Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 26 583
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 27 273
В предната, виж някъде из последните страници. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 6 493
В момента точно гледам първи епизод на "Сянка и кост" и ми е много интересно, но сигурно защото нищо не знам и не съм чела книгите.
Моля ви, дайте преложения за някаква фантастика като Стар Трек, Стар гейт или вече няма такива? Много ми се е пригледало нещо такова, може и старо да е. Гледала съм Andromeda, Farscape, Firefly... благодаря!

Гледала ли си The Expanse? Препоръчвам! Simple Smile


"Сянка и Кост" не съм чела книгата и може би ще е за добро, като ви чета.Wink Ще го загледам, след като приключа Resident Alien, който ми е много приятен и някак намигащ към "те са сред нас". Актьорският екип също радва, хлапетата са абсолютни сладури. Smiley

За Snowpiercer и финала ме е яд, но дали пък Дженифър не е решела да напусне, тя и в този сезон нямаше много екранно време. Харесвам я, искам да измислят някакъв интересен обрат и да се завърне героинята ѝ.

# 62
  • София, България
  • Мнения: 5 599
Всъщност Expanse го бях започнала и ми хареса, но го оставих втори сезон защото нещо много ме достраша от тази протомолекула 😂, ама сега поради липса на друго ще го гледам. Благодаря за идеята!

# 63
  • Мнения: 11 321
Всъщност Expanse го бях започнала и ми хареса, но го оставих втори сезон защото нещо много ме достраша от тази протомолекула 😂, ама сега поради липса на друго ще го гледам. Благодаря за идеята!
Не се плаши от нея, развитието ѝ поема в много интересна посока.

Аз нали почнах 100те и съм вече на 3 сезон, та започвам леко да разбирам защо повечето сте го зарязали към 4 сезон. Разпиляват се на много фронтове и не успяват да извадят качествено нещата. Поне с такова впечатление оставам засега. Да видим дали ще издържа понататък.
За после съм си заплюла вече коментираните нови сериали и чакам с нетърпение края на май, когато ще излезе 2 част на 5 сезон на Луцифер.

# 64
  • София
  • Мнения: 27 273
The Nevers 1.3

брутален епизод

Скрит текст:
WOW :О
Не го очаквах това с Мери. Защоооооо??? Sad
Ок, събра 'армията' от докоснати, но на каква цена, очаквах да има по-сериозна роля в шоуто. Изненадаха ме. Кой е наел убиеца? Лавиниа или Хюго? Защото само те знаеха. Не виждам обаче Хюго какъв иннтерес би имал, той по-скоро се интересуваше от нея, като да работи за него и да му открива таланти. Онази вещица ще да е, все пак Амалия и разкри, че ще са на поляната, истински сведения, докато май Суон не разбра чак такива подробности от полицай Франк Мънди.
Интересно, дадоха, че докоснатата дъщеричка на Лорд Масън, Лили е починала (дадоха я в епизод 1, когато за момент разкриха оригинално докоснатите от кораба), обаче аз си мисля, че ковчега е бил празен или просто е имало някакъв друг труп, а нея я държат в плен, в онази килия в замъка му, защото може би дарбата и е зловеща. Нещо като върколак ми се стори, че беше. Подобни звуци издаваше, иззад вратата.
Много яки екшън сцени имаше, брутални моменти, като с Краля на просяците. Битката в реката между Амалия Тру и онзи изрод дето ходеше по водата бе епична.
Луси е убила собствената си дъщеричка? пфф
Много добър епизод.

промо за епизод 4
Скрит текст:

# 65
  • Мнения: 10 904
Гледах и аз трети епизод на The Nevers

Скрит текст:
Мислех, ще Джос Уедън ще е до 4-ти епизод, а още от тук не е той вече Sad
Нарушиха ми баланса на мен. Имаше сцени, които ми се щеше да са недоизказани.

Гадно, че така приключиха с Мери, мислех, че ще е от героите, които ще ги виждаме, все пак е на, не знам как се казва, заглавния екран на шоуто.

Не знам кой изпрати убиеца, но той беше с Малади в първия епизод, та ако не е тя, завързват ли някаква връзка между нея и Биглоу евентуално? Не мисля, че е Суон.

Какво беше това, с което се биха на стария им адрес?

# 66
  • Русе
  • Мнения: 11 922
трети епизод на The Nevers

Скрит текст:
Пети епизод ще е пак на Уедън.  
Доста неочаквано загубиха Мери. Но пък и си имаше вече солидни противници, които нямат интерес,Мери да влияе. И Лавиния Бидлоу няма интерес те да са силни и сплотени , а Суон иска да ги експлотира, а не да са осъзнати. И двамата имат достатъчно силен мотив, но пък това,че след такъв огън ,загина само Мери ,клони към Лавиния. Тя явно има мисия персонално за избраните,която явно не е изпълнена още.
 Мери ми беше неочаквано подозрителна и критична, за ангел, какъвто дар имаше.
И на мен този епизод ми беше по-повърхностен.Доста мулкикоректен стана филма. Съвсем из нищото пляснаха увлеченията на детектива, не ми се връзва с романтиката и чувствата към Мери. Докторът води двойствен живот, но залита към лукса. Става уязвим. И тези постоянни прегръдки на Амалия и Пенанс. Серията беше малко изфабриувана по изискванията на поликоректността .Вероятно и четвъртата серия ще е от този сорт

# 67
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Изгледах Сянка и кост, много ми хареса (не съм чела книгите).

Сега открих Lost girl, не знам как съм го пропуснала, много ми допада..

# 68
  • Вестерос
  • Мнения: 38 277
Харесвах и аз Lost girl 😁

# 69
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз загледах Сянка и кост, до средата на четвърта серия съм /снощи заспах по средата/.
Харесва ми за сега, не съм чела книгите.
Девойката нещо хич не я бива, дано се ошлайфа, но пък Бен Барнс го бива и за нея  Smiley
Много ми хареса, че се е постарал да докара руско произношение - "моя царица".
И като си каза името - Александър, а не както обичайно го произнасят американците - Алегзандр.
Още не мога да се ориентирам в Равка, кое къде е и кой къде е!?
Ще си потърся карта в нета като ми остане време.

# 70
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 132
И аз го почнах Shadow and Bone , че гледам доста се обсъжда тук.
В наачалото не ме грабна, после стана малко по -интересен, но не е нещо уау.
много ми е предвидим, след като схванах кое как е кой къде е , стана пределно ясно и кой е лошия и за какво се  бори, много не харесвам такива очевидни и  предвидими сюжети.
Иначе Бен Барнс е най-доброто нещо в сериала, с това се съгласих Grinning

# 71
  • Мнения: 36 598
И на мен започна да ми харесва малко повече, след като му свикнах. Някои неща пак ме дразнят, но се гледа.

Изгледах турския сериал за Атийе - хареса ми, но в Замунда са само 8 епизода. Ще търся дали има продължение някъде.

Финалът на Господин кралица също ми хареса. Ситуацията (с прехвърлянето на съзнанието, в китайската версия поне имаше опит за обяснение) не беше обяснена изобщо, но поне основната сюжетна линия приключи адекватно.

# 72
  • Berlin
  • Мнения: 11 275
На мен много руски ми идва, ама фалшиво руски, Сянка и кост.😄 Групичката, дето ще отвлича Алина, не ми се връзва, в смисъл някакъв богаташ реши, че трябва да плати на някой за това, сякаш е някаква нищо и никаква работа или ми се губи малко мотивът там или положението на поръчителя. Иначе и тримата ме радват, поне да се посмеем, че иначе Алина ми е малко дървена и там някаква драма ще има явно с Мал и Черния и с едната Гриша.

# 73
  • Мнения: 36 598
Между другото, видя ми се много гадно това с убийството на Алексей - не съм чела Шест врани и не знам дали го има там, или е добавено. В Сянка и кост той просто е изяден в Долината Confused Кофти е да оцелее от това ида го убият по тъп начин.
И защо трябваше Алексей да се интересува от Алина - в книгата той няма абсолютно никакъв интерес към нея (както и всички останали, преди тя да се разхубави).

9-ти епизод на Останки беше много добър.
Скрит текст:
Това е предпоследният епизод за сезона - имаме времева примка, паралелни вселени и клифхенгър Simple Smile А и излезе вярно, че болестта на Брайън е свързана по някакъв начин с останките.

# 74
  • София
  • Мнения: 27 273
Debris 1.9

добър епизод
Скрит текст:
Познахме за 'болестта' на Брайън. Дали тези инжекции не го предпазват да се превърне в това което представляваше Гарсия? Визирам очите му? Двамата са претърпели заедно инцидент свързан с отломките или не? Все още не знаем подробности за миналото на Брайън, а то си замина сезона. Малко тъпичко.
Надявам се да не залитат твърде много с алтернативните вселени и манипулирането на времето, защото ми писна от това. Има го в прекалено много продукции вече (главно сериали) и почна да омръзва и дразни. Но ако всичко бъде разказано и приключено в два епизода ще е перфектно. Така в последните 3 епизода (ако са наистина 13, както бе съобщено преди време) би трябвало да се концентрираме върху основния плот и разнищването на историята.

Днес по някое време ще приключа със ''Сянка и кост''. Добър е, но можеше и много по-добре да е. Защото явно имат бюджет, имат и никак не лош каст, имат и пребогата история, която да експлоатират, но нещо не са забъркали правилната смес ми се струва. А и всичко е твърде полярно, твърде черно и бяло, което не е много по моя вкус. Да видим все пак как ще приключи всичко. Simple Smile
До тук най-много ми харесва Генерал Кириган, което едва ли учудва някого и това не е добре...
Историята на Нина Зелник и Матиас например ми е много по-интересна и с много повече химия и страст отколкото между главната героиня и ''двамата и ухажори'', което също не е добре...
Ще разберем ли историята на тройната дружинка, миналото им, какви са, що са, какво ги мотивира и т.н. Визирам Каз, Инеж и Джаспър.

Общи условия

Активация на акаунт