Какъв материал да сложим за кухненски гръб

  • 1 291
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 524
Здравейте, правим ремонт на нов апартамент. Кухнята ни е модулна и скоро ще я монтира майстора. Той ни препоръчва да сложим гръбче, а не кухненски плочки в горната част на кухненския бокс. Ние пък харесахме едни матови плочки, но се чудим дали те не се поддържат много по-трудно. Дайте съвети, какво е по-лесно за поддържане и по-хубаво на вид.

# 1
  • Мнения: 1 487
Абе, после майсторът ли ще мие плочките или вие? Аз съм с гръб от плочки, с мокра гъба минавам и светва! А вие си решавате!

# 2
  • Мнения: 7
Правихме ремонт лятото на 2019- тогава много ми харесаха принт стъклата (термоустойчиви) също майсторите ме разобеждаваха- едно си баба знае, едно си баба бае! Много съм доволна (и най-важното- харесва ми) Единствено ги послушах само да не слагам газови котлони- защото те развиват много висока температура и има опасност стъклото да се напуска (предполагам същото за плочките) Но пък (ако искаш газови котлони) може да си отреже По- дебела плоча (от мрамор например) и да си я сложиш м/у котлона и плочките-върши работа виждала съм го! Да се похваля с моята кухня Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 18:22 от M. M. D

# 3
  • Мнения: 5 885
Кухненските плотове са ми от естествен гранит и съответно гърбът е абсолютно същият.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 635
+1,от 2017 се ползват,не са мръднали.И прага на външната врата е в същия десен Grinning

# 5
  • Мнения: 4 731
В сегашния апартамент кухненският гръб е с плочки - доволна съм , чистят се бързо и качествено.

След месец започваме ремонта на ново жилище и там ще слагаме нова кухня, ще сложим кварц за гръб, но за да го вържем с плота на кухнята, който ще бъде от същия кварц.

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте, правим ремонт на нов апартамент. Кухнята ни е модулна и скоро ще я монтира майстора. Той ни препоръчва да сложим гръбче, а не кухненски плочки в горната част на кухненския бокс. Ние пък харесахме едни матови плочки, но се чудим дали те не се поддържат много по-трудно. Дайте съвети, какво е по-лесно за поддържане и по-хубаво на вид.
Може да използвате цяла фаша от Индийски гранит или мрамор в точен размер .Но задължително трябва да бъде импрегнирана за да няма петна от мазнини и варовик това е много луксозно о стилно.

Общи условия

Активация на акаунт