Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 33 798
  • 743
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 843
Контракциите не са от едната страна, а в цялата област. Пишкането не разбрах какво общо има.

# 31
  • Мнения: 66
Здравейте. Бременна съм в 7 г. с. и приемам клексан 2х0.4 и аспирин протект (с тромбофилия съм).
Сега забелязах, че имам кафяво зацапване. Кога се приема дуфастон през деня съобразно клексан? Спира ли се аспирин проект?
Това е много висока доза Клексан, надявам се, че лекар я е назначил. При кървене и кръворазреждащи задължително консулация с лекар, обикновено се спира аспиринът.
Дуфастон/утрогестан - по схема, зависи какви количества са, аз лично не съм съобразявала с клексана, него го слагах сутрин.

Да, тази доза клексан е назначена от хематоложката ми

# 32
  • Мнения: 1 428
И аз не знам какво е общото четох,че при контракции,пишкаш по-често,но да те са само от ляво..

# 33
  • Мнения: 4 843
Имате още доста време до термин, ще се побъркате с това четене. Опитайте се да стоите далеч от Google, там всякакви диагнози ще си откриете.
Контракциите се появяват на интервали, не продължават по цял ден. Усеща се болка/стягане/втвърдяване на корема. Ще разберете като получите такава.
Възможно е да изпитвате болка от разтягането на матката. Честото уриниране е нормално по време на бременност, стига да не е придружено с други оплаквания.
Успокойте се малко, всичко е наред!

# 34
  • Мнения: 2 836
Момичета, може ли помощ за разчитането на тези резултати(18г с), тъй като разбираемо сега АГ не работи зараид празниците

# 35
  • Мнения: 1 686
Момичета, може ли помощ за разчитането на тези резултати(18г с), тъй като разбираемо сега АГ не работи зараид празниците
Изчислените рискове са много ниски.

# 36
  • Мнения: 48
Здравейте мами! Имам ужасни киселини, снощи дори не можах да спя заради тях, нямам си и на идея от какво се получават, но искам да ви попитам вие имахте ли и какво лекарство пиехте , за да отида да си взема, че това нещо е ужасно?
Весели празници, бъдете здрави!

# 37
  • Мнения: 4 843
Аз пробвах с Гавискон, а когато не помагаше - лъжичка сода в чаша вода, действаше безотказно.

# 38
  • Мнения: 2 239
Аз така и не се осмелих да си купя някакви хапчета за киселини. И при мен положението вечер е ужасно. Последно време обаче много ми помага айрян с газирана вода. Баща ми ме открехна на това чудо и след като изпия една чаша се чувствам нов човек. Много ми помага.

# 39
  • Мнения: 5 065
На мен ми помага 50:50 газирана вода Перистерка смесена с обикновена вода. За по-тежки случаи ползвам Ранние, ама запасите ми от него са на привършване.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 402
Никога не посмях да пия нещо за киселини като лекарства. Газирана вода и спрях храните, които ги причиняват. Много бързо ги разкарах така. Чак в 9м се появиха пак за съвсем кратко, защото си позволих да ям пържено няколко пъти.

# 41
  • Мнения: 4 144
Аз също пиех газирана вода, а ако не помагаше -гавискон сироп.

# 42
  • Мнения: 8 746
Момичета, 9 г.с + 5 дни- да мисля ли за фетална морфология,ако всичко засега си е нормално?

# 43
  • Мнения: 1 686
Момичета, 9 г.с + 5 дни- да мисля ли за фетална морфология,ако всичко засега си е нормално?
Да, разбира се.

# 44
  • Мнения: 4 843
Момичета, 9 г.с + 5 дни- да мисля ли за фетална морфология,ако всичко засега си е нормално?

Това е много важно изследване, няма какво да го мислите. Запазете си час отсега.
Прави се от специалист, който може да открие проблеми, които не са се видяли на профилактичен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт