Юлски бебета 2020, тема 3

  • 14 433
  • 473
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 874
При средно 4-5 кърмения на денонощие предполагам, че са толкова. Няма как да знам със сигурност. Наддава нормално, така че най-вероятно са действително толкова.
Другото е твърда храна.

# 196
  • София
  • Мнения: 263
С моя се кърмим 4 пъти за денонощие - към 6 сутринта, вечер преди лягане в 8, после в 12 и в 3. Много ми тежи нощното хранене, ако не поспя после цял ден съм като парцал. Но не вървим към отбиване. Ако случайно не се наяде като хората заради зъби или разсейване, веднага получавам някое запушване или блистер 😒

В София ще има пак протест заради детските градини и ясли, ако някой е пропуснал: https://fb.me/e/Qu5XKdmS

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 13:20 от xSmurfettex

# 197
  • Мнения: 278
Мами кърмете колкото можете...да гадно е с нощното будене Sad.
Моята девойка днес става на 10 месеца. Ами въпреки, че е на АМ  си пие поне 3 пъти дневно-сутрин първо ядене, вечер преди лягане, и след обяда след 2 часа пак си го търси и и давам. Понякога може и повече...зависи от ситуацията ако нещо сме навън и няма как да яде пюре- рядко се случва, но какво да се прави. Следващата седмица ще я записвам на държавна детска кухня- в София е след 10 навършени месеца.
По повод яслите и градините...Ами приеха ни...в яслата до входа ми...днес даже я записах...и Ноември евентуално ще започва. Малко ми е свидно...ама това беше невероятен късмет, който не е за изпускане. Бяха 24 деца с еднакъв брой точки и имаше само 5 места. Съответно на жребия сме имали късмет и ни приеха. Иначе ситуацията с яслите и градините в София е отвратителна. Разглеждах местата за първа ясла в Люлин...Ами сториха ми се доста по-малко, отколкото едно време -2014 г. когато баткото кандидастваше...как да не протестират родителите?

# 198
  • Мнения: 4 144
Моята госпожица суче много често, няма заместени хранения. Дори и да се опитам да ѝ давам само твърда храна, минат часове без да ѝ предложа гърда, не изяжда повече от 20-30 грама.

Аз да ви попитам -с Какво отмивате слънцезащитата от лицата на детето?

# 199
  • Мнения: 343
Мами кърмете колкото можете...да гадно е с нощното будене Sad.
Моята девойка днес става на 10 месеца. Ами въпреки, че е на АМ  си пие поне 3 пъти дневно-сутрин първо ядене, вечер преди лягане, и след обяда след 2 часа пак си го търси и и давам. Понякога може и повече...зависи от ситуацията ако нещо сме навън и няма как да яде пюре- рядко се случва, но какво да се прави. Следващата седмица ще я записвам на държавна детска кухня- в София е след 10 навършени месеца.
По повод яслите и градините...Ами приеха ни...в яслата до входа ми...днес даже я записах...и Ноември евентуално ще започва. Малко ми е свидно...ама това беше невероятен късмет, който не е за изпускане. Бяха 24 деца с еднакъв брой точки и имаше само 5 места. Съответно на жребия сме имали късмет и ни приеха. Иначе ситуацията с яслите и градините в София е отвратителна. Разглеждах местата за първа ясла в Люлин...Ами сториха ми се доста по-малко, отколкото едно време -2014 г. когато баткото кандидастваше...как да не протестират родителите?
И ние сме в Люлин и ни приеха в СДЯ слънце в Люлин 3

# 200
  • Мнения: 278
Ние сме в 31 ДГ Люлин.
Мами някой ползва ли приложението ,,tiny meals"? препоръчаха ми го и има доста интересни рецепти за бебоци

# 201
  • Мнения: 161
Привет, момичета Simple Smile
Аз пък много искам да спра да кърмя вече - за мен това е мъчение. Челюстта му е силна и ме боли като суче. А докато го прави, започна да ме щипе по гърдите и деколтето и е толкова болезнено и неприятно, че вече се дърпам като протегне ръка към мен. Единствено изчаквам втората доза на ковид-ваксината, за да му прехвърля антитела и после приключвам.

Какви обувки за прохождане предвиждате и какво имате в аптечките си - ще ходим на море за десетина дни и искам да купя всичко необходимо за спешен случай, но освен за Панадол и Фенистил, за друго не се сещам.

# 202
  • Несебър
  • Мнения: 529
Оле, милата...
Такива са им пипливи ръчичките. 😁
Аз се сещам за много неща, такава аптечка напълних като ходихме за Великден на почивка...
Пробиотик, риванол, марлички и левкопласт, нещо против разстройство и повръщане (вомитусхил капки и ленодиар взех аз), и както ти спомена Панадол и Фенистил, може и мазило Фенистил или нещо при ухапване от комар и изгаряния.

# 203
  • Мнения: 2 874
Не мога да помогна много за лекарства. Боледувал е веднъж и давам само витамин ц. Може би Нурофен, Куул пач. Чета, че с това се запасяват. Физиологичен разтвор за евентуално възпаление на очи и промивки на нос.
За обувки педиатърката каза, че трябва да осигуряват стабилност на глезена. Толкова малък номер открих само на Колев и Колев и беко. Колев са по-меки. От тях взех летен модел. Вкъщи го пускам обаче по чорапи. Малко ме е страх да не се пързаля по плочките, но всъщност е доста стабилен.

# 204
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 262
Almadina, къде ще ходите на море?
Аз търся хотел близо до плажа, събирам отзиви. Бих тръгнала още утре😆

# 205
  • Мнения: 539
Аз искам да попитам за първия рожден ден. Тези, които празнуваха вече (ако има такива) имате ли някакви съвети? А останалите-започнали ли сте организация? Не ми се иска да става малка сватба или да е много претруфено, но ще са поне 30 гости, без кръщене. На 1.07 сме ние, вече мисля, че е време поне мястото да резервирам Grinning
А за обувките свекърите бяха взели на Колев и Колев обувки, но не ми харесваха на мен, а и аз съм против прохождането с обувки, та като загуби едната отидох и взех на Befado. Продавачката обясни, че ортопедите препоръчват обувки с твърда подметка и тези са такива и както каза звездичка, когато може-босо.

# 206
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 262
Повечето препоръчват мека подметка. Аз такива взех. Щом босото ходене е най-добре, то тогава логично е меката подметка е най-подходяща за началото.
Продавачките винаги май препоръчват твърда, защото такива продават. Толкова твърди обувки ми предложиха, че и аз не бих ги носила Unamused

Тези които ще правят РД и кръщане в един ден. Две торти ли ще взимат или само една?

# 207
  • Несебър
  • Мнения: 529
Аз пък съм чувала, че за прохождане е добре да е мека подметката, а вече когато е стабилно детето и започне да върви самостоятелно се взема твърда подметка.

# 208
  • Мнения: 161
За морето - ще ходим на Златни пясъци. Някакъв скъпарски хотел е, но то е защото мъжът ми ще върши работа за тях и просто работата върви с настаняване. Аз бих отишла с Гърция, ако можех да избирам, защото там е чисто, не ти се сърдят просто така и храната е хубава. Има една група във Фейсбук - с бебета на път - там може да потърсиш мнения.

За рождения ден - ще го направим в квартално заведение - първо да е близо до вкъщи, за да се приберем, ако на бебо му писне и второ - заради баба ми, която живее на нашата улица и е трудно подвижна - да не върви много. Ще поканим само семейния кръг, нищо че пак стават 15 души, то няма как. И ще обядваме. Ще поръчам торта и по едно подаръче за гостите - някаква курабийка с меченце или нещо такова. За кръщаване още не сме мислили, но със сигурност няма да е на едно с рождения ден.

# 209
  • Мнения: 766
Мами, как се справяте със съня на бебоците? Има ли такива, които продължават да се будят по сто пъти нощем? Нашия денем спи 2 пъти по 30 мин и то с много зор е приспиването, а през нощта не спи повече от 7-8 часа ( а уж трябва 10-12 часа) като се буди постоянно, тази нощ буквално на 20-30 минути. Не се издържа вече 😞

Общи условия

Активация на акаунт