Дванадесети клас - първите профилирани

  • 45 813
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Някой беше споделил линка за МУ София, но на самия сайт на университета не успявам да открия информацията. Ако ви трябва, може да проверите на предните страници.

# 691
  • София
  • Мнения: 3 480
Дано Дидева се досети кого визираш Joy

# 692
# 693
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Не, това е старото. Имаше ново, някъде от септември и балообразуването бе ДЗИ по БЕЛ плюс утроените оценки от изпитите по биология и химия. На нас МУ не ни е опция, но тъй като беше първото уни, което изкара информация за балообразуването на випуск 2003г., та съм го позапомнила.

# 694
  • Мнения: 1 443
Добре че ви открих. Тук съм, за да следя (За сега) как се развиват нещата с профилираните вече обучения. Моята дъщеря беше последен випуск по старата програма, а сега със сина (10кл.) вече сме профилирани - физика и математика от догодина. Да видим как тези профили ще се отразят на студентското кандидатстване в БГ и Европа. Дали ще имат повече шансове или напротив. Надявам се да имат.
Благодаря за темата!

# 695
  • София
  • Мнения: 4 020
Ткааа, обявиха, че затварят всички школи, центрове и т.н. Какво става с изпитите за сертификати? Моят дрема досега и се записа на 30 за IELTS. Сега като ги затворят, какво се случва? Има ли и други такива заблудени, чакали последния момент за изпити?

# 696
  • София
  • Мнения: 9 557
Лельо, не е само твоят, ако това може да е някакво успокоение. Моята е на същия хал, както и поне половината 12 класници в Колежа.
Още сутринта щерката звъна на Бритиш Кансъл и от там и казаха, че чакат разяснения. Ще говори и с Колежа, за да може още от сега да реагират.

# 697
  • София
  • Мнения: 4 020
Пиши, моля те, ако нещо разбереш!

# 698
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Хайде честито поредното ДО! Ще се изучи този набор, няма що. Не му стигат експериментите на МОН, ами и преподаването няма да е като хората отново.
Моето август се яви за сертификата по английски и го взе. Аз отдавна настоявах да е най-късно до края на лятото. Сега, обаче, предстои явяване и по немски през ноември. Да видим как ще е.

# 699
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Искаше да кара курсове за сертификат на CISCO. Правеха в нашия университет, но в момента май не се организират.  А и те са за 3 години и той искал да изчака да го съчетае със завършването на унивесритет. Ако има такова, разбира се.Сега е обсебен от идеята за поредния бизнес заедно с приятелите си, правят бизнес срещи и подготвят интертет страницата си и ми опъва нервите, защото не чува съвети никакви, а е убеден в бляскавата си реализация. Желания университет и град са отново сменени. И как няма - установиха че в София ще се съберат трима от приятелското ядро ,което е определящо.

При нас си ходят на училище. Сигурно половината клас, ако не ,поне една трета изкараха нещо, но никой не си прави тест. Иначе на ДО си ги гонят не по-малко от присъственото, така че не се притеснявам за качеството на обучение.Между другото и двама основни преподаватели ,водещи часовете по езици отсъстват - ако не са на обучение ,определено са болни, та повечето часове го карат със заместници , а по руски гледат някакви филми, защото нямат друг преподавател, а е профилиращ и имат по 7 часа на седмица.Предпочитам да ходи на училище, най-вече заради контактите, но лично аз  мисля че в такава интензивна епидемична обстановка е по-добре клъстерът-училище, който е най-масов ,затворен за продължително време и най-интензивно ползващ ГТ, да се поизолира най-вече за тяхна безопасност. Сега поне има и регионални критерии, свързани с динамиката на заболяването в конкретната област. Определено нищо не се направи на национално ниво за защита и превенция, но резултатите са налице и трябва да се търсим най-малки щети. Повечето около мен го караха сравнително леко, но отново загубих една приятелка. Аз и ММ сме ваксинирани, обаче изобщо не мисля че съм напълно защитена. Светослав не иска да се ваксинира, но той предполагам го изкара в Слънчев бряг.

# 700
  • София
  • Мнения: 4 998
Амбър, ама точно така трябва да бъде. Да кипят идеи в главите им, да правят нещата заедно с приятели, да се чудят кое повече им се прави, да опитват, да имат енергията да подхващат нови неща, да си вярват. Рано или късно ще им се получи.

# 701
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Аз оценявам инциативността и хъса, обаче не виждам грам разум и желание за анализ. Предполагам че ще имат време да наберат опит и да се поучат от грешките си, но го питам - Защо трябва да се допускат елементарни грешки, просто от нежелание да чуят съвсем основателни забележки и съвети от минали по този път.

# 702
  • Мнения: 226
И ние сме на ДО - моят човек е положителен. Аз съм отрицателна, но с всички симптоми. Да ваксинирани сме, но явно сме от онези, при които ваксината не пази на 100%. Половината клас кашлял. И само аз го пратих на тест. Всички съученици са доволни, че са на ДО, но много им тежи карантината. Много.
Мисля, че в този момент трябва да ги спрат на нац. ниво. Иначе не знам как ще излезем от този омагьосан кръг.

# 703
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Мама, да оздравявате бързо и безпроблемно Hands Pray

# 704
  • София
  • Мнения: 4 884
Бързо оздравяване!

Всъщи всички сме ваксинирани, само аз бях с положителен тест. Мъжете не се заразиха, поне не на тоя етап.

Да стоиш под карантина две седмици...хич не е лесно.

Общи условия

Активация на акаунт