Лежащи мами - 47

  • 31 864
  • 767
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 126
Здр момичета имам два аборта едната на 20г.с и 18г.с и бяхме с инвитро икси…
Сега съм бремена но по нормалния начин и съм 16г.с..Предишните бремености още отначало имах кървене имах плацента превия но слава на бога сега нямам такива проблеми..
И реших този път да ми направят серклаж и ми направиха в Петък вчера ме изписаха всичко добре мина нямах болки нямах кървене добре съм..
Та колко време трябва да се лежи и от какво трябва да се пазя нищо не ми казаха тези доктори в Германия казаха ми мога нормално да се движа.. за пръв път ми е и си нямам представа моля за съвети ааа и от какво може да се получат инфекции най много от това ме е страх..
Благодаря за вниманието



На първо място -никакъв секс.
Лежане след серклажа 2 седмици,без вдигане на тежко,без къпане в басейн и море.Ако шийката се скъсява-лежащ режим.Чести микробиологии,защото конеца хваща гъби и бактерии мнооого често и без причина понякога.
Това ми е казано на мен след серклаж

Много ти благодаря мила колкото мога се пазя..
И как може да се предпази човек от тези инфекции 🤔🤔

# 661
  • Мнения: 115
Здравей, Кремена. Жирафче добре е резюмирала как да се пазиш. На мен микробиология ми е пускана веднъж и ми предстои още една микробиология месец преди раждането. За сметка на това личният доктор ми пуска кръвни и урина всеки месец, проверява задължително CRP, което ако е завишено е индикатор за инфекция. Освен това гинекологът ми предписва пробиотик за вагиналната флора Bacilac femina. Ще видим какво ще покаже следващата микробиология. Ако имаш възможност почивай повече. Успех!

# 662
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, дали има в групата лежащи заради ниска плацента?

# 663
  • Мнения: 126
Здравей, Кремена. Жирафче добре е резюмирала как да се пазиш. На мен микробиология ми е пускана веднъж и ми предстои още една микробиология месец преди раждането. За сметка на това личният доктор ми пуска кръвни и урина всеки месец, проверява задължително CRP, което ако е завишено е индикатор за инфекция. Освен това гинекологът ми предписва пробиотик за вагиналната флора Bacilac femina. Ще видим какво ще покаже следващата микробиология. Ако имаш възможност почивай повече. Успех!
Благодаряти аз използвам утрогест 200 вагинални сутрин и вечер те могат ли да предпазят от инфекции

# 664
  • София
  • Мнения: 2 014
Утрогестана е прогестерон и не предпазва от инфекции. Даже самото му задържане във влагалището понякога може да направи гъбички или вагинална бактериоза.

# 665
  • Мнения: 126
Утрогестана е прогестерон и не предпазва от инфекции. Даже самото му задържане във влагалището понякога може да направи гъбички или вагинална бактериоза.

Сега се притесних и аз не искам да го ползвам но ми казаха да го ползвам незнам и аз

# 666
  • София
  • Мнения: 2 014
Утрогесрана е златен стандарт при скъсена шийка. Ползвай го и не се притеснявай. Просто всеки месец пускай МБ.

# 667
  • Мнения: 97
Момичета, аз съм в болница на кормагнезин и но-шпа с контракции. Странното е, че шийката измериха 40 мм, само преди седмица беше 26 мм...Много съм притеснена, уж пиех 3×2 магнерот, но явно не действа при мен на таблетки, в края на 26 г.с. съм.

Много ми е горещо от този вливан магнезий. Дали е ок?

# 668
  • Мнения: 42
Момичета, аз съм в болница на кормагнезин и но-шпа с контракции. Странното е, че шийката измериха 40 мм, само преди седмица беше 26 мм...Много съм притеснена, уж пиех 3×2 магнерот, но явно не действа при мен на таблетки, в края на 26 г.с. съм.

Много ми е горещо от този вливан магнезий. Дали е ок?

От моя опит, след влизането на кормагнезин, шийката се застопори и матката се успокои, не съм имала контракции, така че на мен ми повлия много добре четири дни със системи. Бях 27г.с., сега съм 33г.с. Според мен е полезна терапия.
За това че шийката ви е била по-къса, а сега се е "удължила" обаче не мисля, че е възможно. Няколко лекари до сега са ми казвали, че няма как да стане по-дълга, веднъж като е имало скъсяване.
А за топлината, вижте как ви настройват капката на системата. При мен в началото беше по-силна и цялата пламнах. Намалиха я до минимум, като по този начин отнемаше 7-8 чада да изтече, но нямаше този ефект на прегряване.
Успех и не се тревожете!

# 669
  • Мнения: 97
Мерси, Ани. Радвам се, че нещата при теб са ок. Надявам се да издържа и аз

# 670
  • Мнения: 42
Мерси, Ани. Радвам се, че нещата при теб са ок. Надявам се да издържа и аз
Ще издържиш! Yellow Heart

# 671
  • Мнения: 1 428
При мен бвше същото вкараха ме на кормагнезин и пламвах ама посше ме намалиха и беше ок,моята шиийка не се влияе овобенл от контракции защото си е 35мм а аз съм в 32+3,ккнтракциите ми бяха от 26 27 гс,но поспряха доста

# 672
  • Мнения: 1 038
Момичета, аз съм в болница на кормагнезин и но-шпа с контракции. Странното е, че шийката измериха 40 мм, само преди седмица беше 26 мм...Много съм притеснена, уж пиех 3×2 магнерот, но явно не действа при мен на таблетки, в края на 26 г.с. съм.

Много ми е горещо от този вливан магнезий. Дали е ок?

 За кормагнезина-бързата капка вдига пулса и сякаш те обливат топли вълни.На мен ми слагала една система сутрин и една вечер-така всичко беше наред.
Ако си слагала утрогестан вагинално,то е възможно шийката да набъбне от него.
При мен магнерот и магнерич не помагат,помогна юи магнезиев диаспирал,намали доста контракциите,но действа рязхлабващо(на мен това ми се отразява добре,защото съм със запек)
Диапорала се усвоява много по-добре от таблетките

# 673
  • Мнения: 97
Jirafche, ще попитам като ме изпишат да сменя магнерота. Слагам утрогестан по едно вечер и сутрин, но според мен нечие измерване не е правилно, защото разликата е доста за една седмица време.

# 674
  • София
  • Мнения: 2 014
На мен ми се случи веднъж да измерват шийка 4 см , и аз им казах ама как така нали предходната седмица беше с 1 см по-малко. Тогава лекарката завъртя трансдюсера  по-настрани и каза а да, зорлем 3 см шийка. Тоест има някакъв ъгъл, който ако не се вземе правилно дава грешни измервания.

Общи условия

Активация на акаунт