Нужда от помощ, а още - какво постигнахме дружно!

  • 1 831
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 503
Бу,
И аз мога да разпечатам около 50тина бройки от черно-белите брошури newsm78
В петък ще идвам към Пловдив и мога да ти ги предам-сгънати,ако обясниш как да се сгънат Thinking.Пиши на лични ако искаш да се разберем.За съжаление нямам достъп до цветен принтер Sad

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825

В петък ще идвам към Пловдив и мога да ти ги предам-сгънати,ако обясниш как да се сгънат Thinking.Пиши на лични ако искаш да се разберем.За съжаление нямам достъп до цветен принтер Sad


Ммм, късничко ще е петък. За София трябват за събота Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 503
Ами аз мога да ти ги пратя по рейс още утре по обяд,за да мога да се заредя с хартийка newsm78.ако може да отърчиш до гарата по некое време newsm78

# 18
  • Мнения: 942
Аз съм идеалното решение за вас Laughingразполагам с ксерокс и принтер с фотоглава,само една малка подробност - аз съм на другия край на България.Ако измислите как да ви ги пратя, проблем за разпечатването никакъв (ако ми кажете къде се намира брушурата)Надявам се поне със стотина,стотина и нещо копия да мога да ви бъда полезна.(че много бързо свършва фотоглавата,ама в името на клаузата...може да купя още една Hug)

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ами аз мога да ти ги пратя по рейс още утре по обяд,за да мога да се заредя с хартийка newsm78.ако може да отърчиш до гарата по некое време newsm78
Душо, ако пращаш - прати до Сф, не до мен - аз до Сф няма да ходя за мероприятието Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 161
Аз късно се включвам, защото нямам много възможност да помогна, а и вече разпечатвах Отвореното писмо и прилежащите 40-тина страници с подписали се на домашния принтер за внясянето в Министерство на здравеопазването (сега, мисля, само писмото ще принтваме, без подписите - т.е. 2 стр).

За срока обаче имам едно питане: ако Конгресът започва на 12ти (четвъртък) и ако искаме Писмото и брошурата да стигнат до всички папки (а не да се раздават на място на дошлите на конкретната презентация, които може да са и 20-30 души накрая - последен ден, съботен), то те трябва да се занесат не по късно от 11ти, т.е. утре!

За разпечатването: май е по-добре да се съберат пари и да се заеме един човек, който е в София и има няколко часа свободно време да го направи. Иначе ще стане много тромаво, ако се пращат бройки от цялата страна, да не кажа неосъществимо (имам опит с пращането на събраните на ръка подписи за Писмото и той не е много обнадеждаващ). За брошурата не знам, но писмото го смятам на 24 лв. при цена 4 ст. на страница - 300 бр. двустранно (ако някой знае по-евтин ксерокс за голяма бройка - да казва). За съжаление ми е невъзможно да се заема този път. Едно, че с корема вече едва се придвижвам, и второ, Ирина отказва да ходи на детска и по принуда я оставям в къщи. Струва ми се, че е най-добре някой в София просто да поеме задачата и да осъществи координацията между желаещите да помогнат с някакви парични средства (не става дума за много пари, проблемът е обаче как ще се съберат) и разпечатването и доставянето на материалите на организаторите на конгреса в сряда.

И накрая: каузата наистина е важна, много усилия вложихме до сега, и благодарение на тях сега имаме редкия шанс призивът ни да стигне до една от групите, от които най-много зависи как ще започне кърменето на българските бебета още от родилните отделения! Нека направим всичко възможно да не го изпускаме!

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Емем, с организаторите вече се разбрахме, че няма да стигне до папките. Срокът за тях беше днес - съвсем невъзможно... Но се договорихме да се раздаде в събота, преди представянето на Отвореното писмо, не е проблем.

Мисля също Отвореното писмо да го събера на 1 страница - не само за икономия, но и за да се прочете... иначе - знае ли ги човек дали ще дочетат най-важното (предложенията ни) на втора страница...

