Без вода до 6 месеца?

  • 1 638
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 252
Днес синът ми навършва 6 месеца и до този  момент не е пил вода. Майка ми опита в началото да му дава, но той отказваше и бързо и мина мерака. В родилното ми обясниха, че ако давам вода то трябва да е час след ядене или 30минути преди ядене.
Кърмя го на поискване и не мисля, че детето ми е било ощетено. Дори в най-големите горещини бебето отказваше да пие вода - баба му пак прояви ентусиазъм, но удари на камък.

# 16
  • Мнения: X
И ааз давах,но никой не я пиеше и спрях да си правя усилието да мия шишета и преварявам вода...Кърмя на поискване и явно не е жаден..../да си призная честно с първото дете давах,и то я пиеше и като ми кажеше някой,че детето му не пие изобщо и аз бях така Shocked,но сега вече съм Laughing..../

# 17
  • Мнения: 5 255
Четох на няколко места,4е нямало нужда да се дава вода до 6мес. на бебе което се кърми нормално. На мен ми е много странно това и искам да попитам има ли някои ,който наистина не е давал водичка на бебнцето си до 6месеца?

Да, аз съм от тези  Wink
Спомням си, че това беше първата ми тема, тук във форума - "Не иска вода".
Оказа се, че е нормално  Laughing, а аз се бях притеснила  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 5 183
Аз не съм кърмила синът си и въпреки това не съм предлагала вода. Захраних го на шест месеца и тогава дадох и вода. Той пък отказа и започна да пие малко след навършване на годинка.

И при нас беше така.

# 19
И при нас водата не е много на мода:)
НА 5 мес. и половина го захраних (можех и още да почакам ама нещо се бях панирала). И тогава не искаше, чак през летните жеги се научи да пие повечко, но и досега предпочита сокче пред вода.
А защо не е добре - няма какво да цитирам другите мами...

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз не съм давала вода. Предложих му чак като го захраних на 5 м. и половина.

# 21
  • София
  • Мнения: 508
Ние сме само на АМ. От време на време в жегите му предлагах вода, но той не иска да я пие. След седмица, две ще започна да го захранвам и тогава ще му предлагам по честичко, може и да пропие

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз родих в края месец юли,бяха невероятни жеги и педиатърката в родилният дом ни каза да даваме вода без ограничения, и особенно през периода в които задалжително си преболедуваме жълтеницата.

# 23
  • Мнения: 1 353
Аз не съм давала и все още може да се каже че не давам. След пюрето на обяд ако е по-гъсто й давам по 2-3 лъжички вода.

# 24
  • Мнения: 314
ние също сме само на кърма без никаква вода,сокчета и т.н.тук още в болницата те предупреждават,че до шестия месец бебето трябва да поема само кърма. Peace

# 25
  • Мнения: 8 917
Четох на няколко места,4е нямало нужда да се дава вода до 6мес. на бебе което се кърми нормално. На мен ми е много странно това и искам да попитам има ли някои ,който наистина не е давал водичка на бебнцето си до 6месеца?
Давай си вода - ако иска детенцето ще пие Peace

# 26
  • Мнения: 434
И аз съм на същото мнение,давай му вода пък то ако иска ще пие.Все пак на теб ако ти се допие вода отиваш и пиеш , а то все още не може да си поиска само.Особено опасно е през лятото в големите жеги.Лично аз съм давала на моят син и не мисля че това е повлияло по някакъв начин отрицателно на развитието му.Разбира се съм против подсладената вода,но обикновена преварена вода между храненията няма да ви навреди бъди сигурна.

# 27
  • Мнения: 510
Предлагала съм му, но не я харесва (не давам подсладена). На смесено хранене е, но така или иначе никога не съм го насилвала да яде или пие нещо, сам ще си покаже кога иска. Периодично пробвам.

# 28
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Да, има  Simple Smile Аз не съм давала никаква вода на детето си до 6-тия месец. Кърмех на поискване. Както вече са написали по-горе детето си набавя всичко с кърмата.
Преварявах всеки ден, за да му давам през нощта, но бебо категорично отказваше.

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Да добавя, че още е на кърма (на поискване) и пие само чайче в малки количества, водата не я признава.

Общи условия

Активация на акаунт