Литературен клуб

  • 6 536
  • 174
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 389
Хм, аз пък Коелю го харесвам, ама го четях преди всички манекенки да го захарсват и да топ№1 на всякакви конкурси ...

Аз пък чух за Коелю след шумотевицата и голямо превъзнасяне на "11 минути", но понеже съм магаре упорствах да не прочета книгите, сакън да не стана и аз глас в тълпата и да взема да харесам, каквото харесват другите.  Naughty Наречи го странен индивидуализъм! Е, миналата година се хванах да прочета повечето му неща, да видя за какво става въпрос ... но ще ги коментирам като му дойде реда. С едно изречение обаче - харесаха ми.

Само "Захир" и "Дневникът на един маг" ми висят още, но ще ги видя и тях съвсем скоро  Peace

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Ееее, спокойно бе хора! Книги (теми) има много... Ясно е, че все ще се намерят поне неколцина, които да не харесват дадения автор/книга/цвят на обложката Grinning
Предлагам Хей я като дал идеята да избере темата за първата седмица, за да видим изобщо как, а после - ако потръгне - или с анкета или нещо друго.

# 47
  • Мнения: 3 405
Олеле, от кога не съм чела книга Sad Мозъкът ми отказва да възприема и заспивам на втората страница Embarassed
Чета специализирана литература и учебници и сигурно затова няма място за художествена в главата ми. Срам! За човек, който ядеше книгите с кориците и четеше денонощно.

# 48
  • Мнения: 3 861
Идеята ми харесва само не разбрах, какво ще четем първо Mr. Green???

# 49
  • Мнения: 3 345
Така - събудих се... smile3507
Всъщност отдавна съм будна, но вече съм що годе и поразсънена newsm68
Та какво ще четем - Коелю или Джейн Остин...

За съжаление напоследък и аз се присъединявам към групичката "несъсредоточаеми" в каквото и да било четиво и не мога да прочета абсолютно нищичко/след маратона от десет книги през лятото/, но за идеята ще се жертвам newsm53

Иска ми се да "прочетем заедно" и нещо не чак толкова нашумяло напоследък/под "нашумяло" имам предвид Паулу Коелю или Дан Браун например/...
Много ми хареса например "Ловецът на хвърчила", от седмица се опитвам да започна "Името"/тук Анда може да се включи "служебно"/ и разни други такива...

Пък и си мисля да не се обсъжда само конкретна книга, а например и новоизлезли заглавия...

# 50
  • Мнения: 2 550
И аз се включвам.
Ама хайде да пропуснем Коелю...с неговите четива за манекенки  Laughing

# 51
  • Мнения: 3 405
Ако ще четете и анализирате, а после аз ще чета тук и готово, все едно съм прочела книгата Wink
Идеално за такива като мен ( и {Тони}  ) "несъсредоточени" Hug

# 52
  • Мнения: 5 877
Айде да ви пусна едно предложение за автор, че гледам се колебаете. Вонегът? Има хубави разкази, "Добре дошли в маймунарника".

Eто ви един подходящ за форума цитат:
"Ако един учен не може да обясни на 8-годишно дете с какво се занимава, то той е шарлатанин."

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Мммм, добре дошли в маймунарника ми е любима книжка Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3 345
Айде да ви пусна едно предложение за автор, че гледам се колебаете. Вонегът? Има хубави разкази, "Добре дошли в маймунарника".

Eто ви един подходящ за форума цитат:
"Ако един учен не може да обясни на 8-годишно дете с какво се занимава, то той е шарлатанин."

Ако се приеме предложението на Анда и за тези, на които Вонегът не им е под ръка, ето линк към част от произведенията му:

Кърт Вонегът

Между другото, ми се струва добра идея поне на първо време да четем книги, които ги има и онлайн, за тези, които ги нямат и в момента няма откъде да ги намерят.

# 55
  • Мнения: 25 731
Вонегът - що не? Но предпочитам "Кланица 5".
Обаче гледам, все се въртите около книги, които съм чела преди 100 години. Нищо де, то си е традиция да се четат дадени книги и автори на определена възраст.  Laughing
За Херман Хесе някой няма ли да спомене? Ееех, младост!  Rolling Eyes

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Между другото, ми се струва добра идея поне на първо време да четем книги, които ги има и онлайн, за тези, които ги нямат и в момента няма откъде да ги намерят.
Чудна идея Simple Smile Не чета он-лайн, но за който чете, ще е добре.

Обаче гледам, все се въртите около книги, които съм чела преди 100 години. Нищо де, то си е традиция да се четат дадени книги и автори на определена възраст.  Laughing
Как' Сийке, има и такива като мен, дето на всеки 2-3-4 години (зависи) въртят книгите, които особено са им харесали Wink Препрочитам редовно.

# 57
  • Мнения: 5 877
Хубу. За другата седмица мога да ви набера "Бива ли вълшебник да удря майка" на Ъпдайк.
Или, ако предпочитате, "Любимият ми има кал под ноктите".

Как Сийке, имаше предложение да са неща, които хората имат из библиотеките си...  затова са стари. А иначе наистина би било по-интересно да играем с новоизлезли заглавия, ама ще трябва да се купуват  Laughing от друга страна, що пък не?

# 58
  • Мнения: 3 345
Аз съм ЗА всичко, което се предложи Joy

Да четем "класици", да четем и новоизлезли заглавия. Само класици ще ни стане скучно, новоизлезлите заглавия пък са обвързани с покупка, тъй като няма как да се намерят в нета, така че можем да редуваме.

# 59
  • Мнения: 25 731
Не, бе хора, нищо против нямам старите книги (те са и най-хубави, между другото  Wink).
Просто думите ми бяха самоирония колко съм древна в сравнение с вас.  Mr. Green
Някой да е чел "Нагоре по стълбата, която води надолу"? От години я търся тази книга, неуспешно!  Cry

Общи условия

Активация на акаунт