Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 71

  • 61 258
  • 1 199
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Василев ми каза поне година след лъчето може да ме работи.

Стиснати палци на всички нуждаещи се:hugs:

# 1 126
  • Мнения: 6 427
Момичета, знаете ли кой е на мястото на д-р Валентин Иванов сега за разчитането на ЯМР на гърди в Сити клиник (Токуда) в София? Ще ми се пак там да си направя контролен ЯМР, а не знам на кой лекар да се доверя за разчитането. :/ За Варна ми споменаха проф. Балев, но той май е по-скоро много добър специалист на ултразвук.

sealavie, проф. Балев е доайен именно в разчитането на образи от ЯМР. Аз си пратих при него дисковете от ПЕТ скенер, насочи ме към ЯМР.

Оказва се, че е супер проблем и супер тромаво минаването през резонанс. Пращали се молби към РЗИ, чакало се одобрение, минавали месеци... Всичко е така направено, че човек да се откаже от варианта по здравна каса и да си плати. Поне с такова впечатление оставам. Rolling Eyes

шушито, стискам палци за добри резултати и никакви, никакви, никакви поводи за тревога!
Лекар изпраща искане до ЗК, но  направлението идва да не повече от 10,хайде някъде може и 14 дни да са. Една зона е около 300+ лв. Направлението е за една зона, ако трябва да се гледат повече зони те се доплащат.

# 1 127
  • София
  • Мнения: 6 746
Когато трябваше ЯМР, за да потвърдят дали е рак и на втората гърда, в Сити се организираха за 10 дни макс.

# 1 128
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
След лъчето кожата е увредена вече и трябва сложна операция с вземане на кожа и част от мускул от необлъчвано нясто, от гърба, която и на мен ми предстои. Моята грешка беше, че правих лъче с незаздравяла напълно рана. И съответно раната се отвори. За повторно използваният имплант и за лепнатата вътреболнична инфекция няма да отварям дума сега.
Лакътя уж е оправен, вадиха ми вода от ставната обвивка но стана бързо и без особена болка. Тези дни се занимавах и с баща ми, вкарахме в ремисия и двата вида рак най- после. Така съм уморена от всичко…

# 1 129
  • София
  • Мнения: 1 330
След лъчето кожата е увредена вече и трябва сложна операция с вземане на кожа и част от мускул от необлъчвано нясто, от гърба, която и на мен ми предстои. Моята грешка беше, че правих лъче с незаздравяла напълно рана. И съответно раната се отвори. За повторно използваният имплант и за лепнатата вътреболнична инфекция няма да отварям дума сега.
Лакътя уж е оправен, вадиха ми вода от ставната обвивка но стана бързо и без особена болка. Тези дни се занимавах и с баща ми, вкарахме в ремисия и двата вида рак най- после. Така съм уморена от всичко…

На мен не ми разрешиха лъчетерапия, заради незаздравяваща
 напълно рана - 3-4 месеца!!! Раната пак зейна, но пропуснах и лъчето. Та си останах с белег като картата на България!

# 1 130
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Аз самоициативи не съм предприемала, слушах лекарите. И така ми казаха - месец след последната химия правим реконструкция и после лъче. После пак казаха - нищо, че има незатворена рана, няма проблем, лъчето няма да и повлияе. И аз отидох. Имах доверие. Вече нямам.

# 1 131
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Шушито Hugспокойно,всичко ще е наред! Стискам палци,само хубави резултати!   И седмокласника винаги да те радва!                                                                                                                                                                                                                      Аз днес се прибрах от първата бяла,засега всичко е наред,леко ми се бъркаше стомаха само.Мислех,че ще съм на Доцетаксел,а на банката пишеше Паклитаксел,дали са едно и също нещо.Сега имам чуденка,защото са ми се вдигнали чернодробните АСАТ и АЛАТ .Изписаха ми Карсил форте,екстракт от бял трън.Хубаво,обаче в листовката пише че провокирал хормоните и естрогена и не се спрепоръчва при хормонозависим рак на гърдата и някои други видове рак също. Лекарката защо ми го изписва тогава,толкова ли няма  нещо друго за нормализиране на тези показатели. На някой с хормомозависим изписвали ли са ?                                                                                                                        Ох,Лейди  ,много ти се събра.Дано сега си поотдъхнеш,и вярвам,че ще се оправи татко ти,постигнали сте голям успех с ремисията.

# 1 132
  • София
  • Мнения: 6 746
катеринка, аз също пих веднъж заради повишени чернодробни, д-р Великова от Сити ми каза да си взема, бях прекалила с един Паратрамол след последната операция, а в него има Парацетамол основно, който доста зле влияе на черния дроб. Мисля, че за кратко време няма да окаже чак такъв ефект.

# 1 133
  • София
  • Мнения: 1 832
Много чакане за резултати, таво побърква човек. Аз поне със скенерите /обикновени/ нямам проблем. Майка ми е работила на скенера в ИСУЛ 30 години. Резултатът го разбрах пет минути след като се бях облякла след скенера!
Лейди , много си преживяла, дано всичко лошо да е зад гърба ти!
Шуши,пожелавам ти и аз хубави резултати!   Успех на детето ти и браво на резултата! Аз миналата година бях в "сагата за  първи клас"
Варненско_Тинтири, успех и на теб!
Много сили, здраве на всички и положителна енергия!

# 1 134
  • Мнения: 771
Момичета, здравейте, и аз да се отчета за мама. Мина последната бяла и “силните” странични ефекти - умората, афтите, бързото задъхване. Вчера беше на комисия и са насрочили дата за операция на другата гърда, като Гавраилов е препоръчал пълна мастектомия, но то това беше и плана и е казал, че не успява да напипа топчето. Мама също не може да си го напипа, на ехограф не се вижда, видяло се е на сцинтиграфията. Единствения страничен ефект на химията, който тормози мама е подуването. Тя не е голма кипра като става въпрос за грим или прическа, обаче за тялото и дрехите определено е. Винаги е била много слабичка, а сега от химията е подута и отекла, задържа вода, но има и подуване на мускулите и е с 10 кг надолу. Само се вайка как не и стават панталоните. Дано това не и влияе много силно психически, защото казва, че е добре, но само тя си знае какво и е.
Чудя се това подуване дали ще спадне скоро. Предния път 4-5 дни след химията смъкна няколко килограма, ще видим сега.
Стискам палци на всички и пожелавам здраве! 🌸

# 1 135
  • София
  • Мнения: 6 746
Подуването и от кортикостериодите става, ще отмине, спокойно. Важното е, че другото е наред и върви по план.

# 1 136
  • Мнения: 6 427
Здравейте!

Точно 5г след операцията от РМЖ и последвалата лъче терапия (чела съм че са някакъв специфичен момент след който, ако се преодолее, риска от рецидив става минимален) между гърдите и малко над тях на майка й се появи топче. То някак бързо се разви, болеше я, от него идичаше нещо, кожата около него се беше зачервила ама малко по-различен цвят от червено по думите на майка. Онкологът й казал, че е лошо и трябва да се махне. Вчера го оперираха, но майка трябваше да се прибере заради
баща ми, който също не е добре. Сега чакаме хистологията. Обаче на мен отдавна ми се изчерпа кредита на доверие към 95% от лекарите и към лабораториите и то не само в Бургас, така че имам въпрос към дамите от града и областта. Операцията беше на 7 етаж в окръжна и вероятно в тази болница ще правят хистологията. В Бургас има ли друга лаборатория, която да направи повторна хистология. Карам я след като й кажат резултата да си вземе материала. Знаете ли как трябва да се съхранява. Сега е горещо и вероятно трябва да е в хладилник, или пък не трябва? За колко дни излиза хистологията в бургаската окръжна болница?

Повече от 3 месеца баща ми е с много силни болки и рани по краката от които тече непрекъснато лимфа. Не можем да го накараме да отиде на преглед, но покрай едни промоции в лабораторията го излъгахме да направи кръвни изследвания. За мен резултатите са много лоши, но тъй като на него и в държанието и мисленето му станаха неадекватни настоява, че са добри и отказва да отиде на лекар.
Обаче:
- туморния маркер за простата е със стойности над горните референтни 8.51 при горна граница 6.22
- хемоглобина е 61 при долна граница за мъже 135
- СУЕто е 120 при горна референтна граница 37
- С реактивния протеин е 9.19 при горна граниза 6
- Д - димера е завишен 0.4 при горна граниза 0.3
- феритина е доста по-нисък 4.47 при долна граница 30
- Силен дефицит на витамин Д - 9.22 при долна граница 20.6
- силен дефицит на желязо - 2 при долна граница 11
- В останалите показатели от кръвната картина почти нищо не е в референтни граници, но с такъв хемоглобин е очаквано.
Като търсих информация за тези показатели извън норма навсякъде се появявяше и причината туморен процес. Притеснявам се много, защото освен че отказва да отиде на лекар като не се чувства добре е и много груб с майка когато се опитва да говори с него за това (блъска я да излиза от стаята, а тя сега е и с рана от операцията). Тя се притеснява възможно ли е топчето да е е било раково образувание и ако е, възможно ли е този път да се налага да прави химиотерапия. Първият път прави лъче и пи тамоксифен, но не е правила химия. При евентуален рецидив възможно ли е тумора да е от друг вид и този път да се наложи химия. Притеснението е, че ако трябва да се лекува с химия няма да може да се грижи за баща ми. А той без лекарска намеса сигурно ще става все по-зле. Налага се сами да се гледат, защото аз съм ангажирана с обгрижването на детето и в момента буквално съм в паника какво се случва при тях. Имам нужда да си изясня ситуацията.
В тази връзка смятате ли, че показателите му са насочващи към евентуална диагноза рак на простата и възможно ли е раните, отоците, зачервяванията и болките в краката да са следствие от наличие на туморен процес в организма. Купуват от аптеката мазила и промивки, сребърна вода и каквото друго им предложат аптекарите, но раните не се повлиават от нищо.
Известно ли ви е да има добавки, които поне малко ще облегчат състоянието му, ако наистина има туморен процес и той не се лекува, заради отказ на болния да потърси лекарска помощ?

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 12:54 от Рори72

# 1 137
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Рори, как му е кръвната захар … този хемоглобин е за болница вече … само туморен маркер за простата ли пуснахте? А за дебело черво? Мисля, че в такова общо лошо състояние всички туморни маркери ще са мръднали на някъде и е възможно да не се касае за рак … но с този хемоглобин аз бих се насочила към дебело черво и стомах, а не простата.

# 1 138
  • Мнения: 1 672
Рори, майка ти да не мисли за баща ти, а да си се лекува ако е с рак, това ѝ е най-важното.
Баща ти като не ще .... Лечението на рак е дълго, изисква усилия, време, в неговия случай и човек да се грижи за него, да го води по терапии. Ако той не го иска - лечение няма как да има. Щом няма кой да се грижи за него настанете го в хоспис.
Скрит текст:
И това с блъскането от стаята...  След като се държи така е възможно да има и нещо психическо, което ще се влошава. Може да пострада и майка ти и не само тя. Казвам го като минала през подобно нещо наскоро (майка ми с деменция). Ужас, стрес, мъка, физическа работа, мърсотия, преди да я настаним в хоспис .... разболях се брутално след като тя почина.

# 1 139
  • Мнения: 6 427
Изследвахме още CA 19-9, AFP, CEA туморни маркери. Те са в границите. Говорих с ЛЛ и тя каза че е за болница баща ми, но иначе каза, че 6с този нисък хемоглобин и другите лоши кръвни показатели било нормално държанието му да стане такова, но каза, че без преглед нищо повече не може да каже. Туморния маркер, СУЕто, С реактивния протеин и другите показатели извън норма не ги коментира. Нищо извън обсега на ПКК не е коментирара по телефона.
Други показатели извън норма са:
- пикочна киселина 163 при долна граница 214. В пакета е имало серумна глюкоза, която е в норма.
- FT4 10.83 при долна граница 12, но пък TSH е в норма. В пакета няваше друг щитовиден хормон
- ненаситен ЖСК 71.1 при горна граница 61.7

Общи условия

Активация на акаунт