Осиновяне на бебе

  • 4 151
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!
Моят въпрос е малко по- различен. Предстои ни осиновяване на петмесечно бебенце. Та въпросът ми е, какво
 И по колко трябва да напазарим. Кошарата, количката и столчето за кола са ясни. В главата ми вече цари страшен хаос, така че всякаква информация от Вас, ще ми е много необходима и полезна. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 180
Първо честито!
Срещнете се с приятелка, която има малко дете и я попитайте. Направите си списък с нещата от първа необходимост. Останалото ще купите после. Имайте предвид, че и близките ще ви подарят.
На първо четене се сещам за принадлежности за къпане, шишета, долни, горни дрехи, памперси.

# 2
  • Мнения: 11 657
Честита Ви радост. Ще купите, естествено ваничка, дрешки, памперси, адаптирано мляко, шишета и биберони, комплект за хранене на бебето - купичка, чинийка, чашка... Общо взето нищо кой знае какво особено. Не се оливайте с много дрехи - децата бързо растат. Трябват Ви на първо време 3-4 бодита с дълъг ръкав, 3-4 блузки, 2-3 панталончета, якенце. Има и удобни гащеризончета за вкъщи или разходка, одеялце за количката също така

# 3
  • Мнения: 1 522
Все пак не се и презапасявайте заради притеснението. В днешния свят можеш да купиш почти всичко и по всяко време. Възможно е като го вземете, някои неща да не му паснат и да му трябват малко по-различни. Да речем ако вземете 5 кутии от един тип памперси, може да се окаже, че не са ок и да речем по му стават памперси тип гащи, а не с лепенка. Успех.

# 4
  • Мнения: 1 556
Честито и от мен!
Чувалче за спане, две цели пижамки бих добавила аз плюс такова за количката и наистина, ако можете да вземете дрешките, количката, леглото втора ръка или от приятелка ще е много практично. Толкова бързо растат, че наистина няма смисъл от такива разходи на този момент.

# 5
  • Мнения: 406
Столче за хранене,активна гимнастика,за дрехите са ви казали не е нужно да се взимат много от един размер.

# 6
  • Мнения: 4
Благодаря за отговорите на всички!  Чудя се обаче, предвид факта че е на пет месеца, а и предстоят летни месеци, кой е най-удачният избор на количка - да вземем комбинирана количка 2 в 1, или направо лятна количка

# 7
  • София
  • Мнения: 2 506
Трябва ви вариант, в който хем да може да седи и гледа навън, хем и да спи и полегне назад. За памперси - размер 3 или 4 ще ви трябва, щом е на 5 м, може да се ориентирате и по теглото на детето. Дрешки - размерът да е 62-68 ( това са и горе долу см на детето) Аз препоръчвам да вземете повече дрешки, защото бебетата се мокрят като ги миете, лигавят, повръщат, цапат и трябва да има за смяна. Може и някоя друга играчка да вземете вече, ще се заглежда. Разберете и дали е захранвано, защото захранването започва точно около петия месец и дали ще трябва да купувате/ готвите пюренца и кашички.

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Дрешките от 68 нагоре(на моят син размер 62 му бе малък още на 3 месеца).
Количката задължително трябва да може да легне в нея(моите и двамата обожаваха да спят навън).Активна гимнастика за 5-месечно не знам, по-скоро игрален център тип бънджи(той се ползва от 6 докъм 9-10 месеца) , най-добре ако има кой да ви подари, защото не са много евтини.
Също лигавници,бебетата се цапат доста като хапват.

# 9
  • Мнения: 11 657
Относно размерът на дрешките, зависи от индивидуалното развитие на всяко дете и от самите дрешки (производителя). Моят син на 4м+ беше размер 62см. Може би до към първи клас му ставаха дрехи от по-малкия размер.

# 10
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
Честито Simple Smile
За 5м бебе ви трябва само количка със седалка, няма нужда от кош за новородено. Трябва да има легнало положение, а дали ще е лятна или комбинирана, тоест със седалка която може да се върти към вас и напред Вие преценете. Гледайте да не е много тежка, 10кг е максимума.
Стол за кола, стол за хранене, легло, няколко одеала, и комплекти завивки. Козметика,  космонафт за навън. Дрешки по 4-5 от вид... Винаги можете да купите още.
Пожелавам Ви скоро да гушкате бебчето и да сте много щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт