Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 49 182
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
дааа ясно ми е че те това го виждат редовно Simple Smile Но ми беше любопитно

Аляска защо предизвикано ? Заради терапията нали ? Предстои ми този разговор и на мен и аз ще почна да се чудя

# 616
  • Мнения: 938
В момента съм пред същата дилема. Бебчо е голям и дори Вецев каза, че може би е по-добре да е секцио, защото изобщо не е слезнал надолу и разкритие нямам никакво. Принципно определихме дата и каза, че като ме приемат ще проверим пак за индикации за раждане. Ако има- можело да пробваме да го подпомогнем. Аз обаче вече не знам дали искам да рискувам с толкова голямо бебе по естествен път, защото другият ми АГ ме наплаши с родови травми и за малчо 🙄 Предпочитам мен да ме боли повече от операция, отколкото нещо да се случи на бебето.

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 09:53 от Bobby_g

# 617
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Момичета,не се страхувайте от секциото,особено ако е направено от доктор Вецев.Става много бързо,около 72 часа по-късно се чувствам вече сравнително добре.Единствено с първото ставане имаше проблем заради ниското ми кръвно.

# 618
  • Мнения: X
Колко е голям ? кога ти е термина ?
В момента съм пред същата дилема. Бебчо е голям и дори Вецев каза, че можа би е по-добре да е секцио, защото изобщо не е слезнал надолу и разкритие нямам никакво. Принципно определихме дата и каза, че като ме приемат ще проверим пак за индикации за раждане. Ако има- можело да пробваме да го подпомогнем. Аз обаче вече не знам дали искам да рискувам с толкова голямо бебе по естествен път, защото другият ми АГ ме наплаши с родови травми и за малчо 🙄 Предпочитам мен да ме боли повече от операция, отколкото нещо да се случи на бебето.

# 619
  • Мнения: 938
Колко е голям ? кога ти е термина ?
В момента съм пред същата дилема. Бебчо е голям и дори Вецев каза, че можа би е по-добре да е секцио, защото изобщо не е слезнал надолу и разкритие нямам никакво. Принципно определихме дата и каза, че като ме приемат ще проверим пак за индикации за раждане. Ако има- можело да пробваме да го подпомогнем. Аз обаче вече не знам дали искам да рискувам с толкова голямо бебе по естествен път, защото другият ми АГ ме наплаши с родови травми и за малчо 🙄 Предпочитам мен да ме боли повече от операция, отколкото нещо да се случи на бебето.

Терминът ми е на 19.10, а вече е над 4кг.

# 620
  • Мнения: X
охо да бая голям е , въпреки че по измерванията може и да нее чак толкова да знаеш . Защото аз лично познавам бебе мерено 4 кила и родило се 3200 и такова мерено 4 кила и родено 2900.
Да не си с диабет ?

# 621
  • Мнения: 938
охо да бая голям е , въпреки че по измерванията може и да нее чак толкова да знаеш . Защото аз лично познавам бебе мерено 4 кила и родило се 3200 и такова мерено 4 кила и родено 2900.
Да не си с диабет ?
През бременността 2 пъти ми правиха обременяване, не показа диабет. Но в нашия род момчетата си се раждат големи. Вуйна ми е с 2 момчета по 5 кг всяко, братовчедка ми и тя роди 4600кг мъж. Та... лекичко ме е страх да не е дори по-голям от това, което го мерят 😁

# 622
  • Мнения: 242
Alaskata, преди 3 месеца родих с предизвикано раждане при Вецев. Всъщност, той тогава каза, че моето не е предизвикване, тъй като имах неболезнени контракции под формата на втвърдявания, бебето беше много ниско долу и се оказах с 5см. разкритие. Това, което каза е че при мен процесът на раждане е стартирал, а той само ще го подпомогне с окситоцин. Предизвикване е ако нямаш контракции, разкритие и бебето е високо. В моя случай прибегнахме до това в 38г.с., тъй като бебка изоставаше на килограми още от 6-тия месец, а в последните седмици водите намаляват, плацентата започва да старее и прецени, че на бебето ще му е по-добре вече навън. Аз бях по-навита за секцио, но Вецев настоя за нормално, тъй като бебето е малко, а аз имам вече едно нормално раждане.
И така, приеха ме от предната вечер, пуснаха ми тонове. На сутринта ме събудиха към 6 за клизма, аз си я исках, и след около час бях в родилната зала на система и ми спукаха мехура. От пускането на системата до раждането бяха минали по-малко от 3ч. Бях без упойка и ако трябва да съм честна болката беше зашеметяваща. Нямам идея защо толкова ме боля, но ще го помня цял живот. Самото бебе излезе бързо и лесно, но докато достигна необходимото разкрие за напъните беше ужасно. Искам обаче да кажа, че и други жени раждаха в съседство и дори не се разбра, т.е. моя случай като че ли беше по скоро изключение. Явно прага ми на търпимост към болка е нисък, първото ми раждане беше с упойка. Но пък за нищо не съжалявам и за секунда. Усетих що е то да родиш нормално, болезнено, когато си с упойка не усещаш напъни  , контракции. Също така, след 2-3 часа ми донесоха бебето и стоя с мен до вечерта, а аз вече се чувствах така все едно нищо не се е случило сутринта. Ако имаш още въпроси съм на разположение.

# 623
  • Мнения: X
Уау, Еми то тогава не се чуди много много защото матката си е важна в крайна сметка според мен Simple Smile
охо да бая голям е , въпреки че по измерванията може и да нее чак толкова да знаеш . Защото аз лично познавам бебе мерено 4 кила и родило се 3200 и такова мерено 4 кила и родено 2900.
Да не си с диабет ?
През бременността 2 пъти ми правиха обременяване, не показа диабет. Но в нашия род момчетата си се раждат големи. Вуйна ми е с 2 момчета по 5 кг всяко, братовчедка ми и тя роди 4600кг мъж. Та... лекичко ме е страх да не е дори по-голям от това, което го мерят 😁

# 624
  • Мнения: 938
Да, и аз си мисля да не си правя експерименти. Щом дори д-р Вецев е съгласен за секциото и не се опитва да ме убеди за нормално, значи има причина и ще му се доверя.

# 625
  • Мнения: 2 259
Да, пък и няма нужда да се мъчиш и в крайна сметка да се наложи пак да те срежат, както беше в моя случай. Докторът ми позволи да опитам с предизвикано раждане, но бебето беше високо, нямах никакво разкритие (така и не получих повече от 4см) и отделно се беше увил 2 пъти с пъпната връв. Роди се 3630, което не мисля че е чак толкова голямо бебе, но при мен просто нещата не се получиха по естествен начин.

# 626
  • Мнения: 22
Здравейте! Включвам се в темата, защото ще ми се наложи прием по стечение на обстоятелствата за раждане в тази болница съвсем скоро. Глупав е въпроса ми, но съм голяма паника дори и за дребни неща... От друг град съм и съм си подготвила целия багаж накуп, за да не се налага мъжът ми да пътува нон стоп да ми донася нещо до София. Та дали ще ми направят проблем, като ме видят с големия куфар? Да се заядът или знам ли да не искат да ме приемат? От снощи го мисля и се затормозявам с глупости само...

# 627
  • София
  • Мнения: 813
Не мисля че ще е проблем, онзи ден минах от там и видях една мама на влиза е с голям куфар и отделно мъжът до нея носеше една голяма чанта. Особено като не сте от София , не би трябвало да ви се заядът ..

# 628
  • Мнения: 576
Veni280 благодаря много за надъхващия пост и информацията!

Докато не се беше обърнало бебето, се бях настроила за секцио. Но сега се е обърнал както трябва и Вецев ми е казал, че няма причина да не родя нормално, но "контролирано" (предполагам, предизвикано) - Бочинка - заради терапията сигурно, а от друга страна, че върви малко напред бебето.

Не знам, аз ако избера това пред секцио може би ще искам упойка обаче, честно казано ме е страх да не колабирам. Много е труден този избор. Ще изчакам още 2 седмици да видим какво ще каже и Вецев към тогавашна дата...

От една страна секциото е толкова изкушаващо - просто го вадят. От друга това не е природният начин да излезе бебето, но пък с нормално раждане неизвестността е толкова по-голяма.

Иначе в книгата на Олга Дукат, сред предпоставките за секцио, знаете ли какво видях - "ценен плод". И ми стана странно. Кой плод не е ценен... И все пак - щом тая причина е там, да не би това да е по-сигурния за бебето начин........

Thinking

Бочинка, ти по мед причина ли допускаш секцио?

# 629
  • София
  • Мнения: 4 751
От една страна секциото е толкова изкушаващо - просто го вадят. От друга това не е природният начин да излезе бебето, но пък с нормално раждане неизвестността е толкова по-голяма.
................
Все едно ми взе думите от устата!

Общи условия

Активация на акаунт