Всякакви въпроси относно пералнята - тема 10

  • 24 059
  • 745
  •   1
Отговори
# 480
  • Швейцария
  • Мнения: 1 875
Здравейте, да попитам дали има някой с подобен проблем. Пералнята ми пере нормално, вадя прането добре центрофугирано, не е по-мокро от нормалното. Барабанът след прането е сух. И изведнъж от известно време намирам 2 дена след прането вода в барабана, която даже мирише лошо. А спирам всеки път водата от крана, след като изпере. Има ли някой идея откъде може да се взима тази вода, след като не я е имало след края на програмата и всичко е било сухо? Това става без значение на коя програма е била пусната. Пробвах да пусна само изплакване и центрофуга наново. Пак същото, след края е сухо и на другия ден пак има вода.

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 01:30 от JennyBG

# 481
  • Мнения: 4 176
Автоматично дозиране имат и Бош и Миле. Там препарата стои зареден и тя си взима когато и колкото и трябва.
Но при нормална пералня без тази екстра, ако се изсипе в чекмеджето и се пусне на отложен старт ще се изтече някъде в дълбочина на барабана, не е Ок според мен. Те и попринцип не препоръчват течния прах да се слага в чекмеджето, а директно в барабана при дрехите с пластмасова капачка(чашка), така дори при отложен старт няма да се разлее, докато пералнята не завърти барабана.
Няма такова нещо. Според  ПМ и инструкциите на производителя или кювето за препарати позволява поставянето на течен препарат или не позволява. Някои кювета са с капаче.

Когато не позволява кювето се дозира с дозатор в барабана. Следващите 2 снимки са на кювета за течни препарати.
 


Има достатъчно информация за ПМ, оборудвани с кювета за течни препарати.
Автоматично дозиране освен при miele и bosch е налично и при др. марки ПМ, независимо от това дали присъстват или не на Бг. пазар.

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 01:46 от niljaniljo

# 482
  • Мнения: 3 417
Саня Богомилова, искате нещо невъзможно. Пералните от 5 и 6 кг с със доста различни габарити и може да не се съберат във вашето място. Най-добре, дайте дълбочината на мястото. Между другото, слимките на АЕГ и Хаер са много добре изпипани. Все пак заслужават да се видят. Аег даже на слим модели слагат барабан със подсилена задна част, като рамената на кръстачката са 4 не 3, заради диаметъра.
Точно затова говоря - дълбочината ми е малка.
Нужно ще е да се смени радиатора на парното - да се удължи там мястото с плочки и т.н.
Засега пералнята е здрава .
Имам нужда от чекмедже и може би вратичка .

# 483
  • Мнения: 550
Здравейте, да попитам дали има някой с подобен проблем. Пералнята ми пере нормално, вадя прането добре центрофугирано, не е по-мокро от нормалното. Барабанът след прането е сух. И изведнъж от известно време намирам 2 дена след прането вода в барабана, която даже мирише лошо. А спирам всеки път водата от крана, след като изпере. Има ли някой идея откъде може да се взима тази вода, след като не я е имало след края на програмата и всичко е било сухо? Това става без значение на коя програма е била пусната. Пробвах да пусна само изплакване и центрофуга наново. Пак същото, след края е сухо и на другия ден пак има вода.
Маркуча за мръсна вода къде е вързан. Към сифона на чешма ли? Ако е така може да връща от чешмата по обратен път към пералнята.

# 484
  • Швейцария
  • Мнения: 1 875
Марсиан, Благодаря ти за отговора. Да, към сифона на мивката е свързан макручът. На какво може да се дължи това връщане? Пералнята я имаме от 3 год , а това го прави от 1 месец. И знаеш ли какво можем да направим? Да сменим маркуча, да би да е той запушен, че водата тук е много калцирана ? Но пък аз на всяко пране слагам Калгон. Да сложим препарат за отпушване на мивката, въреки, че тя не е запушена? Ако можеш да подскажеш, че тук тези услуги са безумно скъпи. Благодаря предварително.

# 485
  • Мнения: 69 180
Проверете си свързването с канала, да не се е разместила /поднала ниско, тръбата.
https://kanalitino.com/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B … 0%BA%D0%B0%D0%BD/

# 486
  • Мнения: 11 816
JennyBG, можеш ли да снимаш как е свързването към канала? Така ще получиш по-адекватни съвети.

# 487
  • Швейцария
  • Мнения: 1 875
Тета, не , тръбата си е на мястото.

Ето снимки.
Така изглежда долу, тъмно сивият маркуч, който е свързан към сифона, е от  пералнята.


А така е горе, ако има значение. Маркучът тръгва първо нагоре нагоре , и после надолу. Не можах да снимам цяла снимка, понеже един капак по средата ми пречи и не мога да го махна.

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 09:35 от JennyBG

# 488
  • Мнения: 69 180
Сифонът да не е запушен?

А дали не прокапва чиста вода? След спиране на пералнята...

# 489
  • Швейцария
  • Мнения: 1 875
Тета, мирише много лошо. Понякога е бистра, понякога леко мътна, а понякога направо сива. Но мирише ужасно.

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 09:36 от JennyBG

# 490
  • Мнения: 11 816
На мен ми се струва, че маркучът за мръсната вода на пералнята е всключен твърде ниско. Той трябва да е на около 50 см височина. В това U може да има запушване и вода се връща към маркуча на пералнята.
Изобщо не е сложно- развъртете/разглобете и почистете.

Допълвам:
Другият вариант е да извадиш маркуча на пералнята и през неговото място в сифона да сипеш препарат за почистване или да бръкнеш с някакво телче, телена четка.

# 491
  • Швейцария
  • Мнения: 1 875
Мерси, Петя, ММ ще опита.

# 492
  • София
  • Мнения: 2 436
Благодаря, petiaivanov, дори не бях чувала за технологията ÖKOMix, не ми се е налагало смяна на пералня и не съм се интересувала.
JennyBG, аз имах такъв проблем, но при мен пералнята и съдомиялната бяха включени в един канал и от съдомиялната връщаше в пералнята. Повдигнах със свинска опашка маркуча на пералнята и проблема са оправи.

# 493
  • Мнения: 1 446
Боже,моята е ÖKOMix, а нямах представа какво представлява тази технология Joy

# 494
  • Мнения: 11 816
Е маммата е велико нещо! Trophy

Общи условия

Активация на акаунт