ready.xlsx"

# 666
  • София
  • Мнения: 13 206
Вчера ми донесе писмо, че е наказан със забележка. Нещо се бил "дървил" (по негови думи) на зам.-директорката.. ама се репчил, щото не знаел коя е.
Ей това е страшното в нейните очи... SmileySmileySmiley

# 667
  • Мнения: 3
Къде пише, че ще са на хартия. Но пък има задачи от типа "Отворете ресурсния файл Results.xlsx." , както и "Запазете файла с име Rezults_ready.xlsx"

И в двата файла в първо римско: "Държавният зрелостен изпит е писмен и анонимен.".

# 668
  • Русе
  • Мнения: 11 918
И в двата файла в първо римско: "Държавният зрелостен изпит е писмен и анонимен.".

 Писмен, доколкото не е устен. От известно време, има няма няколко десетилетия - не се пише само на хартия и на папирус или глинени плочки
Скрит текст:
После някой да се дърви, колко не бил важен БЕЛ

# 669
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Вчера ми донесе писмо, че е наказан със забележка. Нещо се бил "дървил" (по негови думи) на зам.-директорката.. ама се репчил, щото не знаел коя е.
Ей това е страшното в нейните очи... SmileySmileySmiley
Е, вече са се запознали Simple Smile
Аз пък трябваше да се подпиша на уведомителното писмо и отдолу написах "Уведомена съм!" и се разписах... мъж ми гракна, че било заяждане от моя страна. Просто така ми дойде... уведомително писмо - уведомена съм.
Заяждане щеше да е да отбележа, че в писмото се говори за малолетни и непълнолетни, а те вече си имат работа с пълнолетен гражданин.... както каза една приятелка "Вече всичко може да прави на своя отговорност, ако иска и да се ожени" Satisfied

# 670
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Вече всичко може да прави на своя отговорност, ако иска и да се ожени" Satisfied
  Тъй тъй - може, ама не иска . Беше обещал на 18 да се изнесе и да просперира сам. Вече не ще. Аз го насърчавам, поощрявам и даже вратата държа отворена,  даже не жаля момичетата, само и само някоя да се излъже, ама няма такива пориви отникъде.  Все слушам какви велики неща ще се случат, ама - друг път.

# 671
  • sofia
  • Мнения: 8 936
А нашият е реалист... още миналата година заяви, че няма да се изнася в близките години, щото така му било много добре.

# 672
  • София
  • Мнения: 3 484
Моето ходеше, гледаше изложения за учене в чужбина. А сега... тук си бил имал жилище (нашето де, не негово). А малкото само пита кога брат му ще се изнесе. Но като ви слушам, друг акъл им идва.

# 673
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, вече са се запознали Simple Smile
Аз пък трябваше да се подпиша на уведомителното писмо и отдолу написах "Уведомена съм!" и се разписах... мъж ми гракна, че било заяждане от моя страна. Просто така ми дойде... уведомително писмо - уведомена съм.
Заяждане щеше да е да отбележа, че в писмото се говори за малолетни и непълнолетни, а те вече си имат работа с пълнолетен гражданин.... както каза една приятелка "Вече всичко може да прави на своя отговорност, ако иска и да се ожени" Satisfied
Е, що да е заяждане Simple Smile) Идеално си е! И аз това се чудех когато не помня вече за какво разписвах декларация, а тя вече беше пълнолетна Simple Smile) училищно нещо беше.
Валя, нашето малко пък вече реве за кака си, че щяла да заминава. То още не е завършила кака ѝ...

# 674
  • София
  • Мнения: 3 484
За малкото всичко е борба. И не отстъпва. Дори си е присвоило и кучето, което нямаме. Ама нищо че го нямаме, важното е, че не може той да няма дял от кучето.
Голямото хич не обръща внимание на тези глупости. И съответно на брат си. Ама малкото все ждрапа да е по-добро и да не го прекарат. Май пубертет му се вика на това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт