ЮНЧЕТАТА са почти готови, а май е тук с цветя и балони (Тема 7 - 2021)

  • 28 322
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 616
Vanchest, честита радост! Бързо възстановяване на теб и излизане на бебка от кувиоза! Много здраве и щастливи мигове заедно.

За контракциите някоя пита - аз също имах, макар да не ги усещах, но лекарката каза, че не влияят на шийката ми, проверява се с вагинален, коремния не е достатъчно точен.

За Шейново се носят малка опаковка памперси - 20 бройки.

Утре ми е последен работен ден, нямам търпение!!!

# 46
  • Мнения: 1 739
Речната, пила си но-шпа и магнезий, легни си и почивай колкото можеш. Нормално е вече да има от време на време контракции. Легни си, опитай се да заспиш и утре ще си по-добре Heart

Денес и аз имам контракции, по ендо време доста ме боля и бяха на 20-30мин, ама се надявам до утре да утихнат.

# 47
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Честито щастие, Vanchest! Да бъде много здрава, щастлива и ценена малката дама ❤️
Малко по малко и аз се подготвям за големия ден като все още съм в търсене на мястото, на което да родя. Надявам се да попадна на специалисти, които не ме "агитират" да раждам задължително секцио.

# 48
  • Мнения: 111
Момичета и аз мисля че усетих контракции, ама как да знам като не съм имала никога 🙄😂 беше бая болезнено, но не съм усетила втвърдяване на корема, ама както и да е, ще попитам на следващия преглед! Видях че много от вас писаха за багаж за родилното, тъй като ми е първо раждане, какво бихте добавили към този списък?

# 49
  • Мнения: 2 523
Аз имам подготвителни от време на време. Вчера точно се зарадвах че нямаше нито една и вечерта 20 мин ми се стяга корема.

Теди, вземи си ТХ, шоколад (ако ти стане лошо), слушалки (да говориш спокойно по тел), цикатридина (ако има поражения да се пръскаш), ластик за коса, обезболяващи (ако няма кой да даде - може да изчезнат по спешност или да е през нощта и да не можеш да ги намериш и тн), еднократно бельо и един-два от чифта от твоето.
Ако ще кърмиш - крем за зърна, подплънки. Аз ще си занеса и помпа да се стимулирам след секциото.
За бебето - крем за подсичане (Чела съм че без значение коя е болницата, много бебчета имат този проблем и ще си взема за всеки случай), подложки за смяна на памперсите (да не стане гаф на леглото ти), памперси да си имаш и ти в багажа за всеки случай.

# 50
  • Мнения: 602
Vanchest, честита радост! Нека бързо расте и да се прибирате вкъщи Heart

Джеси, благодаря за темата! Страхотна е ! Твоите теми винаги ме изпълват с топлина и радост от очакваното щастие Heart

Krassi Georgieva, моето бебе в 30+0 г.с. го измериха 1.690 и АГ каза, че е супер, не е споменавал да върви напред, доколкото виждам и по табличните за тази седмица 1.400-1.700 си е в граници.


Ние си бяхме харесали едно име, обаче малката се изпусна пред свекър ми за него. Оказа се, че значенията на имената им са еднакви, въпреки, че самите имена нищо общо нямат, та чак свекър ми каза "ей, ще празнуваме заедно имен ден с адаша". Птк той до сега никога не е празнувал на този ден. Много се ядосах. В никакъв случай не желая да си кръщавам детето на него, та сега съм в страшна дилема какво да правя. Много си харесвам името, което сме избрали, нищо друго не ми допада и не знам какво да правя...

Теди, аз бих добавила тоалетна хартия, мокри кърпи и за теб.

# 51
  • Мнения: 107
Ето ме и мен в новата тема.
Аз съм зодия Близнаци също и си му говоря на Кристияно,да бъде така любезен да си избере дата ,различна от 29.05 😁😁,макар че усещам че ще е Теленце 🤔🤔Силно ме съмнява да си остане на топличко до термин (07.06)
Ехаа, и аз съм родена на 29.05,сега термина ми е за 23.06,ама се надявам юнака да реши да е близнак ❤️❤️❤️.

# 52
  • Мнения: 132
Време за мрънкане...отново 🙄🙄
По време на тоновете засякохме две контракции,едната си я усетих доста силна.Измерихме шийката-перфектна е,няма разкритие,всичко е точно,НО...малкия отново се е завъртял седалищно 🙄🙄Като за 34г.с. изобщо не ме кефи идеята да си променя позицията.
С АГ коментирахме,че ако до 15май не заеме позиция за нормално раждане,ще обсъдим секцио.
Иначе говорихме за моите страхове и опасения и определено тя ми влезе в положение и е готова да се съобрази с желанията ми.
Видяло се е,че малкия Кристиянчо от сега ми върти номера и показва характерче 🤣😂

# 53
  • Мнения: 666
Добре дошло на първото бебенце в групата ❤ Бързо да наваксва и да се гушкат с мама!
Джес, благодаря за темата! 😘
Аз от седмица някъде съм с доста осезаеми контракции, някои от които болезнени. Като започне и корема става твърд, дишането ми се учестява, абе истинско си е. Просто за сега са хаотични, но пък доста се събират, нощем също.
Отделно една опъваща болка имах от дясно, но поне тя отмина.
АГ ме изпрати на тонове, каза, че всичко е наред ... Сега съм на 3×2 Магнерот, 3×2 Но шпа, 2×1 Алеракт. На преглед съм на 05.05. Сега съм 33 +1 г.с и се моля да изкарам поне до 36та. АГ каза, че няма да чакаме термин, което означава, че през май вече ще се гушкаме. Дано да е към края! Трябва да стягам багажа обаче, че нищо не съм подготвила още за болницата.

# 54
  • София
  • Мнения: 616
Момичета, къде обсъждахме за 45 дневния болничен и някоя щв ползва ли по-малко дни и как става? Мм ме пита няма ли вариант да си взема част от отпуската и по-малко дни от болкичния, от чисто финансова гледна точка, но не знам кой да питам в работата и каква е процедурата, а ми е болничният от неделя май.

Джеси, благодаря за хубавата тема!!!

Ние име сме харесали, но решихме да не го казваме на никого, че с каката казахме и имаше коментари “аз познавам жена с това име, беше ужасна, не я харесвах” и ми остана горчилка, че изобщо го коментираха и сега ще са в неведение Simple Smile

# 55
  • Мнения: 602
vikim , ако не се лъжа болничният беше 90% от брутото за последните две години т.е. ако не си променяла осигуровките през този период би следвало да е по- голяма сума от това, което получаваш в момента, стига да си се осигурявала на реалната сума.

# 56
  • Мнения: 20
Момичета, днес бях на тонове и преглед. Всичко с бебо е наред - 2 200 гр 33 г.с. 😊От сряда излизам 45 дневен болничен. Обсъдихме раждането - искам нормално, но съм след секцио. Следя се в Щерев и там ще раждам, така че съм насочена за консултация с Д-р Григорова. Това, което обаче малко ме вкара в размисли е, че АГ твърди, че при нормално раждане след секцио не може да се ползва епидурална упойка 🤔
Дали някоя има опит или повече инфо, защото наистина нещо се напрегнах от това 😒

Честито на първото бебче в групата! 😍 Да расте здрава и много обичана. Мама бързо да се възстановя и скоро да се гушкат вкъщи 🙂

# 57
  • Мнения: 541
Да е живо и здраво бебенцето ! Честито!

След вчерашните ужасно силни и едва поносими болки днес съм по добре , наболява, но по - малко . Според вас да звъня ли и евентуално да ходя на преглед ? От една страна съм по- добре ,но от друга не знам какво беше това чудо и дали няма днес пак да стане така ?

# 58
  • Мнения: 6 764
Рената, а дали е било от бременността или по-скоро нещо като бъбречна криза? Защото аз си имам проблеми с бъбреците и вече направих една криза по време на бременността, но знам че болката е от кръста, не заради бебето и просто си пих но-шпа и лежах.
Ако имаш някакви притеснения е хубаво да те погледнат на ехограф. Разбирам, че там го карат по старата школа, но пък ако не дай си боже има проблем, без ехограф как ще установят?

# 59
  • София
  • Мнения: 616
vikim , ако не се лъжа болничният беше 90% от брутото за последните две години т.е. ако не си променяла осигуровките през този период би следвало да е по- голяма сума от това, което получаваш в момента, стига да си се осигурявала на реалната сума.
То проблемът е, че ще ми преведат парите по някое време юни месец, не толкова самата сума, макар че взимам пари за храна и ССД(специални служебни дейности), които със сигурност не ми дават по време на майчинство. А и то първо са 3 болнични и после чак майчинство, Та отвсякъде съм на минус 🤣

Вие намерихте ли педиатър за бебето? Тази на дъщеря ми е над 70 години, много се чака при нея и е леко хахава, искам да я сменя, обаче не знам къде да търся читав педиатър и по-близо до Слатина 😶

Общи условия

Активация на акаунт