Университети в Германия и други държави с немски език 16

  • 53 952
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
E то най-важното го няма в чата......снимката на тоя Джеймс Бонд

# 736
  • София
  • Мнения: 18 023
E то най-важното го няма в чата......снимката на тоя Джеймс Бонд

Има я, има я... Ама  не е редно да разнасям на хората снимките из нета.  Затова изтрих и имената на участниците в чата. Но нещо друго  интересно има освен красотата/чара на въпросния господин. Последните дни се бях зачела в   холандската тема за спора им по въпроса  хохшуле/академичен университет и опциите за реализация след тях. Въпросният красавец  е сравнително млад за професор , на видима възраст около 32-33, но  има впечатляваща биография. Интересното е, че е завършил бакалавър  в хохшуле, магистратура  в академичен университет  и има вече и професорска титла , и PhD.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 14:29 от пенсионирана русалка

# 737
  • Мнения: 5 336
E то най-важното го няма в чата......снимката на тоя Джеймс Бонд

Има я, има я... Ама  не е редно да разнасям на хората снимките из нета.  Затова изтрих и имената на участниците в чата. Но нещо друго  интересно има освен красотата/чара на въпросния господин. Последните дни се бях зачела в   холандската тема за спора им по въпроса  хохшуле/академичен университет и опциите за реализация след тях. Въпросният красавец  е сравнително млад за професор , на видима възраст около 32-33, но  има впечатляваща биография. Интересното е, че е завършил бакалавър  в хохшуле, магистратура  в академичен университет  и има вече и професорска титла , и PhD.

пусни го в холандската тема., kod  много ще ти се зарадва. А и всички останали също. В Нидерландия единици българчета учат академични университети.  На мен не ми се занимаваше да пускам там обратната гледна точка - тази на сина ми в Германия. От академичен - в приложен. Еми не е лъжица за всяка уста ТУМ. За неговата определено не е .

# 738
  • столицата
  • Мнения: 3 793
G.D,нали знаеш,Когато Бог затваря една врата,отваря други.

# 739
  • София
  • Мнения: 659
Русалке,  много добре си се занимават момичетата! То само учене бива ли?!

# 740
  • Мнения: 592
Момичета, току що прочетох, че от днес има нова заповед на Министъра на здравеопазването за влизащите в България. Там беше написано, че отпада изискването за тези които имат зелен сертификат.

# 741
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Тъкмо се зачудих дали съм в правилната тема, понеже сме на 50-та страница. Simple Smile Ако има по-нова, кажете. Simple Smile

Бъдещият канцлер Шолц готви нови промени / затягане на мерките във връзка с корона.

След като вчера конституционният съд в Карлсруе обяви/реши, че локдауните пролетта са били оправдани и реално спря пътя на всички, подали жалби към тогавашните локдауни, се счита, че пътят към по-строги мерки вече е постлан. До този момент те биваха ограничавани, тъй като не се знаеше дали държавата няма да дължи големи неустойки в последствие.

Съдът допълва в решението си, че следващи локдауни като предишните са възможни (юридически) при нужда, ИЗКЛЮЧАЯ затварянето на училища (има други варианти да пазиш децата, преди да ги спреш от у-ще - маски, ваксини от 5г възраст нагоре, разделяне на групи и т.н.). Налагане, обаче, на постоянно носене на маски, дори за учениците до 4 клас, доколкото разбирам е възможно (на места го има и сега вече това ограничение, на други - не).

Та, за Шолц. Вчера не можах да гледам гостуването му в националната тв, затова ето точките накратко за плановете, които замислят:

Скрит текст:
Цитат
..kündigte der Sozialdemokrat ein ganzes Arsenal an Maßnahmen an, vor allem, dass die allgemeine Impfpflicht zum Februar 2022 kommen soll. Der Bundestag soll sie als Zwangsmaßnahme gegen die noch viel zu hohe Impfverweigerer-Quote beschließen – und alle Interessierten können die heiligen Schwüre der Spitzenpolitiker aller Parteien nachlesen, in einer Freiheitsgesellschaft komme keine Impfpflicht.

Aber Captain Scholz listet bei seiner Tour durch die TV-Studios noch viel mehr auf, alles als „Akt der nationalen Solidarität“ zu verstehen:

- 30 Millionen Booster-Impfungen bis Silvester, eine astronomische Zahl, für die Bundeswehr-General Carsten Breuer als Kommandierender des Krisenstabs sorgen soll
- 2G im Handel und in der Gastronomie, das Aus für Clubs und Discos, Masken in Schulen und ein Quasi-Lockdown für Ungeimpfte
- Verschärfung des gerade erst verabschiedeten Infektionsschutzgesetzes

С други думи, какво се счита за вероятно (Шолц ще бъде гласуван като канцлер мисля другата седмица):

- задължително ваксиниране за всички: тук правя уточнение: официално не се нарича "задължително", защото няма да има физическа принуда, явно това е немската дефиниция за "задължителност", защото навсякъде се прави това уточнение. Ще важи за всички, освен хора с противопоказания - към такива със сигурност спадат доста малко - знам за хора преди/след трансплантации, както и с определени заболявания на кръвта, почти няма изключения обаче, които имат възможността да НЕ се ваксинират (без да претендирам за лекарско мнение). Планира се да влезе в сила от февруари 2022. Т.е. оттогава отново, всеки сам решава дали да се ваксинира,  и ако да - с какво, НО локдауните и ограниченията ще важат само за неваксинирани.

2Г за навсякъде - магазини, заведения, като за театри, кина, се говореше и за 2г+, т.е. ваксиниран/оздравял И допълнително тест. Вероятно ще останат супермаркети и аптеки като опция за неваксинирани, не знам...

Също ограниченията за срещи с хора вече важат само за неваксинирани, т.е. ако пак стане локдаун със срещи на до 2 или 5 човека (без да се броят децата под 14 май беше), то в тази бройка влизат само неваксинираните. Ваксинирани могат да се срещат и по 20, ако искат.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Уточнявам, че не коментирам смислеността на мерките, само съобщавам фактите и решенията, както и какво се обсъжда и е твърде вероятно.

# 742
  • София
  • Мнения: 11 699
Благодаря Криси!Много полезна информация,поне за мен.За мерките в Германия от февруари 2022 мернах информация и на друго място.Дали в новините или тук в немската тема не помня.
Ще видим,какво ще измислят/приемат във времето.

# 743
  • Мнения: 477
Благодаря и аз, Криси за подробната информация !
А обсъждат ли нещо за бустерната доза - т.е. , дали и тя ще е задължителна след определен период от ваксинацията с втората доза ?

# 744
  • София
  • Мнения: 11 699
Благодаря и аз, Криси за подробната информация !
А обсъждат ли нещо за бустерната доза - т.е. , дали и тя ще е задължителна след определен период от ваксинацията с втората доза ?

Бях чела,че се обмисля да стане задължителна в ЕС за да имаш завършен ваксинационен курс.Трябва да бъде поставена до 9 месеца,но не разбрах от първата или втората доза.Вероятно от втората,защото от тази дата ти се води завършена ваксината и срокът на валидност на сертификата се определя от втората доза.
Предполагам Криси като научи нещо ново ще ни информира.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 11:19 от Ali97

# 745
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Доколкото разбирам и аз, говорят за буустер най-късно 9 месеца след втора доза (или след първа при едноразовите). Поне така казаха по ртл преди малко. Не е официално, т.е. не е закон все още, вероятно защото тъкмо започнаха с буустерите и има още организационни проблеми. Така или иначе ваксинираните от последната група (млади, без заболявания) получиха втора доза масово около май-юли, т.е. масовият буустър би бил... как се пада... февруари-април. Това се връзва и организационно. Попринцип може човек и по-рано да си сложи, де, но по-скоро бързат по-страхливите, масово хората изчакват да си мине времето (последното изречение е само мое лично мнение).

# 746
  • София
  • Мнения: 659
За съжаление много се говори за задължително ваксиниране. За съжаление няма нищо общо с демокрацията, справедливостта, дори медицинска логика.

# 747
  • София
  • Мнения: 18 023
За съжаление много се говори за задължително ваксиниране. За съжаление няма нищо общо с демокрацията, справедливостта, дори медицинска логика.
Не само се говори, гласува се Sad ..вече в Австрия например, от 01.02.2022. Изключение ще се прави само за онези, които по здравословни причини не могат да се ваксинират. Предстои да се  определят глобите/наказанията при неваксиниране...

Die Bundesregierung hat am Freitag als Maßnahme gegen die dramatische Corona-Situation eine allgemeine Impfpflicht angekündigt. Diese soll rasch auf den Weg gebracht werden und ab 1. Februar gelten.

Bei Verstößen gegen die Impfpflicht wird es Verwaltungsstrafen geben, Details werden dazu noch ausgearbeitet, so Schallenberg. Es werde jedenfalls Ausnahmen für all jene geben, die sich aus medizinischen Gründen nicht impfen lassen können.

Zur Impfpflicht merkte Bundeskanzler Alexander Schallenberg (ÖVP) an, dass man hier den Realitäten ins Auge sehen müsse. "Wir haben zu viele politische Kräfte in diesem Land, die vehement dagegen ankämpfen", dies sei ein "Attentat auf unser Gesundheitssystem". Die Konsequenzen seien überfüllte Intensivstationen und enormes menschliches Leid.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 14:15 от пенсионирана русалка

# 748
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За Германия изрично казаха, че няма да има глоби, а ще работят с изключване на възможностите за социален живот - т.е. локдаун за неваксинирани. Не, че е по-добре, но поне няма да бъркат на хората пряко в джоба...

Вчера лекар каза, че подлагащите се в момента на ракови терапии също биват изключени от задължителната ваксина. Ама да не дава Господ да е изключен някой от задължителното ваксиниране точно по тази причина. Пиша го обаче с цел да се види колко сериозно болен трябва да си от нещо, за да бъдеш изключен от задължителната ваксинация.

Вчера цитираха в репортаж интервю с Шолц, който каза, че днес се очаква да вземат решението за задълж. ваксина, в рамките на срещата на провинциите с канцлера, т.нар. Bund-Länder-Treffen. След това ще се даде достатъчен срок (вероятно до края на февруари) да има всеки човек достатъчно време възможността да се ваксинира или не и едва след това ще дойдат (евентуално) ограниченията за неваксинирани. Казвам евентуално, защото всеки нормален човек знае какво с става с грип, респираторни вируси, кашлици и подмсърчане като се постопли времето - изчезват си по естествен път. Wink

-------

Ясминче, май ни е време за нова тема. Simple Smile

# 749
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Нова тема

Извинявам се, но нямам време сега да актуализирам първия пост с нови линкове. Ако някой иска да добавя нещо обаче, нека ми пише на ЛС. Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт