АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 10

  • 19 226
  • 741
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 443
Вяра, честито, лека бременност 🤗 Аз след секцио даже не се замислям за раждане в близките 2-3 години, пък и имам чувството, че вчера родих, браво за смелостта, аз още не съм се възстановила сякаш психически😅

А ние сме приети на ясла, урааа 😅😘 Голямо напрежение беше, така не съм се вълнува за университета и гимназията 😃

Ох, бонибон, и аз това гледах, и и аз имам същите терзания 😅 Хареса ми на BRITAX romer EVOLVA 123, ама в немския амазон 😅 Намален е на 112 Евро, което е супер. Видях наши познати с такова столче, много бяха доволни 😑 Ама като цяло съм много объркана и ми е адски сложно. Но плюсът е, че столчетата с колани са по-евтини, и ние търсим такова.

# 676
  • Мнения: 4 144
Маджарова, честито за яслата. От кога ще почва?
Няма ли как да се поръча от немския амазон?

# 677
  • Мнения: 61
VyaraVelikova, честито! Лека и безпроблемна бременност! Успех!
Rrr, честито за обеците! Със здраве да си ги носи.
Маджарова, честито за яслата!

Ние днес водихме бебка на УНГ. Каза, че ще трябва да се направи цепването на юздичката на езика. След един месец ни вика, за да прецени дали наддава добре и ако не - ще трябва да се направи тогава, а ако всичко е ок - след навършване на 1 г. Била й дебела ципата и се налагало да се слагат и конци, защото иначе щяло да кърви и можело да й пречат да се храни. А ако било след 1г. - не пречели толкова. Та след един месец ще разберем кога.

# 678
  • Мнения: 4 144
Милена, това звучи много страшно! Дано всичко бъде наред, когато и да е.

Малката вече взе да се Спарва от памперса, особено на гърба, става в пъпки. Иска ми се да я пусна по панталонки вече, но не намирам такива малки размери. Някоя от вас случайно да е срещала?

# 679
  • Мнения: 1 894
Аз също много умувах какво столче да взема, тъй като за момента сме с моята таратайка. Рових много и най-добри отзиви за бюджетно столче без изофикс намерих за Чиполино Тракс. В крайна сметка се спряхме на него.

Зъбките му мия откакто се появи първото зъбче. Първо пробвах със силиконов напръстник, но нещо не ми беше удобно и взех бебешка четка за зъби ( от 0 до 3 годнки). Пастата за зъби е на Бочко.

Аз да второ не искам и да чуя в близките 2-3 години, макар че не мога да се оплача кой знае колко от малкия.

Имам чувството, че до 1-2 месеца ще е проходил. Така смело вече действа с уолкъра. Успява и да се мести от едно до друго място ( от стола до дивана или по цялата дължина на дивана). 🧐

# 680
  • Мнения: 443
Мерси 😘 Вероятно октомври-ноември ще го пусна, можем да отложим до 60 дни пускането на ясла, така че най-късно средата на ноември 😱

Яна, и ние гледахме същото Чиполино, това ми беше вариантът оттук ако взема. Иначе да, има вариант да поръчаме и от немския амазон, ама трябва да обмисли пак какво да правим с това столче, че от 1 месец се чудим 😅

Милена, дано всичко мине по най-добрия начин 🙏🏻

И като казахте цепване, ние след месец-месец и нещо ще ходим на уролог 🤔 да цепват каквото там трябва... Докторката каза, че се прави без упойка и ставало за секунди 😭 и на следващия ден щял да плаче и да го боли като пишка, и на 3 ден щял да е забравил. Не знам какво да правя, някоя майка с по-голямо момче да е стигала до уролог?

Аз му мия зъбките с напръстник, много му е странно, но му харесва 😃

# 681
  • Мнения: 7 898
Защо ще го водиш на уролог? Преди известно време говорих с моя позната уроложка и това което ми лаза, да го оставя природата да си свърши работата и да го закарам са го види когато е на 1. В повечето случаи децата сами се справят със забелването.

# 682
  • Мнения: 819
До колко ч сутринта спят вашите бебоци? И в колко си лягат?

# 683
  • Мнения: 759
До колко ч сутринта спят вашите бебоци? И в колко си лягат?


Ляга към 21ч., между 6:30 и 7 става.

# 684
  • Мнения: 273
До колко ч сутринта спят вашите бебоци? И в колко си лягат?


Ляга към 21ч., между 6:30 и 7 става.
Същата работа.

# 685
  • Мнения: 7 898
Снощи се легна  в 7.40 и тази сутрин стана в 7.20. Ако го сложа да легне в 9 пак в толкова ще стане.

# 686
  • Мнения: 854
Сестра ми води племенника на уролог на 1г.1м. Няколко дни плака миличкия. Стискаше се и не искаше да пишка. Дойдеше ли време да се изпишка, започваше да плаче и да се "катери" по майка си. Но на 1г. децата разбират много повече, затова (по наше мнение) по - рано, по - добре. За съжаление не при всички дечица нещата могат да се оправят без странична намеса.

Дудна ляга между 19:30 и 20:30ч. и става около 7:20ч.

# 687
  • Мнения: 1 894
Откакто е на АМ ляга към 21-21:30 и се събужда към 6 за мляко и после пак заспива до към 8 ч.  Обикновено към 2-3 се разбужда да пие чай.

# 688
  • Мнения: 1 355
Чудовището ляга към 21:00 и имахме щастието 2 седмици да става около 9 и нещо (това със събуждания на всеки час от към 5), но от една седмица започна да става все по-рано, докато днес не стана в 6:30 и на мен ми се дорева, защото знам, че отново почти няма да спи през деня, а аз ще трябва да се правя на добра майка докато искам да я убия. От сега нямам търпение да дойде времето ѝ за нощен сън...

# 689
  • Мнения: 7 898
Дай и мляко към 5.30-6 за да спи поне до към 7.30.

Общи условия

Активация на акаунт