Юлски бебета 2020, тема 3

  • 14 496
  • 473
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 164
Kafffi ,честити първи крачки !
Браво на малкото юначе.

Аз давам кисело мляко и извара ,правя си ги аз ,защото имам кравеферма до нас и си имаме хубаво мляко винаги.
Сега остана да се науча и сиренце да правя Simple Smile)
Може ли тези които са на кухня да напишат едно две дневни менюта  ,имам чувството че едно й също яде и не ми идват идеи

# 61
  • Мнения: 311
Част от тези дни:
Супа от овесени ядки със зеленчуци
Макарони с телешко и спанак
Млечен мус банан

Крем супа от леща
Рагу риба
Млечен крем с яйце

Супа агнешко със зелен фасул
Пюре от пипер, ориз и сирене
Дюля крем

Последна редакция: чт, 22 апр 2021, 00:36 от Kafffi

# 62
  • Мнения: 1 164
Благодаря ,определено ми помогна в идеите .
Много жалко ,тук /Германия/ няма кухня за деца ,а по този начин се предлага на децата богато меню.
Макароните ,в какъв вид /големина се предлагат .
Все ме е страх да не се задави ,въпреки че си дъвчи и което не може мляска мляска и го изплюва.

# 63
  • Мнения: 311
Погледни тук. Публикуват меню за 2 седмици за различни възрастови групи
https://opkdhvarna.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D1% … D0%B5%D0%BD%D0%B5
Разнообразие има, точно заради него ползвам ДК

# 64
  • Мнения: 1 164
Супер много ти благодаря!
Даже има опция да си го свалиш Simple Smile

# 65
  • Мнения: 4 144
Аз да питам , отделно ли готвите и в какъв съд за бебето, както и само за деня ли? Аз дори за нас не готвя всеки ден. Много ми е сложно вече, а ни е рано за ДК. Пюретата мисля да ги намалям вече, че не им е фен и съм в дълбоки размисли по тази тема.

Редуцираха ли си дрямките на две вече? Ние още не можем и спи 3-4 пъти през около 2,5 часа.

# 66
  • Мнения: 2 878
Има отделна купичка, но като готвя, готвя в общите съдове. За щастие прояде готови пюрета. Бях се изморила да правя мини порции само за него.
Отпадна обедната дрямка постепенно, за около 2-3 седмици.
П.п. плодови пюрета за кашите правя аз в блендера, обикновено за 36 часа. Всичко друго си е само да деня.

# 67
  • Мнения: 4 144
А какви плодове си вкарала вече. Изчерпах се , хем искам да е сезонно, хем няма сезонни. Дала съм круша, слива, ябълка, банан и авокадо.

# 68
  • Мнения: 2 878
Освен изброените - манго, ананас, боровинка, малина(малко беше и я варих), портокал. Това намирам био. Преди компотирах, но вече всичко е без варене. Смесвам с каши. Само ананасът е от компот.
П.п. забравих праскови и кайсия. Имаше ги в готови пюрета.

Последна редакция: чт, 22 апр 2021, 14:51 от zvezdi4ka14

# 69
  • Мнения: 4 144
Аз пък тези съвсем ги изключих манго и ананас 😀 ще се пробват, дори и от мен, че манго никога Не съм опитвала

# 70
  • Мнения: 35 124
Аз пъпеш му дадох веднъж

# 71
  • София
  • Мнения: 274
Приготвям зеленчукови и плодови пюрета за два дни напред. Месо добавям от заготовките на Hipp, Gerber и Plasmon. От плодовете съм въвела банан, ябълка, круша, слива, праскова, авокадо, манго, боровинка и май това е всичко засега.

И моя (9 м) има минимум три дрямки през деня.

Аз да питам , отделно ли готвите и в какъв съд за бебето, както и само за деня ли? Аз дори за нас не готвя всеки ден. Много ми е сложно вече, а ни е рано за ДК. Пюретата мисля да ги намалям вече, че не им е фен и съм в дълбоки размисли по тази тема.

Редуцираха ли си дрямките на две вече? Ние още не можем и спи 3-4 пъти през около 2,5 часа.

# 72
  • Мнения: 35 124
Благородно завиждам за 3те дрямки.
Моя спи 2 пъти. Вчера обаче не спа преди обяд и спа само следобеда. Хич не му е силна страна спането

# 73
  • Несебър
  • Мнения: 529
Хорааа, не знам какво се случва и колко ще издържа, обаче с тва будене нощем... Днес стана в 5 и от тогава съм будна. Ни сили имам, ни нерви. Какво става?!
След третата ѝ дрямка е супер крива и само плаче. Вечер се буди по 4 пъти, а днес след последното ѝ ставане не съм и мигнала.

# 74
  • Мнения: 230
Хорааа, не знам какво се случва и колко ще издържа, обаче с тва будене нощем... Днес стана в 5 и от тогава съм будна. Ни сили имам, ни нерви. Какво става?!
След третата ѝ дрямка е супер крива и само плаче. Вечер се буди по 4 пъти, а днес след последното ѝ ставане не съм и мигнала.

Е познато около 3 седмици се събуждахме в 5 и около 5 часа. Така и не разбрах от какво беше, регресия/прогресия на съня, зъби, скок в растежа, нови умения и емоции или просто много спи през деня. За възрастта е около 3ч дневния и 10-12 нощен.
Благодаря за отговора за марките кисело мляко и въобще млечни.
Kaffi честити 1ви крачки.
#залъгалка давам от родилното първоначално не я искаше, но свикна, сега се притеснявам и аз как ще я махнем.

Общи условия

Активация на акаунт