Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

• 2 487
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • София, България
Има нещо в старите Стар Трекове, последно гледах преди 1-2 години и Voyager и Deep Space 9, първоначално ти се струват адски архаични, но като се потопиш в историята не можеш да спреш да гледаш. Харесвам много и Enterprise, само Пикар и Дискавъри не харесвам, Дискавъри направо едвам го изгледах. Явно съм вече за нафталина.
Аз новия Сянка и кост ще го гледам, не че още съм наясно какво точно става, де.
И на мен ми стана чудно какво толкова й има на главната героиня, че постоянно я сочат с пръст, аз не мога да я различа от другите. А ако го е нямало в книгите е много тъпо.

# 46
И аз не я намирам за много екзотична, фамилията й е китайска, в първите трейлъри дори не бях забелязала, че е с азиатски корени - просто тъмнокоса млада жена...

Изгледах Смъртоносна битка - много носталгично ми стана Joy Не може да се нарече шедьовър, но и никога не съм очаквала да бъде. Хареса ми, битките бяха много ефектни. Това, което не ми допадна, е че така и не се стигна до същинския турнир - все едно филмът е първа част от поредица, а доколкото знам, няма гаранции, че ще се правят продължения.

# 47
  • Berlin
Изгледах 2 еп. на Shadow & Bone и нищо не разбрах.😂 Добре, че има приятни мъже за гледане. Хич не обичам, когато те заливат с имена и няколко успоредни истории действието е върви с бясна сила и иди се оправяй (може би затова съм от малкото харесали Behind Her Eyes😂). Алина си има азиатски черти, от майка й, според сериала и те са явно някакъв друг народ, дето не ги обичат, но е странно, ако не съществува в книгите, би трябвало да е свързано някакси с историята нататък.🤔 Още отсега усещам кой търси Инеж (Иней?). Малко ми е като тийн сериал, не знам как се водят книгите, сигурно young adult.

# 48
Между другото, това също е променено. В първата книга (малки спойлери)
Скрит текст:
Алина открива дарбата си, ходи на училище (за Гриша), опознава дворцовия живот и се сваля с Тъмнейшия, случва се обрат и тя бяга с Мал (случват се и някои важни неща, но не ги издавам нарочно). Това е книгата - абсолютно линейна.
Всичко друго, което се вижда в сериала, е от останалите книги от поредицата - сигурно режисьорът е решил,  че една е прекалено постна за сезон с 8 епизода...

# 49
  • България
Че то само Алина отговаря на образа.
Някои рускини имат леко дръпнати очи, така че ако не беше фамилията на актрисата, сигурно щяха да протестират че не е черна, за да е в крак с новите модни тенденции.
"Красавицата" Зоя ме потресе почти колкото Мал. Тъмнейший също е далеч от образа.
Атмосферата на сериала трябваше да е по-различна, само в Долината трябваше да е толкова мрачно.
Актьорите трябваше да са с руска визия, излъчване. Авторката се е старала да пресъздаде такъв свят.
Нищо общо. Поредната западна издънка.
Това са мои виждания, разбира се.

# 50
Така е. Обаче тази Алина е хубавичка - и като момиче, и като жена, в книгата е грозна, поне в началото.
Бен Барнс изглежда добре, както винаги, но Тъмнейшият вероятно трябваше да е малко по-млад.
Скрит текст:
Имам огромен проблем с неговия образ в книгата - уж на стотици години, а с акъл на хлапе. И за толкова години не е успял да завземе властта, без помощта на Алина - уникално... Революциите са нещо, което се случва и кралете/царете са сваляни и убивани и без помощта на магия - не знам защо авторката си е внушила, че е много трудно. И нелепата реакция на Алина - "той иска да свали царя - ау, какво кощунство" - все едно, че царят е много добър; така и не разбрах защо тя се възмути специално от това. И защо очакваше другите да се възмутят.

Иначе Барнс много си харесва ролята, дори говори за дълбочина на образа, каквато в книгата (според мен) нямаше: https://tvline.com/2021/04/21/shadow-and-bone-ben-barnes-darklin … jtp8rv6PIG2YrJFzU

# 51
  • България
Така е, симпатична е.
Но нали,
Скрит текст:
когато овладява силата си, започва да се разхубавява. Няма как да го направят лесно с грозновата актриса.

# 52
Скрит текст:
Да, и й порастват гърди, което е специално подчертано Joy И тогава Мал започва да я харесва.
Можеше с ефекти - като с Капитан Америка - в началото на филма беше хърба.

# 53
  • София
Изгледах втори сезон на For All Mankind
https://www.imdb.com/title/tt7772588/episodes?season=2&ref_=tt_eps_sn_2

Отново много силен!!! Краят бе УАУ!!! Simple Smile
Не мога да разбера как може само аз да го гледам тук?!
А и като цяло не се гледа чак толкова много. Може би защото е дълъг (епизодите са по час, често и повече), говори се много, алтернативна история е, знам ли аз вече защо. Или просто защото няма такава масирана рекламна кампания. Но като виждам само с какви лайна ни заливат, то това е цвете в пустинята! Плаках на финала на сезон 2. И изобщо не го очаквах. Уф.
Хора, има уникални пейзажи и сцени и на луната и в космоса, има съспенс, актьорската игра е страхотна, никой не е застрахован и не знаеш какво да очакваш. А и всичко е толкова подробно и системно разказано, все едно гледаме документален филм, без по никакъв начин това да вреди на динамиката на историята.
Може би все пак прекалиха с демонизирането на руснаците, но си показват и американските кирливи ризи, не е като да премълчават. Засягат адски много значими събития и има много политика. Шоуто е силно социално, но определено не ти навират някаква кауза в лицето както много други, въпреки че и това го има. Но няма и как да го няма, защото говорим за исторически неща, а тук се обхваща всичко. От надпреварата за Комоса, до студената война и колко близо бяхме до 3-та световна война при кризата в залива на свинете (тук това е разказано но по друг начин, защото в основата всичко е за това кой ще контролира луната), за расовата дискриминация, за гейоевете в обществото (от всичко има, но не е натрапчиво и водещо и винаги ти оставят избор, а и никой не е изцяло черен или бял, прав или грешен).

Трети сезон ще има нов скок във времето и вече отиваме към следващата голяма стъпка пред човечеството.
Надпреварата за МАРС! Епика! Simple Smile

И да, ако от Белия дом не бяха дръпнали шалтера на НАСА, отдавна ние хората да бяхме отишли там, а и не само там... Десетилетия бяха изгубени само защото великите сили избраха да се надпреварват в оръжията вместо в науката и експлоатирането на космоса.

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 13:23 от Diavolo

# 54
Аз изгледах първи сезон, както знаеш, но ми беше леко скучен, затова така и не започнах втори. Иначе нямам сериозни критики към сериала.

# 55
  • София
Тиф,
виж какво съм писал в ревютата си за последните два епизода на Снежен снаряд, писал съм и за Мелани. Ще ми е интересно ти какво мислиш по въпроса. За мен не е мъртва, защото не мога да повярвам, че по такъв начин ще се разделим с топ актриса в комбинация със силно харесван герой.

Изгледах Мортал Комбат. Много зле. Ако бяха обявили от рано, че ще е трилогия ОК, но не са и аз си разглеждам историята като един филм.
Много слаб сценарий, много различни неща, много промени и всичките за лошо. Неубедителни герои, слаби актьори, слаба хореография дори на бойните сцени, което бе най-разочароващото. Не знам какво са мислели изобщо.
Тц тц тц

Започнах, Сянка и кост
Първи епизод е отметнат.
Много бясно започна историята. Какво е това препускане? То история, то имена, то факти, абе хора, по-лекичко, не се прави така, хах. Но схванах всичко де.
До тук добре, героите ми допадат генерално погледнато, но е още рано. Не съм чел книгите и нямам никаква идея кой какъв е там. Има ли сериозни разлики???
И двамата главни герои ли имат азиатски черти? Алина е хубавка, а Мал прилича на чеченец/грузинец, но ме кефи. Изглежда силно се обичат, още от деца. Много силно приятелство, което е преминало в любов. Харесват ми и двамата.

# 56
Прегледай на предните страници какво писахме с Моарейн за Сянка и кост, разликите между книга и сериал и расите на героите. Обаче има спойлери.

Видях рейтинга на Смъртоносна битка в Доматите - отново огромна разлика между зрителско и критическо мнение Laughing

Хм, МК от Into the Badlands да не е кръстен на Mortal kombat - така и не разбрах какво означава името му?

# 57
  • София, България
Ех как ми харесваше Into the Badlands. Не мога да проумея защо го спряха, то накрая така го претупаха, просто срамота.
Може би не трябваше да убиват толкова много от най-яките персонажи, накрая нещо взе да издиша.

# 58
Ами, той си имаше финал. Наистина беше претупан, но според мен това е в резултат от лошо планиране, а не защото са им казали, че ще е последен сезон.

# 59
  • Вестерос
Диаволо, в тази тема ли ти е за края? И аз не вярва, много смотано...

Общи условия

Активация на акаунт