Ще съм благодарна за обективен поглед

  • 9 422
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 776
От това, което разбирам е, че сте във връзка с този човек от 2 години. Това не е чак толкова малко. Две години, горе-долу, отнема на любовните хормони да отбушуват. За мен е изключително важно време за еволюцията на връзката.

Вие сте на 24 и доста млада. Но той е на 32 и още не знае дали иска семейство и деца?

Въпреки че според мен 24 годишните са млади за семейство, аз не бих се преместила да живея на семейни начала с този мъж без брак ако брак е целта. И е добре да си изясните от сега иска ли деца или не иска. Ако на 32 не е готов за брак, кога ще бъде? Някои мъже, които се дърпат години наред на една жена за брак и деца, се съгласяват веднага като срещнат "правилната."
 
Съгласна съм с други дами, които са писали преди мен, че ако господинът не иска да се обвърже с подпис, не бих се съгласила да подреждам дом и да раждам деца с него. Вие сте само на 24! Бих говорила сериозно с него, и ако не вижда брак в общото ви бъдеще, бих се отдръпнала. Имате време да намерите мъж, който ще иска брак с Вас.

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 06:10 от Cool_Cat

# 91
  • Мнения: 2 896
Сериозно ли има мъже дето мислят, че жената нищо не прави щом не е на работа и тя трябва да издържа и детето, за нея както и да е, ама тоя баща поне за детето да се включва. Защо масово мъжете са така днес, нищо не искат да плащат, да нямат разходи...
А авторката на 24 има време още. Щом е на 32 вече би трябвало да знае какво иска вече той. Те все да не се минат с нещо, я да се женят, я деца.

# 92
  • Мнения: 1 726
Интересно ми е защо когато двама човека живеят няколко години заедно и жената пожелае да се оженят, какво толкова се дърпа мъжа? С какво се променят за него нещата, така или иначе живеят заедно, а пък за нея е важно? Какво има да си готов да сложиш един подпис и да узакониш връзката си? В такъв смисъл, когато подписа е важен за жената, какво се променя при мъжа, че се дърпа.

# 93
  • Мнения: 41 045
Интересно ми е защо когато двама човека живеят няколко години заедно и жената пожелае да се оженят, какво толкова се дърпа мъжа? С какво се променят за него нещата, така или иначе живеят заедно, а пък за нея е важно? Какво има да си готов да сложиш един подпис и да узакониш връзката си? В такъв смисъл, когато подписа е важен за жената, какво се променя при мъжа, че се дърпа.

Насаденият стереотип и психозата, внушена от приятели, познати и модата като цяло. И едно време в кръчмата мъжете си говореха как жените само гледат да им наденат хомота и да ги впримчат, как дуднат, командват... Но си знаеха, че това са лафове проформа, а всъщност си се женеха. Но явно нещата са се сменили и новото поколение е повярвало. И това създава едно недоверие и влизане във връзката не с открито сърце, а с опасения и настръхнало внимание да не се минат. Изобщо днешното младо поколение е настроено доста по-материалистично, иска да живее, а не да прави семейства, да е свободно без ограничения и ангажименти (странно, а вземат кредити като невидели???) и все си мислят, че са млади и има време и не се усещат как така с "има време" попадат в капана на средната възраст и нещата се закучват.   Та това, комплексни са причините и са обусловени от действителността. Да не говорим, че ако съдя по моето дете, младите днес са и по-асоциални, не умеят да общуват и да поддържат връзка, не знаят какво искат и за какво живеят...

# 94
  • Мнения: 3 731
Поколението, дето сега е около 30, е родено в криза и преживяло сума ти кризи. Колкото и добре финансово да са се справяли родителите, тези деца знаят за важността на парите, нормално е да се по-материално ориентирани, особено мъжете.
Както каза някой, явно и той си има своите демони.
#Loveconquersall Simple Smile

# 95
  • Мнения: 18 574
Интересно ми е защо когато двама човека живеят няколко години заедно и жената пожелае да се оженят, какво толкова се дърпа мъжа?

Обикновено отговорът е, че не иска да се жени за нея. Пълно е с примери за продължителни връзки без подпис - с аргументите, че няма държавата да му се бърка в семейството, не вярва в институцията брак, подписът разваля любовта и т.н., - последвани от светкавичен брак със следващата жена, на която роднините още не са успели да запомнят името.

# 96
  • Мнения: 1 726
След като не си сигурен, че искаш да останеш с даден човек, колебаеш се. Минали са сумати години, ясно е, че ще продължаваш да се луташ и не е твоя човек, защо е това мотаене? Да я зареже и да се жени светкавично, за да може и тя да си намери достоен мъж, който ще я уважава и ще й предложи брак като хората, а не тя да го мисли с години и да се мъчи. Много гадно звучи, ужасно.

# 97
  • Мнения: 18 574
Въпросът е защо жената, на която е отказан брак, не напуска връзката, щом й е толкова важно, а продължава "да се мъчи" с нежелаещия брак Wink  Не е купена на пазара за роби, надявам се.

# 98
  • Мнения: 1 726
Аз говоря за тези мъже, които заблуждават, нека първо да ме повишат на работа пък тогава. Повишат го, после измисля друго и я мотае, а тя все таи надежда.

# 99
  • Мнения: 18 574
Въпросната жена сама избира докога да стои.
Лично на мен такива оправдания - той ми обеща, той ме заблуждава, аз се надявам той да се промени, той, той, той - са ми инфантилни.

# 100
  • Мнения: 3 363
Въпросната жена сама избира докога да стои.
Лично на мен такива оправдания - той ми обеща, той ме заблуждава, аз се надявам той да се промени, той, той, той - са ми инфантилни.

Всяка жена вярва когато е влюбена. Проблема е, че мъжете нямат топките да сложат край, защото жената им е станала "удобна". За това е хубаво да се пишат тези неща в такива теми.

# 101
  • Мнения: 18 574
Край слага този, на когото не му изнася положението. Щом жената стои доброволно във връзката, отговорността е нейна - докъде ще отстъпва от исканията си, докога ще чака той да се промени - не е виновен мъжът, че не я е изгонил.

# 102
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
ЧС, в 10-ката си.
Повечето ми познати мъже на тази възраст са с разбирането, че като се ожениш и - едва ли не - животът ти приключва.
Въобще, страх от поемане на отговорност, както действително е и по отношение на много други неща за моето поколение, пък и за следващите.

Не знам къде са тия мъже, които са готови веднага да предложат брак, като зарежеш настоящия.
Пък ако са готови да извадят пръстен след няколко месеца или година връзка (в сравнително млада възраст), съм доста скептична колко ще е успешен подобен брак.

# 103
  • Мнения: 3 505
Темата с 10 годишната връзка е нерелевантна, защото: първо няма съществуващо дете и второ - в начален етап са заедно.
Какво ще стане - времето ще покаже
Много си е адекватен примерът. И тука, и там иде реч за жена, която  много зор си дава за половин, който няма скрупули да я балалайка. Яла съм попарата на такъв. Според мен момичето тук прави прекалено много компромиси за човек, който не си мръднал пръста за нея, но има време пред себе си, може да жертва година или две, за да види, че не желанието „да постигне нещо” е причината господинът да отказва деца.

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 08:58 от +-123

# 104
  • Мнения: 2 896
Имам приятелка, дето след месец връзка ходи при мъжа да живее, с последния на третия месец се ожени ха.

Общи условия

Активация на акаунт