Отваряне на павилион за бърза храна

  • 1 300
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте,искам да попитам някой тук дали е запознат как седят нещата с павилионите за сандвичи и напитки.
Купихме си павилион и искаме да го поставим в двора ни .
Искаме да предлагаме кебапчета,кюфтета,картофки....
Сандвичи,принцеси,напитки и т.н.
Та въпросите ми са:
 Дали може да отворим заведение за бързо хранене в двора ни.
Какви разрешителни са необходими и какви документи.
Какви са изискванията за такива будки с размер горе долу 7кв.м.

За първи път ще се занимаваме с подобна дейност и искам да събера повече информация .
На хубаво място сме точно до училище и ще сме единтвените в квартала с подобна дейност.

# 1
  • Мнения: 2 887
БАБХ ще ви отговорят най-точно какви са изискванията за площ, брой мивки, топла вода, хладилници и т. н. Ако слагате масички, най-вероятно на тротоар, питайте в съответната община или вижте на сайта й за такса тротоарно право.

# 2
  • Мнения: 12 473
Промишлен ток, ВИК и да отговаря на хигиенните норми на БХА и ХЕИ

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
Интересно ми е дали съседите ви ще са ок, да не могат по цял ден да си отворят прозореца или да прострат? А за евентуалните пиянски вряви на по кебапче и бира помислихте ли? Говорили ли сте с тях за това?

# 4
  • Мнения: X
Първо ви трябва разрешение за поставяем обект от общината. Като съберете цялата бумащина, че е законен обекта, правите фирма и подавате документи в РЗИ за пускане в експлоатация. Те идват да видят какво сте направили и решават какво може да продавате. Ако нещо не е според изискванията ви дават срок да го направите както искат, после започват глобите. Понеже цялата процедура е много "според зависи" най-добре първо обиколете и питайте на всяко място подробно ще стане или няма да стане, за да не си хърляте само парите на вятъра.

# 5
  • Мнения: 209
Интересно ми е дали съседите ви ще са ок, да не могат по цял ден да си отворят прозореца или да прострат? А за евентуалните пиянски вряви на по кебапче и бира помислихте ли? Говорили ли сте с тях за това?
На нашата улица са само нашите 2 къщи а съседите от другите къщи са далечко на отсрещната улица и няма да им пречи.
Най вероятно ще идват да хапват и пийват при нас като имат време :д

Общи условия

Активация на акаунт