Напълно подкрепям
И накрая: каузата наистина е важна, много усилия вложихме до сега, и благодарение на тях сега имаме редкия шанс призивът ни да стигне до една от групите, от които най-много зависи как ще започне кърменето на българските бебета още от родилните отделения! Нека направим всичко възможно да не го изпускаме!

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С брошурата явно нещата ще се получат единствено ако има кой да печата без пари - цветното принтиране е около левче на страница според беглата ми справка ooooh! Същото и с цветния ксерокс...
Колко бройки брошури могат да излязат от една цветна глава на принтер? Дали няма да е по-лесно да купим 1-2 цветни глави и да ги нащракаме така newsm78 Аз имам принтер - само мастилница цветна нямам (а цената й е около 45лв).

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
С брошурата явно нещата ще се получат единствено ако има кой да печата без пари - цветното принтиране е около левче на страница според беглата ми справка ooooh! Същото и с цветния ксерокс...
Колко бройки брошури могат да излязат от една цветна глава на принтер? Дали няма да е по-лесно да купим 1-2 цветни глави и да ги нащракаме така newsm78 Аз имам принтер - само мастилница цветна нямам (а цената й е около 45лв).
Брошурата най-вероятно ще е черно-бяла. Немирница я е оформила добре за черно-бял печат. Вярно, не е толкова атрактивна като цветната, но важното е информацията вътре да стигне адресата Simple Smile
Какво мислите?

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако е черно-бяла, тогава сигурно ще може направо на ксерокс да се пусне? Това е най-удобния вариант - и понеже са големи бройки и от двете, ще може да се направят на по-ниски цени. Дайте да ги уточним тези работи - и ако ще събираме парички, да го направим по-експедитивно. Аз имам възможност тези дни следобедите да се занимавам, така че да действаме Grinning

# 25
  • Мнения: 2 885
Стига сте ревали.  Heart Eyes
Качила съм ZIP файл и RAR файл /идентични са, де да знам кой какъв архиватор има/ брошурата за печат. 
Файловете са в EPS формат, в криви, Адоб Илюстратор 10, зададени са само сгъвки, без ножове.
Архивирани са с best компресия.

Брошура в PDF формат - 5,74 MB

ZIP архив - pdf + front.eps + inside.eps на брошура - 16,8 MB
RAR архив - pdf + front.eps + inside.eps на брошура - 17,5 MB

Отвореното писмо - DOC файл - 28 KB
Отвореното писмо - PDF файл - 110 KB

Нем Laughing

P.S. Ако имате проблеми, пишете ми на лична.

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 23:30 от немирница

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ако е черно-бяла, тогава сигурно ще може направо на ксерокс да се пусне? Това е най-удобния вариант - и понеже са големи бройки и от двете, ще може да се направят на по-ниски цени.
Ич не четеш Grinning
Брошурата става много тъмна и непредставителна, като мине на ксерокс, за съжаление. Освен ако не е някой истински качествен...
Отвореното писмо - на ксерокс, да.

# 27
Здравейте:) ако утре не е много късно, аз мога да пусна на нашите машини проба на черно/белите брошури и ако са ок, ще мога да отпечатам някакво количество?

# 28
  • Мнения: 35 968
... с организаторите вече се разбрахме, че няма да стигне до папките. Срокът за тях беше днес - съвсем невъзможно... Но се договорихме да се раздаде в събота, преди представянето на Отвореното писмо, не е проблем.

Лошо - не е нужно да си чел Б. ДЖ., за да знаеш, че журналистите основно пишат /преписват/ това, което е в папките им. Намерих една дълга и тънка връзка с един вестник, който е за лекари, а не за широката публика. Не зная журналистката дали ще бъде на нещо, освен на представянето, а моята връзка е човек, който й е подчинен и въздействието ще бъде трудно Rolling Eyes. Идеята ми беше във вестника да се драснат 2 реда в стил "кой сме, защо сме и какво е туй писмо", за да ни познават лекарите. Няма ли начин да се раздадат малко материали на журналисти на откриването?

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
До откриването - 12-ти, утре - би трябвало да имаме готови поне малко бройки от Отвореното писмо и брошурата.

Общи условия

Активация на акаунт