Промените в ЗДП относно столчетата за кола

  • 26 299
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Сега се замислих за друго... в БГ все още се движат огромен брой коли от старата генерация, които нямат колани на задните седалки, в тях как ще става номера със задължителните детски седалки newsm78

В сервизите монтират колани на такива коли, не помня цената, но не беше много скъпо.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 523
Така, така. Нека го глобят мъжа ми, дето не му се иска да купуваме столче, защото ползваме колата само в края на седмицата. А аз треперя да не стане нещо!

# 17
  • София
  • Мнения: 38 523
Сега се замислих за друго... в БГ все още се движат огромен брой коли от старата генерация, които нямат колани на задните седалки, в тях как ще става номера със задължителните детски седалки newsm78

В сервизите монтират колани на такива коли, не помня цената, но не беше много скъпо.

За жигулито на нашите съседи май им излезе около 50-100 лева.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
а как ще става возенето в таксита?
а малките автобусчета, които возят децата от частните детски градини?
чудя се има ли начин това возене да бъде обезопасено

# 19
  • Мнения: 109

Прието ли е вече това изменение?
[/quote]

Във вестника пишеше, че в четвъртък ще се гледа от МС и след това ще влезе за гласуване в НС.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Просто няма такъв модел столчета! Те нали са до 20 кг? newsm78

Абе то за модели има - на Чико, ама простотията си е в пълна сила Twisted Evil

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Подкрепям твърдо! Много е важно!
За такситата и автобусчетата и аз много пъти съм се чудила newsm78 Ние с Ники например редовно ползваме такси. Винаги изтръпвам, докато стигнем Shocked Сядам отзад, слагам го в себе си, закопчавам се, но не дай Боже нещо да стане Praynig
Как е уреден въпросът в страните от ЕС и в Щатите?

# 22
  • Мнения: 46 520
За такситата, не мисля, че ще е проблем фирмата да разполага с няколко кошници и столчета и при поръчка да се изпращат колите, в които са монтирани, а не тези, които са най-близо до адреса.

# 23
  • Мнения: 7 640
Просто няма такъв модел столчета! Те нали са до 20 кг? newsm78

Абе то за модели има - на Чико, ама простотията си е в пълна сила Twisted Evil

има и други модели- не на Чико- по 29лв- примерно

То възрастните не слагат колани, вие за столчетата коментирате.

Скъпи, евтини ooooh! Колко струва живота на децата ви?
Както майка от Форума беше писала, не си спомням коя, може да вземеш втора употреба за трийсетина лева, ако семейството е затруднено. Избеляло или не- важна е сигурността

# 24
  • Мнения: 3 098

Как е уреден въпросът в страните от ЕС и в Щатите?
Мога да ти кажа за Испания.Тук е задължително ползването на стол4е за бебета и по_големи деца.Ако по време на движение детето се намира извън него, не са закоп4ани коланите на самия стол,или пък предпазните колани на задните седалки,глобите са големи.И така трябва да бъде.При един инцидент не ми се мисли какво става,ако не е обезопасено.Или пък другото,въпреки,4е задните ми врати са заЩитени от отваряне отвътре,премахвам падане от колата,но все пак ако е свободно,може много лесно да ме разконцентрира и да стане инцидент.
Затова подкрепям навлизането на този закон и в България. Peace

# 25
  • Мнения: 22 934
Подкрепям твърдо! Много е важно!
За такситата и автобусчетата и аз много пъти съм се чудила newsm78 Ние с Ники например редовно ползваме такси. Винаги изтръпвам, докато стигнем Shocked Сядам отзад, слагам го в себе си, закопчавам се, но не дай Боже нещо да стане Praynig
Как е уреден въпросът в страните от ЕС и в Щатите?
В Испания нямаше изискване към такситата.Поне не съм видяла никога такси със столче вътре.За училищните рейсчета не знам как стоят нещата. newsm78

# 26
  • Мнения: 1 172
Крайно време е да се приеме такъв закон.
Аз пък не разбирам що за родител трябва да си, за да даваш по 2лв за кило бензин, да имаш GSM апарат за поне 100 лв  и месечни сметки за него поне по 15 лв, и за капак да ти се струва, че някой иска да печели на твой гръб като те задължава да осигуриш безопасността на детето си (което може да струва и 50, и 500 лв според личните ти възможности).
В някои държави, където столчетата са задължителни, те стоят в багажниците на такситата, и се монтират в случай на нужда, ако бебето не се пренася със собствено столче (кошница). Поне такава е информацията ми за Австрия.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят син се вози задължително в столче.
Абсолютно съм "за" такава промяна в закона. След като е приета тази мярка в цивилизованите страни, значи има защо да се ползва специално столче или седалка, а не само колан.
Освен това, столчето е много удобно и аз много обичам да си посядвам в него.  Mr. Green И аз бих се возила на такова, с най-голяма радост.  Laughing

# 28
  • Мнения: 5 622
Благодаря, аз също за първи път виждам такива седалки.

Аз съм ЗА! Моят син, от как се е родил, при всяко возене ползва столче за кола. В момента маме две-едно в моята кола и едно в колата на мъжа ми. И не мислете,че преливаме от пари- просто беше наложително и затова. В крайна сметка животът на детето ми не струва колкото едно столче от 200-250 лв  Peace

Аз също съм за, но във всяка кола по две?

Е, да...Твоят случай е по-сложен с две деца  Wink

# 29
  • Мнения: 7 640
ами и на нас ни трябват две столчета, ще купя от 100лв, а не от 200, какво толкова

Общи условия

Активация на акаунт