Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 26 624
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36 673
Аз няма да мога да догледам Сянка и кост сега, защото днес съм заета, а утре пътувам за празниците. Ще остане за след това.

За Останки:
Скрит текст:
Според мен, Брайън (каквото и да му има) е по-зле от Гарсия, защото се намекна, че само инжекциите го държат. Ако беше само за очите, едва ли би взимал лекарство непрекъснато - все пак, не е болка за умиране, ако ирисите му са бели, а и може да си сложи лещи. Предполагам, че ще приключат тази история в следващия епизод, не вярвам да разтегнат повече.

# 76
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 162
А знаехте ли че един от актьорите в Сянка и кост е българин ? аз чак сега разбрах Grinning
Юлиян Костов

# 77
  • Мнения: 36 673
Да, аз писах по-напред в темата - той участва и в Аз, Вещицата, но не му се чува гласът.

# 78
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Сянка и кост - някой може ли да обясни за Кириган и Багра? Може в книгите да е по-ясно, но не разбрах как
Скрит текст:
така и двамата са още живи. Особено пък тя🤔. След като синът й играе с черна магия най-вероятно и затова е още жив, но тя как? Или е заради особената им дарба - тъмната материя.
И малко легендата с животните ми се губи. Еленът явно съществува, а другите? Какво правят, увеличават силата на Гриша?

# 79
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 162
Ами в общи линии да. тези животни са митологични и магически и увеличават силата на гриша. Нали ги имаше в библиотеката с крипи библиотекаря който също обясни за силата им и за способностите им, че са известни още от древни времена и един вид са дори божествени.
А за другото - eлена си е нещо като спирит животното на Алина, тя търси него и той нея,  сързани са взаймно още от детството й а може би и още преди да се роди , поне аз така си го тълкувам. А за Кириган и майка му
Скрит текст:
да, най-вероятно черпят сили от сенките/ тъмната материя и така си забавят или отлагат остаряването, което пък от своя страна  ги прави вечни.

# 80
  • София
  • Мнения: 27 322
Остана ми само последния епизод. Simple Smile
Ама го оставям за доста по-късно вечерта, като десерт.
Да, Костов си има никак не малка роля. Аз май писах още в първото си мнение в новата тема за него, на 1 стр. Радвам се за него и му стискам палци да се снима в още много подоби продукции. И той и Бакалова. Simple Smile

Според мен какво ще се случи в последния епизод (дано не се изложа много, хаха), уф :о
Скрит текст:
Кириган ще излъже Алина, защото изобщо не възнамерява да унищожи сянката, а по-скоро ще я разшири. Той в момента е всесилен. Честно казано са ми малко нелепи противниците му. Хайде Алина има сила, ама в момента му е подчинена, обаче тримата юнаци са нелепи. Ножове и револвер срещу такава сила. Смях.
Прогнозирам и че поне един от тях ще умре. Може би гея, стрелеца, защото другите имат какво да разкажат занапред. Не може да няма жертви, ще ми олекнат.
Като цяло не очаквам щастлив край. 100% ще завърши с клифхенгър и ще стане някоя тъпотия и Гриша ще изпаднат в немилост.
Алина-Мал ми е трудно да преценя как ще развият историята. Обичат се, готини са един до друг, ама е ясно, че няма да им е лесно. Ще е малко гадно да убият Мал. В смисъл не сега, в края на историята, ама ще видим.
Сцената с елена ми хареса много. Те са свързани от съдбата, той сам си даде силата на нея. Simple Smile
Ако има 2 сезон, искам да е по-мрачен и реалистичен.
До тук доста добре, но не ми е УАУ. Имах прекалено големи очаквания, което си е по-скоро мой проблем.

# 81
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 162
За втори сезон,  почти сигурно е че ще има .  кога?  може би края на 2022г. но не се знае кога ще е.  Wink

# 82
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Ама тия животни не ги ли беше създал някой или съм спала?😅

# 83
  • Мнения: 36 673
В книгата са просто муски. Тъмнейшият и Багра също са муски - някой хипотетично може да си направи талисман от тях...

# 84
  • София
  • Мнения: 5 828
Изгледах, много ми хареса... да гледам Бен Simple Smile
Доволна съм от финала и ще чакам с нетърпение втори сезон.
Дотогава ще взема да прочета и книгите.
Видяхте ли авторката сред Гришите?

# 85
  • Мнения: 36 673
Поне за сега изглежда, че пътуването ми за празниците се отменя, може да си догледам Сянка и кост Simple Smile

Една новина: НВО макс ще правят сериал по Зеленият фенер, в главната роля ще бъде Фин Уитрок (участва в American Horror Story, не съм го гледала).

# 86
  • София
  • Мнения: 27 322
Изгледах Сянка и Кост.
Писах надълго и нашироко в основната тема за сериалите.
Хареса ми въпреки всичко Simple Smile

# 87
  • Мнения: 36 673
Да знаеш, че като начин на писане и обстановка, книгата Сянка и кост няма нищо общо с ГоТ. По-скоро е приказна, шарена и чаровна (въпреки плоския сюжет). Дори бих я нарекла момичешка. Ако прилича на Играна тронове, това е направено умишлено от режисьора на сериала, не идва от Бардуго.

# 88
  • София
  • Мнения: 27 322
Ахам, окс, приемам.
Че е момичешко си личи и от сериала. Или по-скоро юношеска.
Но моля ти се, Гънката ми е като Валът и е точно взет от Мартин. Има сходство и в картата, която намерих, като имена, географско разположение и предистория. Но до тук със сравненията разбира се, че е малко нелепо да ги сравнявам...
Ще прочета и книгите може би. Като наближи 2 сезон (дано да има де), ама не съм сигурен, защото ето и ти самата си се отказала и май не си дочела и първата книга, т.е. си се издразнила нещо, а и сега след като изгледах преди няколко часа епизода (снощи така и не можах) и си написах ревюто почнах да чета за мнения, да гледам видеа и т.н. и т.н. (иначе се пазя да не се спойлирам) и да ти кажа, повечето мнения са, че книгите били доста скучни.
Хммм, не знам и аз. Ето сега пък я хвалиш. Доколкото си спомням и Моарейн я хвалеше, но хейтваше шоуто. Simple Smile

# 89
  • Вестерос
  • Мнения: 38 348
Ама ми издаде в основната, че Кириган е антагонист Sad Аз ги шипвах с Алина от втора серия Grinning Изгледах 5.

Общи условия

Активация на акаунт