По добре ли е да се разделим временно?

  • 4 693
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте, с мъжа ми сме заедно от 2 год. от начало беше всичко хубаво, имаше тръпка, борихме се бая време да се съберем, да си създадем семейство мечтаех да остареем заедно. Преди 7 месеца ни се роди дете мислех че по щасливи няма как да сме, два месеца след това стана нещо което никой не е отчаквал, баща му почина, станаха 5 месеца без него. От тогава започнаха караници, караме се постоянно заради майка му. Веднъж ми каза че е по добре да живее с нея и аз да си ходя при наще. Караме се за това че от както почина свекъра тя се отпусна и започна да ни лъже, да прави интриги и да клюкарства. Прави вересии по магазините като зима пенсията си ги плаща и на нас не ни помага с нищо, всичко на наш гръб а повечето от вас знаят какво е да живееш в България със заеми, сметки и дете. Живеем с нея в една къща и няма как да се преместим другаде защото той не иска да я оставя сама дори и за ден. Спряхме да ходим и на гости при наще заради тази работа. Не знам, всеки път е едно и също днес ме нападнаха че съм казала по хората че тя ми не помага за детето, пробвах да обесня на мъжа ми че не е така и повярва на нея, дори не иска да ме изслуша, мислехме да отидем на гости при наще за празниците каза че няма да отидем никъде и ми забрани да излизам. Каза че ще е побдобре да делим всичко, до сега всичко беше общо. Всеки път е така и ми писна да се караме заради нея. Обичам го но от няколко дена мисля че ще е по добре някакси да се разделим временно.
Така както някой от вас ме нападат искам да уточня че не я карам да ни помага за каквото и да е било ни с пари ни с дете да прави каквото иска да живее как иска но не да ни прави на нас интриги и дразги. Уважавам я до сега и дума не съм и казала за тези неща. Готвя, чистя, гледам дете, мъж и нея и не съм се оплакала до сега.

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 12:16 от Мар123

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Искаш да се разделите временно като един вид заплаха, демек да види той какво е без теб в тая къща или искаш да се разделите временно за да може да осмислите нещата и да видите как и дали ще продължите заедно? Щото в първия вариант, в който евентуално искаш да му натриеш носа, трябва да си готова, че временната раздяла може лесно да стане постоянна такава. Готова ли си на това?

Изначално проблемът ви е, че сте се натикали да живеете при свекърите. Сега си носите последствията.

# 2
  • София
  • Мнения: 16 023
Жената не е длъжна да ви помага финансово или да гледа детето.
Оставете я да си изживее мъката по починалия съпруг.
Как се гледа дете със заеми и вашите доходи сте били длъжни да обмислите преди да го направите. Сега ще се борите да си увеличите доходите и свиете разходите. 

# 3
  • Мнения: 5 832
Освен пандемия от ковид, май има и пандемия от нещо друго, което ако кажа, ще ме баннат.
Авторке, никой не ти е длъжен нито да ти гледа детето, нито да ти помага, освен мъжа ти. Да сте мислили преди да правите дете дали можете да си го позволите. Ей, аман значи! И не, няма да ви се оправят нещата.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Пандемия от необразовани, неграмотни и не особено интелигентни. За съжаление, в много теми.

# 5
  • Мнения: 2 209
Те нещата при вас винаги са били зле. Просто сте направили дете с идея, че всички са ви длъжни. Ами не са. Първо се пораства, после всичко останало.

# 6
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Т. нар. "временни раздели" са опити за манипулация в над 90% от случаите...

# 7
  • Мнения: 79
Жената не е длъжна да ви помага финансово или да гледа детето.
Оставете я да си изживее мъката по починалия съпруг.
Как се гледа дете със заеми и вашите доходи сте били длъжни да обмислите преди да го направите. Сега ще се борите да си увеличите доходите и свиете разходите. 
не я караме да ни помага финансово или с дете. Искаме да спре да лъже и да прави интриги па как иска така да живее но не да би прави на нас дразги

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Тук всички участници в семейната драма не са бели и добри. Намерили са се.

# 9
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Мархаба! И защо да ти помага за детето? Ти нали си по майчинство? Какво правиш по цял ден? Ходиш по кафетата в махалата и клюкариш. Жената, свекърва ти,  си плаща вересиите, що и се бъркаш като не можеш и едни толумби да я черпиш! Че да не е на вересия жената. Не си ли научена на уважение към по-старите и към мъжа??? Нали той те храни! Правилно ти е казал, като не слушаш, общото си е негово вече! Много серт го даваш, пък и обидена. Зестра имаш ли? Много си млада явно, слушай по-старите и майка му и ще те заобича пак! С лошо няма да постигнеш нищо. Аферим бабо, машалах! Това са вълшебните думи. Two Hearts

# 10
  • Мнения: 500
Отиди при вашите за празниците и остани там известно време.
То че няма да я бъде тая връзка е ясно, но виж как ще се развият нещата ако се отдалечиш.

# 11
  • Мнения: 6 148
Ми, че то дразгите сама си ги създаваш. Щом се появи Златното никой да не умира и всички да козируват, ейй начи не го разбраха хората.

# 12
  • Мнения: 79
Искаш да се разделите временно като един вид заплаха, демек да види той какво е без теб в тая къща или искаш да се разделите временно за да може да осмислите нещата и да видите как и дали ще продължите заедно? Щото в първия вариант, в който евентуално искаш да му натриеш носа, трябва да си готова, че временната раздяла може лесно да стане постоянна такава. Готова ли си на това?

Изначално проблемът ви е, че сте се натикали да живеете при свекърите. Сега си носите последствията.
искам да се разделим за да осмислим нещата и да видим как ще се продължи на пред. Всеки път ми доказва че държи повече за нея ☹

# 13
  • Мнения: 5 832
Жената не е длъжна да ви помага финансово или да гледа детето.
Оставете я да си изживее мъката по починалия съпруг.
Как се гледа дете със заеми и вашите доходи сте били длъжни да обмислите преди да го направите. Сега ще се борите да си увеличите доходите и свиете разходите.  
не я караме да ни помага финансово или с дете. Искаме да спре да лъже и да прави интриги па как иска така да живее но не да би прави на нас дразги
Напротив, искаш, очакваш и си го каза още в първия пост. Сега си въртиш задника. Коя си ти, че ще си пъхаш носа в нейните вересии и ще ги коментираш? И не казвам, че свекървата и мъжа ти са много хубави, един дол дренки сте всички, ама и ти нещо се мъчиш да командориш и да му се разхождаш по нервната система.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 990
Намалете клюкарстването и от двете страни и може и да се оправите. Но не съм голям оптимист, мисля, че сте възпитавани в сходен дух.

Общи условия

Активация на акаунт