Дванадесети клас - първите профилирани

  • 45 964
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Начии, преподавателите (катедрите) започват да излизат от летен сън края на септември. Преди това по някакви неведоми пътища са успели да направят заседание на факултетен съвет и да приемат екипите за предстоящата учебна година. По принцип факултетни и академически съвети се правят веднъж месечно. При някакви супер извънредни ситуации може да има извънреден.
После се сещат, че трябва да се разглеждат правилата за прием и нещо евентуално да се променя. Предложения, обсъждане, приемане по катедри и после факултетен съвет... после тез предложения се събират и отиват на академически съвет. После се публикуват на сайта. На по-ранен от октомврийски АС не виждам как може да бъдат приети новите правила.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 576
Здравейте, за тези, които се интересуват УАСГ имат вече правила за прием 2022/2023 г.

# 737
  • София
  • Мнения: 243
Честито пълнолетие на дъщеря ти Velina  Hug
Да расте здрава,сбъдваща и винаги щастлива!
Бързо оздравяване на всички болни! Flowers Four Leaf Clover
При нас нищо особено няма,чака си академичната справка от училището,платихме целия куверт за бала и дискотека след това.Утре албумчето,а бе общо взето само изваждам тея седмици  Grin
С това ДО не ми се говори направо.... трагична работа No Mouth
За молкия ме е още по-яд , ама каквото -такова.
Дано скоро се промени ситуацията 🙂

# 738
  • София
  • Мнения: 4 884
Планира се Хелоуин парти в дискотека. Никой не иска да чуе, че моментът не е подходящ за такива събирания. Ще правят тестове, ще показват сертификати... Това е положението.

Има ли някъде в темата анкета, в която може да се види статистика какво ще кандидатстват наборите след няколко месеца? Любопитно ми е какви са най-най желанията на младежта.

# 739
  • столицата
  • Мнения: 3 818
Enigma, не ни стресирай. Ние още правила за кандидатстването чакаме, а вие вече академични справки вадите. В Америка ли кандидатства твоето дете?
И да си допиша. Разгледах от любопитство балообразуването на УАСГ. Звучи логично. Особено ми допадна възможността  да се избира алтернативно "Оценката по български език и литература/респективно география от задължителната подготовка от дипломата за средно образование, а ако кандидатът има и ДЗИ по български език и литература по утвърдени програми за XI и XII клас – по-високата оценка от двете. ".
Досега много деца не рискуваха с явяване на матура, защото задължително вземаха оценката от ДЗИ, а при 6-ца от годишна оценка винаги има вероятност да я понижиш поне с няколко стотни.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 14:08 от galimar

# 740
  • Мнения: 1 194
Ей сега ме уведоми, че минават на ротационен принцип да учат.
От утре пак е пред компютъра. Разказва ми планове - по какво и колко щял да учи и за какво щял да има време сега Joy Всъщност ще кисне по цял ден в неговите си реалности.

Габи, ей това ми е странно - учат вкъщи, пък иначе излизат по клубове. Има нещо сбъркано в цялата работа.

# 741
  • София
  • Мнения: 243
Галимар,в Холандия ще кандидатстваме. Grinning
Приема е отворен от началото на месеца.Съвет от изложениено за Висше образование в чужбина беше да е до 15.01.2022 ,защото наплива е голям и освен допълнителни изпити за някои специалности ,има и квоти за по-желаните.
Предпочитам каквото и да реши наборката да сме готови с всичко,за да търсим квартира овреме че като чета темата за "Студенти в Холандия" това голяма драма ще бъде....Rolling Eyes

# 742
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Ей сега ме уведоми, че минават на ротационен принцип да учат.

  При нас не е долетяла още вестта.

 
Има ли някъде в темата анкета, в която може да се види статистика какво ще кандидатстват наборите след няколко месеца? Любопитно ми е какви са най-най желанията на младежта.

Може да се сложи в новата тема, която нези дни сигурно ще трябва да се пусне. Ако има желащи и с интерес към темата може да се подготвя.

# 743
  • Мнения: 1 194
Ей сега ме уведоми, че минават на ротационен принцип да учат.

  При нас не е долетяла още вестта.


Е те нашите са много експедитивни. 
Иначе го има тук https://tvn.bg/uchilishtata-v-ruse-minavat-na-50-onlajn-obuchenie/

# 744
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Енигма, племеницата е тази година в Хагския университет. По дива случайност намериха прилична квартира, предложена им от университета със срок на договора 1 година. Сестра ми я е предплатила за цялата година каза, че за догодина едва ли ще имат възможност да се възползват, защото специално този университет предлагал квартири за първокурсниците с предимство.
Масово договорите за квартири с частни лица били за 6 месеца и едно познато дете до края на януари трябва да си намери нова квартира, а и тя е първа година там (пак в Хага, но някакъв друг университет). Това ми звучи като кошмар на мен.

# 745
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Толкова ли са скъпи апартаментите в Холандия. Форумские майки не може ли да организират закупуване на един апартамент/къща на възлово място в Холандия, поне транспорт предполагам има добре организиран и поне 10 деца може да изкарат няколко години, после се препродава или се дава под наем.

# 746
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Мерси, Мисис Л. Не видях инфото в сайта на РЗИ, но така или иначе ние у дома сме онлайн Simple Smile Всички се разкиснахме Sad

Амбърче, добра идея Simple Smile

Успех на Набора на Енигма.

Ние ще си чакаме СУ. Дано скоро се пробудят.

# 747
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Амбър, не че са скъпи, няма ги!
И в немските университетски градове е аналогично положението и то не е от сега.
Щерката на една приятелка завърши в Англия и търсиха уни за магистратурата.... бяха харесали някакъв немски университет и поради причината квартира, отиде да учи в Барселона. Детето вече е почти завършила докторантка, та случката се развива преди 3-4 години.

# 748
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Амбър, не че са скъпи, няма ги!

Питам за купуване. Не за квартира

# 749
  • sofia
  • Мнения: 8 950
А, това не знам.... едва ли са достъпни, тези на прилично отстояние до града.

Общи условия

Активация на акаунт