Тези болници заслужават СЪД!!!

  • 8 440
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 468
Цитат на: nimfetka
Цитат на: new*
Не мога да разбера, как така позволявате да се държат така с вас? Прочетох толкова изказвания, за грубо отношение, неотговаряне на въпроси и небрежно отношение... Никога не бих го позволила на никоя тъпа акушерка! Лежах в болницата 6 дена и ме носеха на ръце. Говориха ми на ВИЕ, усмихваха ми се и ме учеха да кърмя. Ходила съм посред нощ при педиатърката да я питам, моето ли бебе реве така гръмогласно, искала съм си го по никое време и съм си го взимала... дори веднъж се намърдах при бебетата, за да видя, че моето е оставено до отворената врата и му преместих кошчето навътре в отделението, да не стои на течение:). Ако бях срещнала грубо отношение, такъв скандал щях да вдигна, че да ме заобикалят като ме срещнат. Щях да се оплаквам на завеждащ отделение, да ходя при директора на болницата, ако трябва. Няма да лежа в леглото и да "стискам зъби"!!! Аз не съм отишла там, за да ме подтискат, а  да изживея някакви вълнуващи мигове - ставам майка!!! Изписаха ни без инфекции, без жълтеница, леко подсечена бебка, но то пък без хич нямаше да е интересно Wink
Не се плашете от персонала, а им дайте да разберат, че не могат да се ебават с вас и няма да го правят. Незнам, какво би могла да ти направи една проста акушерка или която и да е друга?! На бой ли ще скочи, какво ли? Просто не се плашете.

На думи е много лесно, но ако 3 нощи не си спала от болки и нямаш сили да се изправиш дори,ще те питам как ще се разправяш с разни прости добичета и дали ще си толкоз борбена...

Виж, нимфетке, ще бъда борбена ВИНАГИ! И винаги ще се държат добре с мен. Защо да е на думи? Нима аз не съм раждала и не съм била в болницата? Бях 6 дена като родих със секцио и не съм имала болки, защото си исках обезболяващо.
Била съм и 10 дена в болница 2 години преди да родя, също се държаха добре с мен и никой не ми е казвал "копче".
Ти защо не си спала 3 нощи от болки? Да си беше поискала обезболяващо и нямаше да е така!

# 61
  • Мнения: 768
Докато няма изградена схема за прегледите и изследванията при бременните нищо хубаво не може д се очаква.
Не смятам че жените в Бьлгария искат да  се отнасят с тях като принцеси. Те искат просто нормално отношение.
Тук има ясна схема на прегледите и излседванията и тя не се нарушава. Така че всяка жена независимо богата или бедна получава еднаква медицинска помощ.
Има точно 3 прегледа с ехограф-повече не са необходими и само вредят излишно на бебето.
Ако раждаш в дьржавна болница и искаш да си в самостоятелна стая плащаш допьлнително 30 евро на ден (престоя е 5 дни и се получава 150 евро общо).
Ако искаш всичко да е безплатно си в стая за двама.
Няма никакви доплащания за секцио или упойки и за нищо останало-само за самостоятелна стая.
Бебето е с теб непрекьснато, ако не искаш да е с теб можеш да го повериш за през нощта на акушерките които се грижат за него , а ти можеш да се наспиш (аз си спах с бебка непрекьснато, но много майки повериха бебчетата за през нощта на акушерките).
Е тук няма опция секцио без истинска и сериозна причина като у нас, защото тук и няма плащане под масата (заради което плащане лекарите у нас льжат майките да раждат сьс секцио 99% без причина и то много убедително ги льжат), но винаги по време на раждането ако искаш могат да ти поставят перидурална упойка.
Трябва има точна регламентирана система и тогава няма да стават такива беззакония у нас в болницата.
Когато има точен и ясен закон и се спазва и лекарите започнат да чувстват че ако не изпьлняват служебните си задьлжения могат да бьдат сьдени тогава всичко ще е наред.
Хората не бива да се оставят да бьдат мамени и изнудвани непрекьснато.

# 62
  • Мнения: 2 489
ПРЕГЛЕДИТЕ С ЕХОГРАФ НЕ ВРЕДЯТ НА БЕБЕТО!

# 63
  • Мнения: 3 394
Мили Момичета, май всеки си е изпатил по един или друг начин Imp Жалко, а такава хубава страна сме ,но какво стана напоследък...Винаги ще се опитвам да си отговоря на въпроса "Защо не с добро..?" Толкова ли е сложен отговора? Но знам едно: в една демократична и правова държава НЕ могат да стават такива нещо постоянно, не и постоянно. Единични случаи винаги ще има, но за да се предотвратят трябва да има ефикасно правораздаване и всеки да си носи последствията. Не може просто ей така да се играе с човешкия живот

# 64
  • Мнения: 713
Гнусари Twisted Evil .
Пожелавам бебчо да се оправи бързо и заедно с мама да забравят или поне да не се сещат често. Мъничкото шушулче горкичко. Мама да се грижи за себе си също, че бебчо на нея чака. Да не се тормози повече с гняв, а когато някой пак се опита да се отнася с нея като господата и госпожите, да си потърси правата без страх и срам. Какво им се страхувате на тия бе хора? Отиваш и питаш, изискваш, правиш скандали, крещиш, всичко, което може да свърши работа. То като им се разминава и никой не им търси сметка, те ще си карат така до края на света.

# 65
  • Мнения: 1 616
Цитат на: new*
Виж, нимфетке, ще бъда борбена ВИНАГИ! И винаги ще се държат добре с мен. Защо да е на думи? Нима аз не съм раждала и не съм била в болницата? Бях 6 дена като родих със секцио и не съм имала болки, защото си исках обезболяващо.
Била съм и 10 дена в болница 2 години преди да родя, също се държаха добре с мен и никой не ми е казвал "копче".
Ти защо не си спала 3 нощи от болки? Да си беше поискала обезболяващо и нямаше да е така!

Simple Smile Преди да ме питаш защо не съм си поискала обезболяващо,трябваше да погледнеш откъде съм.В обикновената общинска провинциална болница не разполагат с екстри като епидурал и т.н.Всъщност хорицата се смилиха над мен и без да ги моля ми биха диазепам+аналгин..или нещо такова,за да поспя..Само че не ми подейства..Simple Smile..Е?Откъде силици да се разправям с тоз и оня?

# 66
  • Мнения: 5 468
Цитат на: nimfetka
Цитат на: new*
Виж, нимфетке, ще бъда борбена ВИНАГИ! И винаги ще се държат добре с мен. Защо да е на думи? Нима аз не съм раждала и не съм била в болницата? Бях 6 дена като родих със секцио и не съм имала болки, защото си исках обезболяващо.
Била съм и 10 дена в болница 2 години преди да родя, също се държаха добре с мен и никой не ми е казвал "копче".
Ти защо не си спала 3 нощи от болки? Да си беше поискала обезболяващо и нямаше да е така!

Simple Smile Преди да ме питаш защо не съм си поискала обезболяващо,трябваше да погледнеш откъде съм.В обикновената общинска провинциална болница не разполагат с екстри като епидурал и т.н.Всъщност хорицата се смилиха над мен и без да ги моля ми биха диазепам+аналгин..или нещо такова,за да поспя..Само че не ми подейства..Simple Smile..Е?Откъде силици да се разправям с тоз и оня?

Няма ние какво да се дърпаме... Това е от безхаберието и алчността на някои доктори. Разбира се, има и свестни техни колеги, но...
Видях откъде си, но какво от това? Мислих, че навсякъде условията са едни и същи, в смисъл - операции, упойки, обезболяващи и т.н. се прилагат навсякъде. А това, че не ти е подействало обезболяващото, говори зле за този, който ти е преценил дозата. Тя се бие според килограмите, а не "на око"... Жалко, че все още има такива лица. Дано стане чудо и след години да ходим да раждаме с оптимизъм, а не със свити сърца. Аз бях убедена в докторската хуманност, след моето раждане, понеже родих без уговорка и се радвах на голямо внимание, но като чета тук разкази,... понякога се отчайвам.

# 67
  • Мнения: 2 673
Цитат на: vanilia
Тия болници...аз също имам "прекрасни" спомени,само че не от самата болница,ами от някои акушерки,които просто нямат право да се занимават с деца!
Например на 2-я ден след секциото,в 4 и половиа сутринта идва детската сестра с 2 мръсни пелени в ръка и със строг тон ми заявява,че нямам пелени.Аз й обяснявам,че това не е възможно,защото собственоръчно съм стегнала багажа и трябва да имам поне 12 платнени пелени и я моля да види в чантата на бебето,ако акушерките евентуално не са ги извадили.Тя ми повтаря същото и СТОИ И МЕ ГЛЕДА!!!И какво е  очаквала да направя?Да се изправя и да проверя къде са ми пелените?Да отскоча до вкъщи и да взема още пелени?След секциото бях като парцал,едва говорех от болка,а тая тъпа... #2gunfire
А на третия ден ,когато за първи път трябваше да ни донесат бебетата,на смяна беше една изродка,която просто ни остави бебетата на леглото и каза "ОТ ТУК НАТАТЪК ПРОБЛЕМЪТ СИ Е ВАШ" Shocked  Imp Нито ни показа как се дава гърда,за цедене и дума не обели,а гърдите ми бяха леж, супер напрегнати,но и капка не се показваше...малееее...В деня на изписването дойде друга акушерка да види,как се справяме с кърменето и жената се хвана за главата,вика,от една седмица сте тук,а всичко,което правите е грешно.Та тя ни показа как се кърми,а по-късно как се сменят памперси и се къпе бебе,аз от такова внимание после я почерпих с кутия бонбони...
Та така...какво ли е насочило тези ЖЕНИ #Shocked  към тази професия?ОбъркАли са се явно! #Cussing out


къде си раждала?

# 68
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
offtopic
Извинявам се за off-а, но в този дух на съвети за съд и прочее някой знае ли какво всъщност се случи с онзи случай в МД с починалата родилка, платила на не си спомням името на доктора. Аз си мисля, че ако след този, уви, смъртен случай нищо не е станало въпреки раздухването на темата и телевизионните срещи с шефа на МД и шефа на Лекарската комисията, какво остава да повдигаме въпроса за лошо отношение?!!  #Puppy dog

# 69
  • Мнения: 1 753
Съжалявам ако предизвиквап разправии, но имах нужда да споделя защото се побърках.

Мисля, че системата в България си е добра по отношение на изследвания на бременните и грижи за родилките и бебетата. Проблемът е в недобросъвестните доктори.
Аз раждах без уговорки, защото раждането ми стана 3 седмици по-рано от термина и нямах време да се уговоря с никой. Пак казвам че съм много доволна от отношението на акушерките по време на раждането - те ми оказаха огромна подкрепа в най-тежките моменти. По време на престоя ми там повечето от персонала също се държа много любезно, но.... фактите са си ФАКТИ. Това, което съм написала е без капка преувеличение. Дори още докато бяхме в болницата мъжа ми искаше да подава оплакване, но аз го спрях. Но след като бебка се разболя просто откачих. И съжалих, че не подадохме оплакване... не че щеше да помогне с нещо, но все пак - да си знаят че няма да си мълчим. А сега наистина съм се заела с проучване на възможностите за налагане на някаква санкция на отговорните за това лица.

Това е. Всеки, който е казал нещо по темата има право за себе си... но медалът има и обратна страна, за съжаление.

# 70
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Vali
А как да не се оплача като тъпата акушерка #Sniper , задави бебето ми с добавка без да съм й я искала и се наложи в 4 часа през нощта да го аспирират, защото беше спряло да диша?


Много съжалявам за всичко, което ти се е  случило!
Твоят постинг ме подсети за нещо.
Когато аз раждаж 2003 г. бебетата на секцио родилите бяха "на съхранение" в интензивен сектор (или поне в болницата, в която раждах аз).
Когато се качих за първи път в стаята с бебетата се втрещих - всички бяха обърнати на една страна, със забедени в устата шишета мляко Shocked , подпрени на подложка Shocked  и в стаята нямаше НИКОЙ! #Shocked  Imp  Моето бебе си беше изпуснало шишето и се бореше отчаяно за млекцето си и толкова плачеше, че му трепереше главичката. Ами ако някое се беше задавило??? #2gunfire  bash
Та изненадата ми беше пълна как може да ги хранят така (да оставим на страна въпроса, че ги тъпчат с тази формула) и как може хранейки ги по този опасен начин да няма нито една детска сестра вътре...!???!??? #Shocked
В други болници правят ли го това? Shocked

Иначе по темата - доволна съм и от повечето лекари, акушерки и сестри. Имах конфликт в реанимацията, в момент, когато съм била все още под упойка съм си изскубнала абокатът, та идвайки на себе си дочух каруцарското навикване, на което ме беше подложила една акушерка. Изрепчих й се и тя се махна от стаята, като преди това ми обеща (и си изпълни обещанието) да ми сложи отново абокат, но по най-болезненият начин и на най-болезненото място (до ден днешен си имам белег).
Оплаках се - получи наказание.
В следродилно отделение имахме веднъж проблем- санитарката се напи Grinning, изпочупи всички малки шишенца, предназначени за хранене на бебетата и влезе в стаята ни в 12 ч. през нощта да мие пода и чисти хладилника. #Crazy Ние не бяхме заспали, но бебетата бяха при нас, а докато я изгоним вдигна много шум и ги събуди.
Оплакахме се на доцента (шефът на родилно), наказа я.
Третият случай беше с една детска сестра, която такъв мохабет беше ударила, че посегна да пъхне бебето на другото момиче под крана да го къпе, без изобщо да е проверила водата...
Добре, че се развикахме. След този случай не позволих на никоя от тях да ми къпе детето.
От нея също се оплакахме. Наказа я.
Информация съм изисквала винаги и съм получавала. Щото, ако случайно не получавах отговор вметвах, че ще занимая с въпросите ми доцента - той минаваше всекидневно да се интересува от майките и бебетата.
Та така...

# 71
  • Мнения: 3 334
И нас ни лепнаха стафиликик в болницата,та определено си е ходене по мъките.От този стафилокок развихме от хрема бронхиолит.Сега пием рибомунил,правим лечение с бактробан.Около празниците леко настинахме,но тай като скоро изкарахме бронхиолита трябваше да пием Зинат за да не се повтори и да не стане хронично.Продължавам да тъпча на малката в носа разните му пасти,мехлеми,серуми и съм на път да застрелям някой лекар.Не съд им трябва,а разтрел!!!!!

# 72
  • Мнения: 312
Стана дума по-горе за това, че не дават никаква информация за състоянието на бебетата, когато има някакъв проблем. И на мен ми се скъси живота с години от притеснение, защото нямаше кой да ми каже как е малката ми дъщеричка - преливаха й кръв, заради тежка анемия поради несъвместимост на кръвните групи и резус фактор. Висях като прани гащи в студения коридор пред интензивното отделение на Шейново, изтощена от раждането, а на въпросът ми как е дъщеричката ми, отговаряха с мълчание и подминаване. Нали си представяте какво съм си мислела в този момент и какъв шок съм изживяла! Същото продължи и през следващите дни и накрая се принудих да се обадя на позната лекарка в същата болница, та тя отиде да попита как е бебето. Не мога да си представя как е възможно такова отношение, тези акушерки и докторици не са ли раждали деца, не знаят ли какво е да се притесняваш за болното си дете!!!!!

# 73
  • Мнения: 1 770
Цитат на: diviana
Когато се качих за първи път в стаята с бебетата се втрещих - всички бяха обърнати на една страна, със забедени в устата шишета мляко Shocked , подпрени на подложка Shocked  и в стаята нямаше НИКОЙ! #Shocked  Imp  Моето бебе си беше изпуснало шишето и се бореше отчаяно за млекцето си и толкова плачеше, че му трепереше главичката. Ами ако някое се беше задавило??? #2gunfire  bash
Та изненадата ми беше пълна как може да ги хранят така (да оставим на страна въпроса, че ги тъпчат с тази формула) и как може хранейки ги по този опасен начин да няма нито една детска сестра вътре...!???!??? #Shocked
В други болници правят ли го това? Shocked

Иначе по темата - доволна съм и от повечето лекари, акушерки и сестри. Имах конфликт в реанимацията, в момент, когато съм била все още под упойка съм си изскубнала абокатът, та идвайки на себе си дочух каруцарското навикване, на което ме беше подложила една акушерка. Изрепчих й се и тя се махна от стаята, като преди това ми обеща (и си изпълни обещанието) да ми сложи отново абокат, но по най-болезненият начин и на най-болезненото място (до ден днешен си имам белег).
Оплаках се - получи наказание.
В следродилно отделение имахме веднъж проблем- санитарката се напи Grinning, изпочупи всички малки шишенца, предназначени за хранене на бебетата и влезе в стаята ни в 12 ч. през нощта да мие пода и чисти хладилника. #Crazy Ние не бяхме заспали, но бебетата бяха при нас, а докато я изгоним вдигна много шум и ги събуди.
Оплакахме се на доцента (шефът на родилно), наказа я.
Третият случай беше с една детска сестра, която такъв мохабет беше ударила, че посегна да пъхне бебето на другото момиче под крана да го къпе, без изобщо да е проверила водата...
Добре, че се развикахме. След този случай не позволих на никоя от тях да ми къпе детето.
От нея също се оплакахме. Наказа я.


Ти ми разказваш случки от ада...........  Shocked  Shocked  Shocked

Думи нямам!!!!!!!!  Confused

# 74
  • Мнения: 5 468
Цитат на: boyana
Стана дума по-горе за това, че не дават никаква информация за състоянието на бебетата, когато има някакъв проблем. И на мен ми се скъси живота с години от притеснение, защото нямаше кой да ми каже как е малката ми дъщеричка - преливаха й кръв, заради тежка анемия поради несъвместимост на кръвните групи и резус фактор. Висях като прани гащи в студения коридор пред интензивното отделение на Шейново, изтощена от раждането, а на въпросът ми как е дъщеричката ми, отговаряха с мълчание и подминаване. Нали си представяте какво съм си мислела в този момент и какъв шок съм изживяла! Същото продължи и през следващите дни и накрая се принудих да се обадя на позната лекарка в същата болница, та тя отиде да попита как е бебето. Не мога да си представя как е възможно такова отношение, тези акушерки и докторици не са ли раждали деца, не знаят ли какво е да се притесняваш за болното си дете!!!!!

Не мога да повярвам, че има такива чудеса и такова безсърдечие, не мога!!! newsm09

Общи условия

Активация на акаунт