Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 26 560
  • 731
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 36 489
Различни сървъри? Не разбирам нищо от тези неща, но нали при други сайтове имаше такива случаи - да дават проблем при някои потребители, а при други - не :/

# 151
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Замунда не работи от близо 24 часа. Стана някакъв срив снощи и още не могат да го оправят. Не им е ьза първи път...
Може би утре всичко ще е наред.
Не е вярно, аз си свалих сериалите около 20 часа

# 152
  • София
  • Мнения: 27 181
Е, значи наистина за различни градове в България е различно. Дори може би и за едни и същи градове, но за различни доставчици, не знам.
Аз разбира се не съм пробвал непрекъснато, но през последните 24 часа когато и да зареждах не тръгваше. И не само при мен е така. В една група във Фейса също има хора с подобни проблеми, ето и при Петя е така.

# 153
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Днес ММ е теглил през деня също, Варна, А1 Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 27 181
The Nevers 1.5

Скрит текст:
УАУ, Джос Уедън се върна с гръм и трясък! Simple Smile
Какъв туист в края. Ефи Бойл, репортерката всъщност е истинската Малади, а тази, която се самоуби е предрешена нейна двойничка. Без пръстите. Май имаше един момент в който Краля на просяците режеше пръсти, не си спомням дали тогава това бе тази клета женица или само намек/намигване. Не че е от значение. А онзи неизвестен и обезобразен труп в началото на сезона, който инспектор Мънди откри в мината най-вероятно е истинската репортерка, Ефи Бойл.
'Този Галанти' който Амалия Тру тръгна да търси, всъщност е дадено име на силата, която извираше от песента на Мери Брайтън, това е сигнала за помощ идващ от самата сферата/яйцето с извънземната сила. Още миналия път писах за това, за съжаление не се хвърли много светлина върху това, надявам се, че в следващия последен епизод преди паузата да разкрият повече около тази мистерия.
Също така се разбра, че Лорд Масън е поръчал Мери, но както каза на Тру в миналия епизод, не е той най-големия им враг... И от това което гледаме наистина е така...
Не вярвах, че Краля на просяците ще се окаже такъв боклук, но се продаде. В смисъл симпатичен ми е актьора де, не исках такова развитие за него, иначе си е напълно реално и логично. Масън също. Изкараха го и него много долен. Да поръчаш създаването на хаос, за да се възползваш после от него. Разделяй и владей. Типично... Без изненади. И двамата излязоха завършени боклуци.

промо за последния епизод 6 от първата част на сезона
Скрит текст:

# 155
  • Мнения: 15 317
Diavolo, нямах търпение да пишеш за Nevers, все поглеждах в темата. Сега нямам търпение да изгледам епизода. Grinning

Почнах и Сянка и кост. Засега още не съм сигурна дали ми харесва.

# 156
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Прочетох те и аз и предната серия като показаха репортерката бях почти сигурна коя е, чета, че съм била права.

# 157
  • Мнения: 10 888
Аз изгледах четвърти епизод на The Nevers, изоставам малко.
Скрит текст:
С Луси и аз никога нямаше да предположа дори.
Масън изобщо не го възприемам като злодея, доста по-дълбоко е от него. Да видим какво ще се окаже, за момента съм повече объркана от каквото и да е друго Simple Smile

Съобщението от песента на Мери се чудя и аз от кого е. Мс Тру каза: I was left behind. Не мога съвсем да си изясня, може би в пети епизод ще стане по-ясно, но направо за нещо сектантско ми е първата асоциация, със самоубийстово, за да се озовеш на по-хубаво място. Много объркано както казах Simple Smile И какви бяха тези stripes?

Допълвам, че забравих
Скрит текст:
Изключително неправдоподобно ми беше залавянето на Малади. Сякаш искаше да я заловят, Мс Тру я пребиваше и тя ставаше все едно нищо не е било, а тук с два удара. Надявам се да се окаже, че е някакъв неин план, че иначе е ужасно разочароващо сценаристко решение.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 11:11 от Ули

# 158
  • Мнения: 11 315
Изгледах the 100. Не е зле. Мислех, че го развалят, но все пак успяха да го завършат читаво.
Пътят към ада е постлан с добри намерения е мотото на сериала и свързаните с това избори на героите - до къде може да стигнем в моралното ни пропадане и как се постига изкупление.
Останах доволна, че го изгледах.
Сега се мятам на Shadow and bone.

# 159
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Изгледах The Nevers, страхотна серия. Аз я разпознах, че се прави на другата по гласа на актрисата. Но готин туист. Мисля си, че песента идва от човек, чиято сила го е направила някакво създание и се крие под Лондон и е мъжът на Тру.

# 160
  • София
  • Мнения: 27 181
Ако е мъжът на Тру, то защо Тру прави такъв страстен секс с друг мъж? В смисъл, не знаем нищо за нейния бивш, никакво 'бак стори' Иначе има логика и ми харесва теорията, но ми увисва именно по това направление. Видя се, че имаше някакви чувства и минало и нещо и стана, когато разбраха за сигнала, ама тази страстна секс сцена с Хорейшо някак си ме кара да си мисля, че не може да е това.
Отделно ми се иска да има някаква извънземна мистика и примерно самата чужда сила да се чувства слаба или застрашена и да търси помощ (защо не). Би било по-красиво някак си. Simple Smile

# 161
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Тя може да не знае, че е оцелял примерно Grinning Следващата ми теория е да е извънземен, чийто кораб се е разбил и от някакво устройство се е  "изляла" силата.

# 162
  • София
  • Мнения: 27 181
Това с извънземния ми харесва повече Wink
А дано Grinning
По-скоро някакъв колективен разум?

# 163
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Не мисля, нямаше ли да има индикации и при другите? Все още не знаем силата на Мелъди...

# 164
  • Мнения: 10 888
Изгледах и пети епизод на The Nevers. Направо не знам какво да кажа Simple Smile
Скрит текст:
Този епизод ми беше абсолютен пълнеж. С нищо не допринесе за придвижване на плота напред, или поне аз не го видях, може пък да е засега, дано. Не мога да го нарека и особено оригинален за съжаление.
Иначе е ясно, че беше абсолютно безсмислено да се "отърват" от Малади по този начин, та добре поне, че това не се случи. А коя беше фалшивата Малади? Не успях да разбера.

Относно съпругът на Мс Тру. Не помня вече в какъв контекст се е споменал, ако се е споменавал, но на мен там усещането не ми е за взаимна любов изобщо. Напротив, насилие към нея ми е.

Според мен при сферата има нещо свързано с общото им минало с Малади. Макар Амалия да каза, че едва помни Малади, мисля, че разковничето е в специалната връзка и на двете им с нея.
Някак хем не ми се връзва сферата да е живо същество хем май няма друг вариант от това, което знаем до момента.

За момента за докосването на Малади знаем, че расте, когато нея я боли.
Предвид, че докосването май в повечето случаи, които ни показаха отначало, просто усили неимоверно това, което имаха като заложби.

Но пък Мс Тру явно знае много повече, та ще видим. Дано в следващия епизод покажат какво се случи при тяхната мисия.

Общи условия

Активация на акаунт