Дюнер, бурито, тортила, такос...

  • 4 125
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Днес се опитах да направя Тахини сос, който уж е сосът за дюнер. Не ми се получи. Купувала съм готов на Аладин от Кауфланд. И той не е като техния от дюнерджийнициите. Много ми се иска да го докарам съвсем същия.


Трудно, но не непостижимо. Кисело мляко, малко майонеза, чесън, лъжичка таханов сусам разтворен във вода, лимонов сок, малко сол, кимион, бял пипер. Страхотен е. Много по-хубав от този на Аладин.

Чувала съм, че слагат и картофено пюре - кой на прах, кой на люспи. Ще опитам и така. Благодаря за рецептата!
Честно казано това с картофеното пюре на прах е пълна шитня. Ползват го за сгъстител и на мен ми е противно. В оригиналните сосове за дюнери не присъства сухо пюре. Това е побългарена история и за мен изключително противна. Най-любимият ми сос за дюнери е този на Мимас.

# 31
  • София
  • Мнения: 19 253
Честно казано това с картофеното пюре на прах е пълна шитня. Ползват го за сгъстител и на мен ми е противно. В оригиналните сосове за дюнери не присъства сухо пюре. Това е побългарена история и за мен изключително противна. Най-любимият ми сос за дюнери е този на Мимас.
А Мимас някакви марсианци ли са? Или са много хай левъл дюнерджийница, която не прави "побългарени" неща

# 32
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Честно казано това с картофеното пюре на прах е пълна шитня. Ползват го за сгъстител и на мен ми е противно. В оригиналните сосове за дюнери не присъства сухо пюре. Това е побългарена история и за мен изключително противна. Най-любимият ми сос за дюнери е този на Мимас.
А Мимас някакви марсианци ли са? Или са много хай левъл дюнерджийница, която не прави "побългарени" неща
В сосовете на Мимас не знам да има картофено пюре. В тези на Аладин със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт