Юлски бебета 2020, тема 3

  • 14 463
  • 473
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 204
Аз се чудех дали вкъщи или на заведение и избрах вкъщи с кетъринг и торта, която вече сме поръчали. Около 20човека ще бъдат гостите. Вече съм му купила дрешките и обувките.Няма да е заедно с кръщенето. Аз мисля, че ще се изнерви на църква, а после почерпка, хора  и т. н. Кръщенето сме решили да е в най-тесен семеен кръг-църква и после по една паста и това.

# 211
  • Мнения: 311
Организацията по рд ми е болна тема. При нас ще е като малка сватба. Двоен рожден ден и кръщене.  За тортите много се чудя още дали да са 1 за кръщене и 1 за рд тип близнашка,  или такъв тип за кръщене и рд на малкото, а за каката отделна, или пък направо 3 малки...

За обувките- ортопедът каза да са твърди около глезена.

За съня - вкъщи си спи, но навън вече не иска да стои в количката, а за сън дума не може да става.

# 212
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Ако каката има РД, аз бих направила за нея отделна торта, за да не се чувства пренебрегната. Нека си знае че е за нея такава каквато иска. За малкия може би някоя по-малка и семпла.

# 213
  • Мнения: 311
Така е! Но двамата имат РД и май ще се спра на варианта 3 торти- две малки и една по-голяма

# 214
  • Мнения: 278
Леле Kafffi сложна работа...според мен две торти- за единия и за другия. Да са по-малък размер с еднакъв пълнеж. Предполагам, че ще станат 24-30 парчета общо. Хем всяко дете ще е щастливо, че има торта Simple Smile
И нашия рожден ден наближава...но може би ще го правим в края на юли-21.07 ни е рожденния ден.
Ще запазим детски клуб - има хубава ресторантска част за възрастни. Иначе кръщенето няма да е сега. Ще го оставим за по нататък. Баткото го кръстихме чак на 6.5 години. Ще я мисля другия месец...
Иначе за обувките ортопеда ни показа найк с мека подметка и го питах за обувките на Колев и Колев. Каза, че са подходящи за нас. Но при всяко дете в различно-кои обувки са най-добри. Доволна съм от ортопеда-Фурлакис. Много обяснява и отговаря на въпроси. Препоръча ни консултация на година и половина след като сме проходили стабилно...но ние вече ходим с walkerа...А е точно на 10 месеца. Чак ми е супер странно, защото е рано...но явно малката е много нетърпелива...баткото проходи на 1 г и 2 месеца. Но може би с времето се забравя.
За море...и ние чакаме с нетърпение юли. Ще си ходим в Приморско, в едно хотелче в което отсядаме от 5 години насам- Пламена Палас, че даже и два пъти ще го посетим това лято. Надявам се да няма изненади и всичко да е на ниво както преди. Цената това лято беше доста ниска...750 лв за двойна стая( с две деца на 8 г и на 1г) с вкл закуска за 6 нощувки -през юли и август

# 215
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Леле Kafffi сложна работа...според мен две торти- за единия и за другия. Да са по-малък размер с еднакъв пълнеж. Предполагам, че ще станат 24-30 парчета общо. Хем всяко дете ще е щастливо, че има торта Simple Smile
И нашия рожден ден наближава...но може би ще го правим в края на юли-21.07 ни е рожденния ден.
Ще запазим детски клуб - има хубава ресторантска част за възрастни. Иначе кръщенето няма да е сега. Ще го оставим за по нататък. Баткото го кръстихме чак на 6.5 години. Ще я мисля другия месец...
Иначе за обувките ортопеда ни показа найк с мека подметка и го питах за обувките на Колев и Колев. Каза, че са подходящи за нас. Но при всяко дете в различно-кои обувки са най-добри. Доволна съм от ортопеда-Фурлакис. Много обяснява и отговаря на въпроси. Препоръча ни консултация на година и половина след като сме проходили стабилно...но ние вече ходим с walkerа...А е точно на 10 месеца. Чак ми е супер странно, защото е рано...но явно малката е много нетърпелива...баткото проходи на 1 г и 2 месеца. Но може би с времето се забравя.
За море...и ние чакаме с нетърпение юли. Ще си ходим в Приморско, в едно хотелче в което отсядаме от 5 години насам- Пламена Палас, че даже и два пъти ще го посетим това лято. Надявам се да няма изненади и всичко да е на ниво както преди. Цената това лято беше доста ниска...750 лв за двойна стая( с две деца на 8 г и на 1г) с вкл закуска за 6 нощувки -през юли и август

Кога си букнахте хотела? Гледам сега цените за края на юни и са доста по-високи.

# 216
  • Мнения: 278
La Libellule влизаш в сайта им http://plamena-palace.com/bg/?cert-open=16455
Има в ляво поле discounts
Купуваш ваучер за 900 лв, а реално ти струва 630 лв. Двойна стая за двама е по 144 лв на вечер- ние сме с две деца на 8 и на 1 г. Съответно за тях ни е безплатно. Може да звъннеш по телефона да разчиташ. Шефката на хотела е много готина и винаги е насреща.
Иначе през visit bg, booking е по-скъпо.

# 217
  • Мнения: 1 162
Как наддават вашите бебоци ?
За последния месец е качила 230гр и 2 см се е издължила
На 10 месеца е и е 9230 и 76см
На мен ми се вижда че постоянно яде ,а в крайна сметка е качила много малко.
Може би трябва да давам по калорични неща ...
С яйцето как действате ?
Аз по принцип давам два дни месо /зеленчук ,два дни яйце /зеленчук и един ден риба /зеленчук.Това е обедното меню .
Може би нещо не правя както трябва..

# 218
  • Несебър
  • Мнения: 529
По-скоро е до ген. Нашата е 10,200кг, 75см 😄. Аз съм нормално телосложение, но мъжът ми и техните са по-едри. Нормално ми се струва качването.

# 219
  • Мнения: 4 144
Моята си върви дребничка. Последният месец е качила 150гр. Предходния 250. И е 7300,66. Яйцето трудно го предлагам. Да не кажа -изобщо не го иска, само да го помирише и отказва. Последният път направих нещо като бисквитки и така ѝ го поднесох. Жълтък, оризова и спелта каши, малко бакпулвер и едно плодово пюре, че имах за довършване. Направих на фитилчета и изпекох. То стана много мекичко, хващаше си всяко и си го лигавеше. Поне така знам, че малко е приела жълтък. Чудя се дали да не вкарам и белтък скоро, че поне да ми е по-лесно за ястията.

# 220
  • Мнения: 278
Честит 1-ви юни на нашите дечица!
Нека бъдат здрави и щастливи!
Ние сме на 10+ и сме 8.5 кг, 75 см.
Откъм храна положението е тегаво...предпочита купешки пюрета, отказва моите манджи макар че до сега ги хапваше.
От днес сме на държавната детска кухня, та ще видим. Дано да и допадне и да хапва с апетит.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 17:27 от samodelia

# 221
  • Несебър
  • Мнения: 529
Пак започнах да ѝ давам жълтък, имаше леко обостряне на дерматита, но мисля да продължа с малки количества на често. Хапна си добруджанки и така започнах да въвеждам. Може да пробваш с нещо подобно. По последни данни няма смисъл да се изчаква с въвеждането на белтък, даже е по-вероятно да се развие алергия от късното въвеждане. Аз съм като черна станция с тия неща, все ги приказвам, ама... 😂 Даже вчера гледах на Слънчогледи - училище за родители, докторката (ще ви излъжа за името, но много ерудирана и начетена жена), точно за АД и захранването говореше във Фб. Имат уебинар утре с предварително записване за захранването на алергични деца, много ще ми е от полза да присъствам, ама с тая малката фурия как да седна да разбера нещо.
Бони, много мънинка ми се струва, в норми ли е? Тя започна ли да си хапва повечко твърда храна или още само си близва?

# 222
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Яде от детската кухня храната. Понякога добавям сирене или жълтък. Вече е ял и цяло яйце.

# 223
  • София
  • Мнения: 265
И моя дзвер качва по 250-300 гр на месец. Последно като стана на 10 мвсеца беше пораснал с 1 см (76 см) и беше качил 300 гр.

Аз редувам зеленчуци+месо и зеленчуци+жълтък. Добавям и малко от разни култури тип булгур, киноа, амарант за по-различна текстура.

В София държавната кухня е от годинката. Поне така ми казаха в кварталната ясла. Иначе исках да го запиша и да пробваме. Явно ще трябва да изчакаме.

Как наддават вашите бебоци ?
За последния месец е качила 230гр и 2 см се е издължила
На 10 месеца е и е 9230 и 76см
На мен ми се вижда че постоянно яде ,а в крайна сметка е качила много малко.
Може би трябва да давам по калорични неща ...
С яйцето как действате ?
Аз по принцип давам два дни месо /зеленчук ,два дни яйце /зеленчук и един ден риба /зеленчук.Това е обедното меню .
Може би нещо не правя както трябва..

# 224
  • Мнения: 2 876
На 10 месеца точно беше 75 см и 9,5 кг. Може би за 4 седмици е качил нещо, но ако няма необходимост, няма да го водя на преглед преди годинка, директно за ваксините. Вече ще трябва да заменя може би и вечерята, защото ходи доста (над час на ден) и му трябва повече енергия.
Кухнята в София е общинска, а не държавна, като мисля, че е от 10 месеца. Поне така пише в наредбата. Може да се провери с обаждане в най-близката.

Общи условия

Активация на акаунт