Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 48 897
  • 745
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
на скоро имаше лекция с Олга която рассказваше защо при някои зора се препоръчва секцио , и то нее само медицинска причина. За цене плод има предвид когато жената има загуби преди това , психически ще и е много по сложно да осъществи естественно раждане без да има болки разни там итн. Аз имам 3 загуби 2 от които бяха с адски болки и контракции за раждане. Искам да рода нормално за да си штъкам напред назад. Но мее страх брутално.
До колкото знам от Вецев на всички с терапия препоръчва контролирано раждане заради рисковете от кървене при естествено раждане.
И аз ще коментирам с него всички тия работи.
също така «ценен плод » наричат този при жени и с инвитро . не че едното бебе е по ценно от другото по скоро формално така си говорят . Но жена забеременела от раз и износила без проблем е различна от тази дето примерно има сумати загуби , или 10 години мъки за бременност

# 631
  • София
  • Мнения: 813
Понеже се е стартирала темата за естествено раждане и секцио. Първа бременност ми е и ми е много чудно .. понеже си живеем двамата с мъжа , той ходи на работа през деня. Шейново наистина е на 5/10 Мин от вкъщи , но ако тръгна да раждам докато него го няма как бих могла да реагирам сама ? Такси до там изключено да ме вземе. Това е една от причините да се замислям за секцио, за да е малко по-предвидено цялото нещо , той да си в взел отпуска , аз да знам кога точно трябва да отида и т.н ..

# 632
  • Мнения: X
5-10 минути пеша ? или с кола ?

# 633
  • Мнения: 770
Здравейте! Включвам се в темата, защото ще ми се наложи прием по стечение на обстоятелствата за раждане в тази болница съвсем скоро. Глупав е въпроса ми, но съм голяма паника дори и за дребни неща... От друг град съм и съм си подготвила целия багаж накуп, за да не се налага мъжът ми да пътува нон стоп да ми донася нещо до София. Та дали ще ми направят проблем, като ме видят с големия куфар? Да се заядът или знам ли да не искат да ме приемат? От снощи го мисля и се затормозявам с глупости само...
Не се притеснявай.
Аз ноември месец отидох да раждам във Шейново със куфар и нямаше проблем. Хем живеем в София.


Здравейте. Не мисля че е проблем да си извикате такси.Щом става въпрос за нещо толкова важно като бебенцето

# 634
  • Мнения: 242
Много добре разбирам раздвояването ви що се отнася до естествено раждане или секцио. До към 33та седмица плана беше да родя секцио, защото бебка много изоставаше, но после малко навакса и Вецев каза, че ще съм нормално. От една страна исках секцио, защото то спестява страдания на бебето, които могат да се появят в хода на естественото раждане, а в моя случай бяха силно непрепоръчителни. От друга страна, при първо нормално раждане никак не ми допадаше идеята второто да е секцио, все пак това си е операция, а и имам вкъщи едно диване на 6г., за което също трябва да полагам грижи. Но при всички положения щях да послушам Вецев каквото и да беше преценил, той беше запознат с положението ми, той е лекаря, имах пълно доверие на преценката му и каквото раждане ми беше препоръчал така щях да родя.

# 635
  • Мнения: 598
До колкото съм чувала, при първо раждане отнема поне 12 часа от започването на първите контракции до момента на пълно разкритие и раждане. И като отидеш в болницата с недостатъчно разкритие те изпращат да се разхождаш по коридорите с часове, докато се стигне до пълно разкритие.
Така че мен не биха ме притеснявали изобщо тези 10 мин път до болницата, хората пътуват от други градове.

Относно дилемата за естествено или секцио, бих се подложила на операция, само ако няма друг безопасен вариант за мен и бебето. Много повече ме плаши мисълта да ми режат корема, да вадят детето по "насилствен" начин, да лежа после 3 дни и да не мога да стана, да не мога кърмя първите часове т.н., отколкото да се напъна 3 пъти и да си излезне като хората дето се вика

Но всеки с разбиранията си Simple Smile

# 636
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
М,да,това за ценния плод съм го чувала и от Станулов.Още при + тест ми го каза и каза че трябва да е секцио между 1 и 10.10.Аз съм с три загуби(една на 3 бебета),след инвитро и с тромбофилия.А ГД допълнително усложни нещата и луксацията,която имам.То аз и след естественото раждане около месец не можех да ходя и да вдигам тежко.Тогава нямах и никакви сили.Сега имам доста повече енергия и на моменти забравям за операцията,ама болката бързичко ме подсеща...

# 637
  • Мнения: 574
Eли, най-трудното е минало, все по-добре ще ставаш:) Ти в каква стая си между другото и колко време прекарваш с бебето вече - ти май беше казала, че няма да кърмиш, но шишета в такъв случай носи ли им?

# 638
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Отказах се от ВИП и съм в двойна на първия етаж.Кърма тъй и не тръгна,дори и коластра.Гърдите ми са абсолютно меки и спокойни и след разговор с доктора реших,че изобщо не искам и да пробвам, особено като гледам как всички наоколо се мъчат да кърмят и имат супер измъчени физиономии,боли ги и т.н.Това не е за мен.Та той ми изписа хапчета и каза,че трябва само два дни по половин сутрин и обед да пия и няма и да тръгне.А и бебо харесва АМ.Шишета си донесох моите,но от тук им дават.Има едни на Хип с хубави биберони и от тях яде лесно.

# 639
  • Мнения: 598
Отказах се от ВИП и съм в двойна на първия етаж.Кърма тъй и не тръгна,дори и коластра...

Все пак най-важното е ти и бебето да се чувствате добре. Минала си нелек път до тук все пак и напълно те разбирам, че кърменето ти е последната грижа.
Мисля, че няма абсолютна истина и всеки трябва да се чувства спокоен и щастлив от избора, който е направил, независимо дали говорим за вид раждане, кърмене, отглеждане на бебе и т.н.

Знае ли се кога ще ви изписват?

# 640
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Да,утре,ако всичко е наред.Засега и двамата сме добре.

# 641
  • Мнения: 3 248
Елиии, то не останало Flowers Hibiscus

# 642
  • Мнения: 46
Здравейте, бихте ли препоръчали специалист който преглежда и изражда в Шейново. Чета само името на д-р Вецев и до колкото разбирам не преглежда в Шейново а само изражда там))

# 643
  • София
  • Мнения: 4 725
Здравейте, бихте ли препоръчали специалист който преглежда и изражда в Шейново. Чета само името на д-р Вецев и до колкото разбирам не преглежда в Шейново а само изражда там))
По добър от него няма!
Мен преди да ме запише като негов пациент ме прегледа точно там щ, но апаратурата не е като в поликлиника
БЪЛГАРИЯ

# 644
  • Мнения: 46
А къде се записва час при него? В Шейново или в поликлиниката ?

Общи условия

Активация на акаунт