Отговори
# 75
  • Мнения: 31
Честито на всички и пожелавам пухкав финал 😊 Записвам се с термин 17.01.2022, въпреки че се притеснявам, понеже първата бременност приключи с мисед в 10та г.с февруари месец, но силно се надявам този път само хубави неща да се случат. Бях на преглед в 5та седмица и 2 дни, където видяхме само плодно сакче и на 02.06 се надявам да чуем и сърчице. Успех на всички ни! 😊🍀

И моята първа бременност приключи февруари с мисед. Всичко ще е наред този път! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! ☺️

А относно симптомите и при мен като че ли гаденето намаля или поне не е всеки ден, напрежението в гърдите си го има. Единственото по странно ми е, че се засищам от много по-малко храна. А по принцип би трябвало да е обратното.

# 76
  • Мнения: 109
Честито на всички и пожелавам пухкав финал 😊 Записвам се с термин 17.01.2022, въпреки че се притеснявам, понеже първата бременност приключи с мисед в 10та г.с февруари месец, но силно се надявам този път само хубави неща да се случат. Бях на преглед в 5та седмица и 2 дни, където видяхме само плодно сакче и на 02.06 се надявам да чуем и сърчице. Успех на всички ни! 😊🍀

И моята първа бременност приключи февруари с мисед. Всичко ще е наред този път! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! ☺️

А относно симптомите и при мен като че ли гаденето намаля или поне не е всеки ден, напрежението в гърдите си го има. Единственото по странно ми е, че се засищам от много по-малко храна. А по принцип би трябвало да е обратното.

Аз не се засищам 🤣
Чухте ли вече сърчице и как минава сегашната бременност, смисъл в коя седмица си колко mm сте големи и имаш ли някаква по различна терапия от предния път

# 77
  • Мнения: 31
Честито на всички и пожелавам пухкав финал 😊 Записвам се с термин 17.01.2022, въпреки че се притеснявам, понеже първата бременност приключи с мисед в 10та г.с февруари месец, но силно се надявам този път само хубави неща да се случат. Бях на преглед в 5та седмица и 2 дни, където видяхме само плодно сакче и на 02.06 се надявам да чуем и сърчице. Успех на всички ни! 😊🍀

И моята първа бременност приключи февруари с мисед. Всичко ще е наред този път! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! ☺️

А относно симптомите и при мен като че ли гаденето намаля или поне не е всеки ден, напрежението в гърдите си го има. Единственото по странно ми е, че се засищам от много по-малко храна. А по принцип би трябвало да е обратното.

Аз не се засищам 🤣
Чухте ли вече сърчице и как минава сегашната бременност, смисъл в коя седмица си колко mm сте големи и имаш ли някаква по различна терапия от предния път

Може да не ям много, но пък за сметна на това корема ми расте. Влизам в 8гс. и този път от самото начало пия освен фолиева киселина и дуфастон и други витамини. Но смених и доктора, така че терапията е съвсем различна.
При теб по-различна ли е терапията?

# 78
  • Мнения: 20
Честито на всички и стискам палци за безпроблемни бременности! Misc Baby Bottle И аз плахо се записвам след две биохимични Август и Януари. След които, благодарение на страхотната д-р Мария Бояджиева открих  Гарднерела, която лекувах и мутации в PAI /ACE/MTHFR /MTRR и сега съм на Клексан, метилирана фолиева, Вит Д и Пренатал Денк+ДХА. Предполагаем термин от последната консултация при АГ е 6/10.01 спрямо последна менструация и спрямо размерът. Това беше на 18.05 и тогава се видя сърдечен ритъм (6г.с.) , нямам търпение за следващия преглед на 31.05. Що се отнася до симптоми - всяка миризма е 100 пъти по-интензивна и ми се повдига независимо дали е приятна или не,тежестта и болките в гърдите бяха непоносими миналата седмица, тази е по-добре, газове, умора, разсеяност и придърпвания долу . Не пия кафе/алкохол и не пуша попринцип. Започвам да изпитвам погнуса от месо и го карам главно на кисело мляко. След целодневното пишкане вече ставам и нощем Grinning Вие как спите? Blush

# 79
  • Мнения: 6 927
Зле. :/
Тази нощ се будих поне 4-5 пъти - до тоалетна, някакви странни сънища и болки към 4 сутринта.

# 80
  • Мнения: 232
Добре дошли на новите бъдещи мами в темата!

Аз със сина ми не съм имала гадене първите месеци. Сега имам + липса на апетит (освен за череши!). Имах леки усещания като ПМС, но отшумяха. Гърдите също са по-малко напрегнати.
В петък бях на първи преглед, видя се сакче, но апаратът не беше достатъчно добър и за пулс. На 2 юни съм отново на преглед, надявам се тогава да се чуе. Ако всичко е наред имам колебания при кого да се запиша на ЖК. Но има време дотогава.
Малеее това с черешите ми е до болка познато. И с предната си бременност и сега...мога само на череши да карам..отделно изкарах някакъв грип, който лекувах с портокали, лимони, мед и чай от лайка...но черешите са ми фаворит.

# 81
  • Мнения: 54
И аз се будя често нощем, а сънищата ми са много реални, чудя се дали е било сън или се е случило наистина. И с предишната бременност ми беше така.

# 82
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да пожелая на всички лека и безпроблемна бременност! ❤ В 6 г.с съм и пия Pre Mama, а в неделя бях на преглед и ми предписаха No Spa 4x2 и Дуфастон 2х1, поради болки ниско долу. Тази нощ ми се появи кървене и днес звъннах на лекаря ми и ми каза, че няма нужда да се притеснявам (и на листовката пише, че е възможно прокървяване при започване на лекарството) и ми го увеличи на 3х1 и ми каза да си почивам повече. На 23 съм и ми е първа бременност и не ме успокои много... Има ли някоя от вас с подобни симптоми или полезни съвети? 🙂

# 83
  • Мнения: 31
Здравейте, искам да пожелая на всички лека и безпроблемна бременност! ❤ В 6 г.с съм и пия Pre Mama, а в неделя бях на преглед и ми предписаха No Spa 4x2 и Дуфастон 2х1, поради болки ниско долу. Тази нощ ми се появи кървене и днес звъннах на лекаря ми и ми каза, че няма нужда да се притеснявам (и на листовката пише, че е възможно прокървяване при започване на лекарството) и ми го увеличи на 3х1 и ми каза да си почивам повече. На 23 съм и ми е първа бременност и не ме успокои много... Има ли някоя от вас с подобни симптоми или полезни съвети? 🙂

Здравей, Дени. Знам, че лежането много помага, така че си почивай повече. Аз също пия но шпа и дуфастон от самото начало, така че няма проблем. Имах леко зацапване в 5та г.с. и ми казаха да лежа, и ми биха инжекция за задържане два пъти, но това вече доктор го преценява.
Кървенето намалява ли?
Моят съвет е, ако продължи да има и утре и да се засилва, да звъннеш отново на лекаря и да те прегледа. Колкото и да е трудно опитай да не се притесняваш.

Пожелавам ти лека бременност! ☺️

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 15:07 от frozen_moonn

# 84
  • Мнения: 109
Неделя като се прибрах от работа и аз имах съвсем леко зацапване, бледо розово и едва забележимо кафеникаво, много се уплаших и отидохме веднага до АГ, но Докторката каза, че бременността е там и няма никакъв проблем,въпреки това почнах утрогестан 2по1 и от тогава не се е появявало. Надявам се и така да си продължи, спокойни и положителни мисли трябват 🥰

# 85
  • Мнения: 72
Момичета, сега се връщам от лекаря. Бях на втори преглед, вече се видя пулс и не е точица, а си е ивичка-1,5см. 😀 Каза ми, че съм 8г.с, въпреки че на телефона ми го дава 7 седмица и 3 дена.
Успех на всички.

# 86
  • Мнения: 458
Аз днес бях на първи преглед. Видя се плоден сак отговарящ на 5 г.с. Казах му за леките болки ниско долу и ми отговори, че не били нормални. Изписа ми но шпа и папаверин + дуфастон заради предния спонтанен аборт. Аз изследвах прогестерон и ми е висок. Показах му резултата, но той нищо не каза.. Малко ме е страх да го пия този дуфастон при положение, че прогестерона ми е висок и не може да се говори за риск от аборт от нисък прогестерон.. Май ще търся и второ мнение..

# 87
  • Мнения: 6 927
Аз днес бях на първи преглед. Видя се плоден сак отговарящ на 5 г.с. Казах му за леките болки ниско долу и ми отговори, че не били нормални. Изписа ми но шпа и папаверин + дуфастон заради предния спонтанен аборт. Аз изследвах прогестерон и ми е висок. Показах му резултата, но той нищо не каза.. Малко ме е страх да го пия този дуфастон при положение, че прогестерона ми е висок и не може да се говори за риск от аборт от нисък прогестерон.. Май ще търся и второ мнение..
Надявам се всичко да е наред. Ако си несигурна и се тревожиш, може би наистина е най-добре да се консултираш с още един лекар.
Относно удебеленото: каза ли нещо повече? Аз съм с доста силни болки, но не ми казаха, че е ненормално, изписаха ми Но шпа и Бузколизин.

# 88
  • Мнения: 458
Welt каза ми че тези болки са контракции и не трябва да ги има.. по този начин е възможно плода да бъде изхвърлен.. Каза, че ако но шпа и папаверин не ми помагат и въпреки това имам силни болки да започна да пия и Магнерот.. Може би трябва да звъннеш на твоя АГ и да му кажеш ако тези неща не ти помагат..

# 89
  • Мнения: 54
И аз бях на преглед днес. Чухме сърчице и мъничето е 1.23см Simple Smile
Момичета, сега се връщам от лекаря. Бях на втори преглед, вече се видя пулс и не е точица, а си е ивичка-1,5см. 😀 Каза ми, че съм 8г.с, въпреки че на телефона ми го дава 7 седмица и 3 дена.
Успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт