Накарай мързеливия на работа...

  • 5 297
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 228
И аз правя номера с фолиото в тавите за печене.  И аз съм гениална.  Crossing Arms
Преди години бяхме на море и в квартирата имаше пералня. Хазяйката ми беше простряла дрехите веднъж, не знам поради какви причини, и не знам как го беше направила този номер, но нямаха никаква нужда от гладене. Аз колкото и да се опитвам, най-много да си размъкна някоя блуза.  newsm78

# 76
  • Мнения: 1 581
Мооето най-гениално приложение е един голям глинен гювеч за фурна. Горе-долу всичко готвя в него - грах, зелен боб, бял боб, леща, картофи, ориз, месо, без месо - всякак. Слагам всичко, бухам във фурната и това е. Хем вкусно, хем без да се бърка, без да загаря, лесно ми се мие после... Изключения - само мусака, лазаня, нещо с коричка... Но на котлон почти не готвя, освен спагети и макарони.

Майка ми за да не глади, вади дрехите от пералнята, сгъва ги прилежно, нарежда в легена, оставя ги 1-2 часа и тогава простира. Аз неам нерви за това, гладенето си го спестявам така или иначе  Laughing

И една блуза имам, дето иззема функцията на кърпичките на Бу  Laughing  Нося я периодично ту червена, ту синя... После я избелвам с Аче, нося я бяла няколко пъти, после пак - 3 в 1  Sunglasses

# 77
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Майка ми за да не глади, вади дрехите от пералнята, сгъва ги прилежно, нарежда в легена, оставя ги 1-2 часа и тогава простира. Аз неам нерви за това, гладенето си го спестявам така или иначе  Laughing

За да се пригладят дрехите след пране е достатъчно да поседят прилежно сгънати 5-10 минути само. Аз обикновено го правя Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 581
Майка ми за да не глади, вади дрехите от пералнята, сгъва ги прилежно, нарежда в легена, оставя ги 1-2 часа и тогава простира. Аз неам нерви за това, гладенето си го спестявам така или иначе  Laughing

За да се пригладят дрехите след пране е достатъчно да поседят прилежно сгънати 5-10 минути само. Аз обикновено го правя Simple Smile

да ти кажа колко ги държи си го измислих, така или иначе аз още на сгъването съм се отказвала  Laughing

# 79
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това със спестеното гладене не ми е ясно... newsm78 Как ги сгъвате, а?
Малии, Бу, абе друго си е да си мод - сватосваш се с гении Laughing

# 80
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Това със спестеното гладене не ми е ясно... newsm78 Как ги сгъвате, а?

Ми как... Тръскаш няколко пъти да се изпъне дрехата, след като е била на топка в пералнята. После по ръбовете сгъваш, пак постръскваш междувременно, накрая слагайки в легена/коша за пране, приглаждаш надве-натри. Другите дрехи отгоре ще притиснат и ще довършат работата.
Процедурата отнема точно толкова, колкото да се насмота някак си дрехата (засичам по мъжа ми, който има удивителен талант да не умее да сгъне и един чопар, и успява чаршаф да просне така, че да се намачка, ако и да е излязъл ненамачкан от пералнята)

# 81
  • Мнения: 1 581
Ми сгънати бе, като в гардероба както си ги нареждаш. Те са мокри и се приглаждат, така като поседят сгънати и притиснати в легена. Наистина не са много измачкани после, като изсъхнат.

Аз с един замах вадя от пералнята, ши звиняваш, Бу  Mr. Green  Тва със сгъването - все едно да плета пуловер, нерви трябват здрави  Crazy

# 82
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Аз с един замах вадя от пералнята, ши звиняваш, Бу  Mr. Green  Тва със сгъването - все едно да плета пуловер, нерви трябват здрави  Crazy
Даже и така - ако ги стръскаш преди простиране, пак ще са по-пригладени, отколкото ако не Simple Smile

# 83
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Абе и аз тръскам, ама и гладя после /ама аз съм смотла - от всички дрехи в магазина ще избера тази, която иска най-много грижи Sad/

# 84
  • Мнения: 1 581
Абе и аз тръскам, ама и гладя после /ама аз съм смотла - от всички дрехи в магазина ще избера тази, която иска най-много грижи Sad/
Абе ти и две кипри имаш, ще гладиш, мойто така си ходи намачкано и рошаво - неглиже  Laughing

# 85
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
ДЕ ВАня, ми имаш дете на 6 години - ползвай го по предназначение Grinning

# 86
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ааа, ще ти я доведа да я научиш да глади. Аз се отказах...Ако има кой да я научи да лови гълъби - ще е най щастливата. Еее, какво мислите, че е бъдещето ми Mr. Green

# 87
  • Мнения: 2 070
Бъъългаааарки юююнаааачкиии!!!!!

 Hug

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 533
Сега сложих разноцветно пране и кърпичка. За пръв път ми е и ми се е свило сърцето. Утрепах ви, ако има издънка  Mr. Green

Докладвам:
Няма поражения по цветното, само двете бели тениски нещо не ми харесаха... Пак ще ги пусна с бялото. Самото цветоулавящо кърпе стана сиво на цвят. Моите на са като на Бу, а някакви други. Единични бройки по 92 ст.
В общи линии ще ползвам тази опция само в изключителни случаи.

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 11:02 от Лалка

# 89
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И каква ще ти е ползата от трепането? Аз бих си поръчала замяна на похабеното с ново Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт