Университети в Германия и други държави с немски език 16

  • 54 006
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 18 059
Актуалните правила / ограничения по провинции. Няма как да ги преразкажа, защото са различни, аз си следя само моята. Дължината на статията говори затова колко много и различни са, пък и вероятно всеки се интересува от провинцията на детето му, не от всички. 😃 Статията е на централните новини от днес и следва да съдържа всичко важно:

https://www.tagesschau.de/inland/innenpolitik/corona-bundeslaend … r-regeln-101.html

Благодаря, Chrissy Simple Smile някои за ограниченията в 3 провинции трябва да четат.. Така е, като децата им са инатливи и не искаха да се  установят още от старта в една..Laughing Или поне само в две 

# 721
  • София
  • Мнения: 11 716
По-добре да се чете за три провинции,отколкото да се се използва гугъл преводача,като тези,които не знаят немски. Wink
От днес  въвеждат 2G правилото за достъп на студенти до техническия университет в Мюнхен.Обръчът се затяга.
И един въпрос от мен.Имате ли идея,каква е цената на PCR теста в Германия?

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 11:20 от Ali97

# 722
  • София
  • Мнения: 3 816
Пср тестът в Германия е между 50 евро (резултатът излиза на следващия ден) и 120  евро(резултатът е готов за половин час).

# 723
  • София
  • Мнения: 3 611
Добре де, като пише ПСР или друг подобен документ няма ли да стане и с бърз тест?
Че с тези цени на билети, ако и ПСРи ттрябват ще стане съвсем "дебела" Коледа.
Остава да се надяваме, че за месец време нещата ще се нормализират сравнително.

# 724
  • София
  • Мнения: 11 716
Добре де, като пише ПСР или друг подобен документ няма ли да стане и с бърз тест?
Че с тези цени на билети, ако и ПСРи ттрябват ще стане съвсем "дебела" Коледа.
Остава да се надяваме, че за месец време нещата ще се нормализират сравнително.
В заповедта пише "по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19",което според мен означава PCR тест.
Моля,ако греша,някой по-запознат да ме коригира!
Поради тази причина по-нагоре попитах и за цената на PCR теста и сравних с тази на летище София-80 лева с проба от носоглътката и 90 лева проба със слюнка.И в двата случая резултатите са готови до 2 часа.
Не съм сигурна,че до 3-4 седмици Германия ще се върне в оранжева зона за да се "олекотят" тези мерки.

# 725
  • София
  • Мнения: 18 059
Нищо не грешиш, Али, уви. Иска се PCR.

# 726
  • София
  • Мнения: 567
Момичета, в немската тема видях качена нова заповед, която влиза в сила от 01.12.2021 и май за ваксинирани , идващи от червена зона може и само със сертификата .... Вижте и вие , че вече в нищо не съм сигурна 🤔🤔

# 727
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Тъкмо това гледах и аз, но в инф.портал - https://coronavirus.bg/bg/az-sum/zavrashtam-se-bulgaria
за момента Германия е в червена зона. Влизане със сертификат + PCR 72 ч. преди влизане.

Допълвам: Погледнах и аз новата заповед в сила от 1.12
Цитат
"4.4. Лицата по т. 4.3.1 и т. 4.3.3 – 4.3.10. се допускат на територията на страната
при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация или за
преболедуване или аналогичен документ, или на отрицателен резултат от проведено до
72 часа преди влизане в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция
за COVID-19, удостоверено чрез валиден цифров COVID сертификат на ЕС за
изследване или аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID
сертификат на ЕС за изследване"

разбирам го, че не се иска PCR, защото в настоящата заповед допускането на лица от червена зона е
Цитат
"4.4. Лицата по т. 4.3. се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация или за преболедуване или аналогичен документ, едновременно с отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19, удостоверено чрез валиден цифров COVID сертификат на ЕС за изследване или аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС за изследване."

в новата липсва подчертания текст. Дано!

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 22:23 от Ясмина

# 728
  • София
  • Мнения: 567
Изтрих, защото видях, че Ясмина се е допълнила.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 22:45 от danien

# 729
  • София
  • Мнения: 18 059
Дано да е така.. Simple Smile А може и да има шанс Германия да излезе до празниците от червената зона, знае ли човек, все пак има почти месец дотогава.. Предвид това, че яко са затегнали примката.. Иначе не зная дали навсякъде в Германия  е така, но пак са върнали в Нюрнберг и в Манхайм опциите за безплатен антиген. Не зная само какъв е лимитът седмично. Третата девойка не съм я питала за Аахен.

# 730
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дано да е така.. Simple Smile А може и да има шанс Германия да излезе до празниците от червената зона, знае ли човек, все пак има почти месец дотогава.. Предвид това, че яко са затегнали примката.. Иначе не зная дали навсякъде в Германия  е така, но пак са върнали в Нюрнберг и в Манхайм опциите за безплатен антиген. Не зная само какъв е лимитът седмично. Третата девойка не съм я питала за Аахен.
Четох за веднъж седмично. Мисля, че на бундес-ниво го решиха, т.е. навсякъде.

# 731
  • София
  • Мнения: 18 059
Сега я питах, Chrissy, момата в Манхайм. Тя е само с първа игла, втората й предстои сега в понеделник и съответно за придвижването до работата в Хайделберг й трябва тест за гр.транспорт. Каза, че си е запазила два термина за безплатен антиген в една седмица, за понеделник и за четвъртък...

# 732
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дали пък това не е локално решение, си мисля... За Байерн чувам, че би било / е веднъж седмично, дано не бъркам.

# 733
  • Germany
  • Мнения: 7 955
Първо бяха казали, че ще е веднъж седмично, но реално в момента няма ограничение и може всеки ден да си правиш тест. Синът ми почва работа в един тест център от утре. Междудругото, въпросният център и още 5 в Хайделберг са на бащата на съученичка на синът ми и знам, че в момента търсят усилено персонал. Ако има някое дете в района, което си търси почасова работа, ми пишете.

# 734
  • София
  • Мнения: 18 059
Я в тази корона обстановка и разните ограничения да ви поразсмея... Копирам (изтрила съм, разбира се, имената) скрийншот от чат  в групата на голямата ми девойка. Laughing  Момичета от цял свят (бях споменала, че  магистратурата й е на английски за разлика от бакалавъра на немски)  не се занимават май с много учене  на едни определени лекции...От първатa реплика става ясно, че и друг е споделил с майка си...
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 19:01 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт