Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 48 666
  • 745
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 47
Момичета,кажете ми за изписването. Как точно се случва, влиза ли бащата, има ли фотограф както преди?

# 136
  • Мнения: 602
А на мен от вчера един въпрос не ми дава мира-при условие ,че ще съм планово секцио възможно ли е след уговорка с доктора да се направи в неделя? Защото съм останала с впечатление,че в събота и неделя само по спешност се правят.А пък (може да ми се посмеете) според приятелка нумероложка идеалните дати за раждането са 1.10(петък,същата която и аз избрах след съвет с двамата си лекари,но при термин около 18-20.10 не е ли много рано) или 10.10,което пък е в неделя...

Ели, ти си при д-р Вецев, нали? Доколкото знам той прави планово секцио в неделя. Бях веднъж на преглед при него в неделя и той бързаше, че в точно определен час по желание на родителите трябваше да проплаче бебето. Питай го.

# 137
  • Мнения: 2 523
Не се допуска никой в болницата, но в двора може да дойдат роднините.  Там стои и фотографът и на място се разбирате с него. Майката излиза с бебчето, носено от една акушерка. 
Общо взето това е.

# 138
  • Мнения: 47
Въпрос до дамите,родили секцио, кажете ми като се роди бебето и го измият, оправят дават ли ви да го снимате? Или вас да снимат с него..как става сега

# 139
  • Мнения: 770
Въпрос до дамите,родили секцио, кажете ми като се роди бебето и го измият, оправят дават ли ви да го снимате? Или вас да снимат с него..как става сега
Аз родих секцио Ноември месец.
Дават ти го да го гушнеш може да дадеш телефона на някой от екипа и да ви снима.
Така беше като родих .

# 140
  • Мнения: 47
А това става след като и теб те преместят в реанимация ли? Предполагам не е на операционната маса.
Въпрос до дамите,родили секцио, кажете ми като се роди бебето и го измият, оправят дават ли ви да го снимате? Или вас да снимат с него..как става сега
Аз родих секцио Ноември месец.
Дават ти го да го гушнеш може да дадеш телефона на някой от екипа и да ви снима.
Така беше като родих .

# 141
  • Варна
  • Мнения: 746
Момичета,епикризи дават ли събота или неделя,знаете ли?
Днес сутринта са казали на сестра ми,че само от 12ч до 13ч давали епикризи (пък на мен ми казаха до 14ч миналата седмица)

# 142
  • София
  • Мнения: 595
На мен  ми дадоха епикризите в събота, но не и болнични листове или други документи. Трябваше да се иде пак до там в раб.ден, но бяха готови и на регистратурата.

# 143
  • Мнения: 47
Момичета кажете ми в каква стая е по-добре да съм. ВИП-а ме привлича с това че поне баните са на 2 жени само и съм сама на спокойствие, но ме притеснява това,че може да ми е скучно и депресиращо след раждането да няма с кого 1 приказка да си кажа...
Общите стаи знам,че са по 3, но една позната, която роди миналата година ми каза,че през цялото време са си били по 2 в стаята, това заради пандемията ли е, има ли нещо такова?
Как са условията в обща стая за 3 и има ли вариант като не си избираш да се паднеш даже с повече от 3 жени? Тясно ли е в общите стаи, как стоят нещата не знам.
Благодаря ви

# 144
  • Мнения: 2 523
Има много стаи с по 2 легла. Аз бях в такава. Избрах си да съм долу с всички за да не ми е скучно. Така се запознах с други майки и си помагахме - оставят ти бебето за 5 мин за да може майката да отиде до wc, да вземе мляко или да й махнат конците и тн. Сутрин пиехме чай докато чакахме да свалят бебетата. Разбира се обменяхме и опит и разни трикове.
Аз се запознах с едни много приятни момичета още в предродилното и си слязохме долу заедно кажи речи.
На 1 етаж има 3 бани и 2 от тях са и тоалетна. Всичко е прилично и не ми се е налагало да чакам за нищо.

# 145
  • Мнения: 47
А има ли начин да си избереш такава стая или поне етаж или на каквато случиш? Аз също предпочитам да съм с някой,ама ако се падна в стая с 4 човека предполагам няма да ми е комфортно..

[/b]
Има много стаи с по 2 легла. Аз бях в такава. Избрах си да съм долу с всички за да не ми е скучно. Така се запознах с други майки и си помагахме - оставят ти бебето за 5 мин за да може майката да отиде до wc, да вземе мляко или да й махнат конците и тн. Сутрин пиехме чай докато чакахме да свалят бебетата. Разбира се обменяхме и опит и разни трикове.
Аз се запознах с едни много приятни момичета още в предродилното и си слязохме долу заедно кажи речи.
На 1 етаж има 3 бани и 2 от тях са и тоалетна. Всичко е прилично и не ми се е налагало да чакам за нищо.

# 146
  • Мнения: 2 523
Общо взето където се паднете, но ако няма хора в отделението са склонни да преместят майка.

# 147
  • Мнения: 16
Момичета кажете ми в каква стая е по-добре да съм. ВИП-а ме привлича с това че поне баните са на 2 жени само и съм сама на спокойствие, но ме притеснява това,че може да ми е скучно и депресиращо след раждането да няма с кого 1 приказка да си кажа...
Общите стаи знам,че са по 3, но една позната, която роди миналата година ми каза,че през цялото време са си били по 2 в стаята, това заради пандемията ли е, има ли нещо такова?
Как са условията в обща стая за 3 и има ли вариант като не си избираш да се паднеш даже с повече от 3 жени? Тясно ли е в общите стаи, как стоят нещата не знам.
Благодаря ви

От две жени раждали там съм чувала че отношението на персонала било по-добро ако си във ВИП-а. Не знам до колко е вярно, но няма да се учудя. Също така ако искате бебето да е при Вас през нощта, трябва да се съгласят всички. Иначе си зависи от човека. Мен лично повечето хора ме дразнят особено ако трябва нон-стоп да съм с тях, и са непознати, на непознато място съм, уязвима и т.н. Предпочитам да си говоря с приятелки, роднини и таткото по Вайбър(примерно), от колкото да залагам че ще се падна с някой с когото ще си допаднем. Едни (най-малко) 5 дена могат да станат супер неприятни. Разбира се това си е личното ми мнение Simple Smile.

# 148
  • София
  • Мнения: 648
Моето раждане беше със секцио. След реанимация ме сложиха за малко в стая за 3 жени.  Ами.....не беше приятно. Не съм каприз,обаче едната само дърдореше по телефона супер високо,караше се с мъжа си,без да се съобрази,че бебето на другата е в стаята и другото момиче сподели,че непрекъснато била така. Моето бебе още не беше с мен. Реших да си взема ВИП стая - и ме болеше,и исках спокойствие. Не съжалявам. До късмет е. С момичето, с което лежахме в реанимация много си паснахме,но нямаше свободни двойни стаи. Иначе има и двойни ВИП,което също е вариант.

# 149
  • Мнения: 386
Както бях писала по нагоре, аз бях 2 дни в обща двойна стая и 3 във ВИП. В общите стаи денят започва рано рано. Към 4.30-5 започват да влизат санитари по стаите, да сменят кошчето да мият, святкат, говорят на висок тон и тн. Разбира се това във ВИП го няма. Даже и лекарите за визитация чукат. И аз съм от тези, които не си падат много общителни. Но и в двата случая има позитиви и негативи. Във вип стая си спокойна, сама, но си далеч от другите майки и ако раждаш за първи път общуването с други майки може да е доста успокоително (когато ми донесоха бебето за пръв път, точно го прибрах в стаята и повърна и се задави. Не можеше да диша и се паникьосах. Добре че беше другото момиче да ми каже какво да направя). Но може да ви се падне някой не дотолкова приятен като личност и да се изнервите още повече по време на престоя.

Според мен зависи какъв тип човек сте. Аз знам, че нямам много поносимост към хората и затова избрах вип стая. Но после и аз се депресирах малко. Имайте предвид, че не винаги вип стаите са свободни и ако държите да сте в такава, трябва да го обсъдите с израждания, който може да ви я запази.

Общи условия

Активация на акаунт