"Педи" ме кара да не кърмя!!!

  • 1 902
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ние сме на 10 месеца и сме 7 килограма  Laughing
Основното ни препитание е кърмата!
Ядем си и нощно време от един до 3 пъти  Laughing
Снощи и на мен една педиатърка ми изнесе лекция колко вредно е да я храня нощем, да я оставя да се дере 2  , 3 , 4 5 нощи и накрая тя щяла да миряса и да не се събуди повече....
Звучи ми доста садистично спрямо дете..
Ако захраниш обаче, тъй като новата храна си е нова и на дете ще му трябва време да се научи да я усвоява ще спаднете още повече на килограми.
При деца които бавно наддават се предлага по - късно захранване! А деца които наддават много им се предлага - захранване!
А за сокчетата имаше една много готина статия, ще я потърся и ще дам линк тук!

Успех с кърменето!

# 16
  • Мнения: 8 917
Въбще не й обръщай внимание Peace

# 17
  • Мнения: 11 607
Хич не ме учудва това мен! Тук още от родилното им дават шишето с биберона и не поощряват кърменето по никакъв начин, пък какво остава за по после!
Не обръщай внимание както са написали и по-горе!

# 18
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
И ние имаме почти същия проблем-в 3-тия месец сме наддали 400 гр. Сега беба е 5 300,а ни изписаха 3 450. Но факт е,че тя просто толкова си иска. Не я държа гладна,а когато се насуче,тя сама отмята глава. Спокойна е,смее се,пее...е,поревава си,ама то е бебе. Не се кърмим нощем,защото тя не се буди. Аз мисля,че това е защото просто не е гладна. Ама знам ли? Май наистина тези кг са малко newsm78 Педи естествено каза да дохранвам...Майка ми също. А аз не мога да реша Thinking

# 19
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Абе то ако сучеше като човек, както и да е, ама денем, като е будна, много трудно засуква, Реве, пищи, отмята глава и това е! Държа я гладна, дере се от рев и пак не иска да сучи. Трябва да е сънена и ошеметена ConfusedПреди малко, след като не сука, не яде изцедена кърма и не поиска и АМ, заспа. След малко я взех и спяща и бутнах цицка... Голям злояд Shocked

# 20
  • Мнения: 5 877
Аничка, имате кърмаческа стачка. Характерна е за третия месец. Удръж една седмица, минава от само себе си. Типично е това, че яде най-лесно полузаспала.

# 21
  • Мнения: X
И на мен на "стачка " ми прилича.И аз мисля,че 2кг,за 3 месеца са си повече от добре.....
А за педито-не и се вързвай-прави си като ти идва отвътре,не влизай в полемики/`щото трудно ще промениш мисленето на някой дето,така е свикнал и така си кара,нищо,че сумати литература има по въпроса/, и през декември-си записвмаш детето при друг педиатър....
И за ябълките и другите сокове-по-добре изчакай/ако не искаш и колики да си докарате,и някоя алергия/

# 22
  • Мнения: 903
Разбирам, че си притеснена, но не се оставяй да те убеди да спреш кърменето. Струва ми се, че и ти не искаш. Не бива да даваш сокове, много е рано още. Пробвай всичко, което са те посъветвали момичетата и вземи да я смениш тая педиатърка. Успех!
Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 988
изобщо теглих един игнор на всякакви подобни истерии..
Честно казано, ако имам второ дете, не мисля да се впрягам на педиатрите точно по въпроса за храненето..
Анда добре го е казала. И аз съм от юрканите да дохранват мами. А това да отбиеш, а да почнеш пюретата - тя да не мисли че пюретата се усвояват по добре от кърмата  Crazy ега си некомпетентните доктори, ще ме прощавате ама то бива тъпота бива... Не се връзвай  Hug

# 24
  • Мнения: 3 500
Е това педи вече тотално ме разби! #Crazy

# 25
  • Мнения: 3 092
Ти пък що я слушаш тази! smile3512

# 26
  • Мнения: 2 149
Дъщеря ми е наддала третия месец 600 гр. и тъй като имаше изоставане през втория, сега тежи 5 кг. /роди се 3/. "Лекарката" ме посъветва да спра да кърмя, понеже детето не наддава и да мина само на АМ. Да спра да кърмя нощем, защото не било нормално на тия месеци да се къри нощем. Да почна да давам пюрета, защото е време за захранване. Каза ми и че както ми е слабо детето, при една инфекция няма да издържи.!!!
НЕ МОГА ПОВЕЧЕ!
Къде живееш?
Смени си лекарката!
Може и крайно да ми е мнението, но така не се говори на една майка!
 NaughtyДа й пусне изследвания на бебката, и да си прави изводите!
Кърми я по-често и това е! Crossing Arms

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Мамите са ти казала за стачката... Има хубави статии в библиотеката за това...
А за "педиатъра"...
Тегли й едно толкова голяма майна, че чак ушите да й почервенеят, ако ще и на другия край на света да се намира...
Глупости, та глупости, та още по-големи глупости на квадрати...
Да си спирала да кърмиш... Дрън-дрън...
Кърми и си свиркай...
Педиатрите не разбират от кърмене...

# 28
  • София
  • Мнения: 4 381
Абе то ако сучеше като човек, както и да е, ама денем, като е будна, много трудно засуква, Реве, пищи, отмята глава и това е! Държа я гладна, дере се от рев и пак не иска да сучи. Трябва да е сънена и ошеметена ConfusedПреди малко, след като не сука, не яде изцедена кърма и не поиска и АМ, заспа. След малко я взех и спяща и бутнах цицка... Голям злояд Shocked

С държането гладна понякога се задълбочава проблема. Когато са прегладнели бебетата може да се сърдят и да не искат да сучат. За това е по-добре да се кърмите през малки интервали, например през 2 часа и щом спяща суче - това е начина. И детето не е злоядо - повечето деца преминават през този период на 3м. След това има и други изненади, нови пози и т.н. Период е, ще се справите.

# 29
  • Мнения: 3 760
Аничка, казали са ти вече - стачка е (в момента); държането гладна по-скоро има обратен ефект; педиатърката ти е стандартно некомпетентна; дохранването и захранването няма да помогнат, а ще навредят.... Моля те не се поддавай на провокации; кърми на поискване; шашкай се умерено (ако можеш въобще недей, ама се съмнявам  Laughing) и дай голям игнор на тъпата педка!!!!
 Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт