Искам бебче, страшно много

  • 5 791
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 006
Била съм бременна, но за мое огромно съжаление направих аборт, без да го искам, имах остатъци и се лекувах, със макмирор и полижинакс, сега от 4 месеца се опитваме отново да забременея, за да се случи отново това, което ще ни радва цял живот, следим всичко, правим всичко възможно да стане, но уви...затова прибягнах да пиша тук, защото във страничката има страшно много хора, които ще ми дадат съвет и които примерно са минали вече по този път и поне ще се успокоя малко от малко, защото не издържам вече, страшно ми е болно и тъжно, че не се получава...
Уточниха ли причината за аборта? ЩЖ изследвана ли е или друго? Иначе ако всичко е наред на пръв поглед - спокойствие и редовен секс и ако до 1г. не стане са писали - клиника.

# 16
  • Мнения: 20
Цикъла ми стана редовен след аборта, преди това не беше редовен, овулацията ми я изчислих без тест този месец (нямах това време) и се падна на 22-23, аз съм на 19, а приятелят ми е на 24

# 17
  • Мнения: 1 846
Изчислена овулация "ей тъй" не е достоверна, ако ползваш мерене на Т, тест з а овулация,следене на цервикална слуз- по бих била съгласна на изчисление "ей тъй", другото е я уцелиш, я не.

Абортът в коя гс беше?

# 18
# 19
  • Мнения: 96
Направи си изследване за тромбофилия, тъй като вече си преживяла един аборт.

# 20
  • Мнения: 20
Гинеколожката ми ми каза тогава да си пусна някакви изследвания, но не помня какви бяха и нали това написах по-горе пих сумати неща и ходих страшно много пъти на прегледи и преди горе-долу 1 седмица ми каза, че най-накрая съм се изчистила и че всичко вече е наред, питах я дали е възможно от полижинакса да ми закъснява и тя каза, че няма как да ми закъснее от него

# 21
  • Мнения: 4 842
Е как имате 5 дена закъснение, а преди една седмица сте я питали защо ви закъснява...

# 22
  • София
  • Мнения: 12 006
Гинеколожката ми ми каза тогава да си пусна някакви изследвания, но не помня какви бяха и нали това написах по-горе пих сумати неща и ходих страшно много пъти на прегледи и преди горе-долу 1 седмица ми каза, че най-накрая съм се изчистила и че всичко вече е наред, питах я дали е възможно от полижинакса да ми закъснява и тя каза, че няма как да ми закъснее от него
Е как не помниш, ами то може и ПКК да са ти пускали само - вътре са доста неща, ама нищо което да ти е от полза. Според мен или изчакай няколко месеца, без да се напрягаш и да мериш Т, без да следиш О, просто редовно се обичайте или директно идете на специалист, ако мъжа не си е пускал спермограма - да си пусне. Друго по форума не може да ти се помогне.

# 23
  • Мнения: 18 547
Успокой се първо,защото хората чакат с години, а при вас са минали само 4 месеца. Следи си овулацията и в дните около нея правете опити. Вземи да пиеш Фолиева киселина, хубаво е да я пиеш.
Рано е още за отчайване, миналоне много малко време.
Ако след 6 месеца не стане, до година тогава идете на специалист.
Аз не съм следяла овулация с тестове, по една програма си я следях съвсем на посоки честно казано и стана на 4 я месец.
Успех!

# 24
  • Мнения: 20
Преди една седмица ми каза, че съм се изчистила, а аз после я питах дали е възможно от полижинакса да ми закъснява

# 25
  • Мнения: 4 842
Не е от Полижинакса. Казала ти е вече лекарката.

# 26
  • Мнения: 20
Да, да, каза ми и най-вероятно тези дни ще ида да видим какво се случва

# 27
  • Мнения: 174
Мило момиче,от сърце ти пожелавам рожби и с приятелят ти да остареете заедно. Надявам се да греша,но ми се струва,че си сложила розовите очила. Щом си решила да ставаш майка,вече не си момиче,а жена и ще носиш цялата отговорност за още едно същество. Трябва да си наясно какво са ти изследвали, как те лекуват и всички неща, свързани с процеса. Живот и здраве ще правиш това и за детето. То не е само радост през целият ви живот, поне през половината ще ви ядосва или ще се притеснявате за него.Подготви се за това, ти си само на 19, целият ти живот е пред теб, помисли къде и с какво ще гледате детето, ще учите ли, ще работите ли, проучи даже дали имаш достатъчно стаж за майчинство. Всички тия битовизми са важни,не ги загърбвай. Успех.

# 28
  • Мнения: 6 764
Разбирам желанието за бебе, но като ви чета, вие самата сте още дете.
Много объркана, някой нещо казал, вие не помните, какво сте изследвали, какво сте пили. Просто сложете точка.
Много сте млада, няма смисъл да влизате от сега във филма с постоянно ходене по лекари.
Изчакайте си новата менструация, след като приключи правете редовен секс, особено в дните преди и след овулация. И така всеки месец. Както са ви посъветвали и други момичета, ако до една година няма бременност, тогава потърсете специалист.
Съвсем здрави жени им отнема по половин година и повече да забременеят, безсмислено и натоварващо е след всеки отрицателен тест да ходите на лекар.

# 29
  • Мнения: 299
На 19 си още дете и трябва да изчакаш, за да узрееш за самейство. Имаш поне 20 години за това. Не разбирам защо бързаш. Живей, пътувай, събирай опит, за да можеш да го дадеш на децата си. Семейството е огромна отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт