ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021 - Тема 6

  • 22 218
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 792
Здравейте , нова съм в темата ,но искам да ми кажете нещо което Ви помага за стриите. Не е за мен а за детето . Много бързо израстна и му се появиха стрии . Мажем ги с масла и кремове, но ако някой има опит нека да сподели . Вашите деца имат ли стрии? Когато бях бременна се мажех и аз и нямам ,обаче на тинейджъра ми вече са се появили и нямам идея как да ги махнем.
Може би  в темата за пубертета при момчетата ще намерите съвети и опит в тази насока.

# 76
  • Мнения: 2 193
Rg879 - Добре дошла.
За стриите, и моята има, но не от бърз разтеж на височина, а защото расте в друга посока, срещала съм няколко добри мазила, но доколко са ефикасни незнам защото не съм купувала досега. А стриите и са много малко и на места където много не се забелязват, засега ще е така, ако по - нататък не се променят нещата и тя поиска ще и издирвам мазило за премахването им.

А за дрехи - вкуса така се промени, предпочита да са в черно, ако няма възможност за този цвят тогава се избират в другите нюанси, якетата задъпжително по - голям размер и много широки, а надолу стига да не е - клин, дънки, или нещо което да е тясно и прилепнало, става за носене, по - рядко взе да носи худита и суитчъри, блузите са тип тениски.

# 77
  • Мнения: 1 641
И моята има, моля споделете кои са мазилата, които ползвате.

# 78
  • София
  • Мнения: 12 584
И моят има стрии около коленете. Много бързо дръпна нагоре, сега е 1,83. Маза се доста дълго време с кокосово масло, но не мисля, че има кой знае какъв ефект. Писна му и спря да се маже. Ще следя и аз, ако някой препоръча нещо ефикасно.

# 79
  • Мнения: 19
Извинявайте, че нахлувал в темата и директно задавам въпрос, който сигурно е дискутиран безброй пъти!

Моля ви кажете ме дали догодина, когато децата ще са 7 клас, в балообразуването за НВО ще влизат и оценките от 5 и 6 клас?

# 80
  • Мнения: 8 694
Моля ви кажете ме дали догодина, когато децата ще са 7 клас, в балообразуването за НВО ще влизат и оценките от 5 и 6 клас?
НЕ

# 81
  • Мнения: 19
vita, много благодаря!

# 82
  • Мнения: 1 376
Здравейте, мили дами 💐
Врим и кипим в емоциите по кандидатстване за 1ви клас на малкия и мисля, че ще полудея.
Зарязала съм каката, но тя се справя. Вчера ме "гръмна" с един термин - "дефис"... ЖДНБ 😲 вЕрно го не знам българския 😂😂😂
За стриите да се изкажа - не мога да помогна много, много... Но не си давайте парите за Терезиен оил. Бих казала пиене на вода и мазане с масла някакви... Ако щерката има проблем бих приложила домашния мехлем от мас и невен на водна баня... Ама не знам дали би помогнало😉

# 83
  • София
  • Мнения: 3 069
Стриите са разкъсана съединителна тъкан.Не съм чула някой да се е преборил с тях с мазила(май може да се заличат с лазер,но не съм сигурна).С времето могат да избледнеят.Мазането с мазни мазила увеличава еластичността на кожата(евентуално по малко стрии).Наистина са много неприятни.

# 84
  • Мнения: 2 193
irchick - тъкмо питам моето чедо дали се сеща какво може да е   „ЖДНБ“  и се сетих, значи за някои неща бързо се сещам, иначе съм - ни чула, ни видяла и всичко забравила.

Натуся - относно тези стрии, честно казано много не ми пука за тях, даже и внимание не им обръщаме, ама ако дойде този момент в който дребната да им обърне внимание и да и прави впечатление, тогава ще го мисля и търся решение.

# 85
  • Мнения: 520
Дрехи на младежа основно му купувам аз, на рядка имам голям избор, защото е изключително слаб 158 см. и целиии 33кг. Всичко му виси, а той иска дрехи едва ли не по него. Купувам-връщам...
Да се похваля обаче, получих първото си "Обичам те, мамо"  - чаках цели 12 години да го чуя от него. По принцип е много гушклив, но думите определено не са силата му.
Аз досега си мислех, че само моя син е многооо слаб, ние сме 167 см и тежим 43 кг.
Храни ли се младежът? Моят не иска много....

Жалката истина за нашите шестокласници:
https://www.24chasa.bg/novini/article/9719020

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 15:02 от dani777

# 86
  • Мнения: 391
И тук е написано, че оценките от 5, 6 и7 ще участват в балообразуването.

# 87
  • Мнения: 8 275
Стига сте се филмирали. Оценките от пети и шести клас НЕ участват в балообразуването.

# 88
  • Мнения: 391
Аз лично следя темата и си спомням, че сме коментирали многократно, че няма да участват оценките от 5, 6 клас, но е факт, че масово се говори.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 596
Врим и кипим в емоциите по кандидатстване за 1ви клас на малкия и мисля, че ще полудея.
Честито, заедно ще врим и кипим от нерви Simple Smile

Навремето каката 'спечели' лотария за одз-то до нас и след това нямах грижи.
Малката май е добри шансове като гледам засега. И по-скоро имам притеснения дали всичко ще е наред със системата и класирането на децата.


DAMA-BG, то може и да се говори, но все още няма нищо черно на бяло .т.е. не е сменено. Мисля, че Дидева беше давала линк по въпроса наскоро в темата (по-скоро в предишната тема).

Общи условия

Активация на акаунт