Модни консултации - 54

  • 48 328
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Враца
  • Мнения: 458
Всеки път се случва да си купувам дрехи или обувки или чанти или неща излишни . По скоро нямам нужда от тях, но защо го правя и какъв е смисъла като нося го веднъж два пъти и вече казвам аа аз съм била с това виждали са ме. Боже понякога си казвам хоби или болесно е това състояние и то не съм само аз. Хайде момичето признайте си , който е като мен нека хареса коментара за да видим колко сме поне в този пост.Close

Не можеш да намериш себе си/стилът си, затова така. Всички сме го минали мисля, напоследък залитам в монохромна визия и установих, че много ми допада. Също така имам доста класически неща и винаги имам какво да облеча, преди залитах по модата и все ми беше трудно да съчетавам. Пак пазарувам де, но някак само ако ме грабне нещото. Гледах в един филм, жената каза на момчето което мереше някаква тениска, че ако не се хареса на първа проба, после няма да я носи. В смисъл, още като се погледнеш и не кажеш wow, само ще го премяташ после. Това много ми помага последните години. Пинтерест също ми е голям помощник.

# 61
  • Мнения: 7 654
Гледах в един филм, жената каза на момчето което мереше някаква тениска, че ако не се хареса на първа проба, после няма да я носи. В смисъл, още като се погледнеш и не кажеш wow, само ще го премяташ после. Това много ми помага последните години. Пинтерест също ми е голям помощник.

Напълно съгласна! От няколко години прилагам този трик и наистина съм си спестила доста безумни покупки. Ако пък премеря нещо, или видя на витрина, хареса ми, но не дъстатъчно и през следващите дни продължавам да го "мисля"- връщам се и осмислям повторно да я бъде или да не я бъде евентуалната нова придобивка. В интерес на истината, в 70% от случаите отново не купувам.

# 62
  • Мнения: 2 641
Аз също обмислям нещата, преди да ги купя- има ли с какво да съчетая, трябва ли ми наистина, рядко купувам импулсивно нещо и установих, че точно импулсивните покупки не нося или слагам по веднъж.
Затова с времето се научих да обмислям- ако е моето, ще ме чака .
С онлайн пазаруването въпросът не стои точно така, добре, че лесно става връщането или има разни групи и колежки за пласиране на излишното.

# 63
  • Мнения: 934
Аз винаги пробвам дрехата и това дали ми отива е решаващо. Защото понякога някоя дреха много ми харесва, на тялото добре ми стои, обаче някак не ми отива на излъчването, на лицето. С годините вече знам какви дрехи да купувам, залитам към класически, изчистени кройки, цвят и динамика вкарвам с обувките, чантите и другите аксесоари, даже понякога и с по-интересна прическа. Та най-лесно е човек да си отбелязва наум (или на хартия), може пък и да се снима, когато постигне WOW ефект и въобще цялостен външен вид (защото за мен това се случва, когато всичко е синхронизирано) и да си води бележки за линиите и цветовете, цялостния силует и палитра, които са довели до визия, която е удовлетворяваща. В началото трябва проба-грешка, докато човек открие какво му стои като втора кожа.

# 64
  • Мнения: 18 542
Аз си правя албум с екипчета от дрехи, заедно с обувки/чанта и евентуално аксесоари (не нося много) след като поръчам нещото. Като пристигне, пробвам идеите и ако ми хареса, оставям го, ако не или материята и/или качеството не е това което очаквам, койката или как ми стои и т.н, си отива обратно. Някои неща ги мисля по-дълго, други още от пръв поглед са разочароващи. Това което не ме грабне или се окаже неподходящо за наличния ми гардероб, вече не задържам с идеята че ще му намеря някакво приложение. Това се случи след като направих генерална чистка на гардероба и разкарах всичко ( с някои малки изключения поради сантиментални например причини) което не нося.
Много освобождаващо начинание, макар и процесът да е труден за някои неща, за които съм била дала много пари или пък нещото ми харесва, но не съм го носила повече от веднъж, някои нито веднъж поради разнообразни причини.

# 65
  • Мнения: 7 898
Толкова усилия ся за едната дреха, та чак да си записвам или пък да си правя албуми с дрехи няма нужда. Гледам и aко се зачудя повече от 5 секунди значи не ми трябва. Правя грешки и кво от това. Подарявам на някой друг и така.
В момента имам две рокли за подаряване, тъй като са ми тесни в бюста.
Едната е тази, на другата нямам снимка.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 16:20 от G.Savova

# 66
  • Мнения: 18 542
Е мен ме кефи и се забавлявам с това.
Имам същата рокля на All Saints е, нали?

# 67
  • София
  • Мнения: 38 426
Имаше един италиански сайт за правене на сетове, обаче го махнаха. Голям кеф ми беше и голяма мъка, че го няма.

# 68
  • Мнения: 7 898
Да навремето имаше едни кукли от хартийки върху които се слагаха разни дрешки ... та минах я вече тази възраст. Нямам време да вися по сайтове да си правя сетове с дрехи, които нямам.

# 69
  • Мнения: 18 542
Е сетовете ми са с дрехи, които имам, а не с такива, които нямам. Аз явно не съм я минала тая възраст все още. Работата ми е свързана с творчество, за това обичам да творя във всякакво естество.

# 70
  • Мнения: 934
Всеки има подход и различно отношение към външния си вид. Не мисля, че има нужда от тънки подигравки към това кой как е избрал да действа относно облеклото и маниера си на пазаруване.

# 71
  • Враца
  • Мнения: 458
Всеки има подход и различно отношение към външния си вид. Не мисля, че има нужда от тънки подигравки към това кой как е избрал да действа относно облеклото и маниера си на пазаруване.

Евала, браво. Аман . Heart Grinning

# 72
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Мерси за темата, Агент Grinning

За капсулния гардероб от 3-4 години нося в ежедневието раница на Kipling, но от естествена кожа (по едно време за кратко бяха пуснали 1-2 модела в различни цветове.. мисля, вече не се намират):



Много ми е удобна. И достатъчно голяма, за да събера всичко, което трябва да е с мен Satisfied



Раницата има три външни джоба, едно отделение на гърба и няколко вътрешни. Но ползвам и организатор от филц:



И така всичко чудесно се разпределя - бързо и лесно за откриване и ползване:



За теглото на раницата нищо не казвам Blush Но е на гърба, ръцете са свободни и за житейския етап по настоящем раницата се явява перфектната ми дамска чанта. И тъй като наистина ми е удобна, а златистия цвят я прави и универсална, имам два броя, един в резерв Wink

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 18:50 от DimS.

# 73
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Тъкмо щях да питам за раници , че дъщеря реве за градска раница която да не приличала на раница за спорт Sunglasses DimS ще погледна за твоите. Много ми харесаха.

# 74
  • Мнения: 18 542
Днс получих тази, но не е с пухче, а метална висулка. Има два начина на носене - като стандартна раница и с една допълнителна каишка като кросбоди (на рамо).

Това ми е втора на Киплинг, качеството им е много добро и е лека. Тази е по-мъничка - като средно голяма чанта, не като стандартна раница.

Общи условия

Активация на акаунт