Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 33 831
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 767
И сега,извинете за тъпия въпрос,но фет.морфология и биохимичен скрининг едно и също ли е?Питам,защото лекарят, при който ходи моята близка бременна й е казал,че е кажи-речи едно и също изследване.Ако има някоя добра душа,правила тези неща,може ли с две думи да ми обясни кое как се случва и къде се прави?Ние сме в малък град и силно ме съмнява тук да има специалист в тази област.

# 46
  • Мнения: 4 844
Феталната морфология е преглед с ехограф, а БХС е кръвно изследване. Правят се заедно и после се разглеждат общо резултатите. Ако няма специалист, отидете в друг град.
Изследват се рисковете за генетични аномалии.

# 47
  • Мнения: 8 767
Благодаря!

# 48
  • Мнения: 2 605
Эдравейте, днес бях на първи гинекологичен преглед след поэитивен тест. Лекарят каэа, че съм в 5сца и 3 дена (според първия ден от последния ми цикълл), а според калкулатор на основа на овулация (20 ден от цикъла) съм 4сца и 3 дена. Видя се плоден сак.
Може би въпросът ми е малко глупав, но кой метод эа иэчисляване на седмицата е по-коректен? Искам да обявя бременността след 10та седмица иэвън семейството.

# 49
  • Мнения: 739
Според мен си гледайте седмицата определена от лекаря според последния менструален цикъл. Все пак по нея се изчислява термина. Доколкото знам овулацията се променя, освен, ако не сте сигурна, че при вас е на 20-я ден. Мисля, че имаше едни тестове за овулация. С тях може да се провери, кога е настъпила. Но мисля, че за седмица на плода е прието да се гледа според дата на последен цикъл. Честита бременност.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 408
Гледайте си датата по последния цикъл. При мен също беше късна овулация, но това си го гледаше АГ, а всичко останало се водеше по ПРМ.
Примерно при мен по ПРМ термин се падаше 24.09, преизчислиха го на 02.10, заради овулацията. Аз родих на 29.09. Всички г. седмици, документи, изследвания се съобразяваха с термина 24.09.

# 51
  • Мнения: 2 605
Благодаря ви много эа отговорите. Ще следя според 1 ден от цикъла тогава.

# 52
  • Мнения: X
Да, бременността и термина винаги се изчисляват по дата на ПРМ, защото размерите по ехограф се менят постоянно. Лекарите на всеки преглед следят дали размерът по ехограф отговаря приблизително на размера по ПРМ.

# 53
  • Мнения: 33
Здравейте, имам положителен тест за бременност. До датата на м.ц. имам два дни. По препоръка на лекар съм на дуфастон който трябва да пия 14 дни и се пада да е до утре.
Трябва ли да спра хапчето след като имам положителен тест?

# 54
  • Мнения: 295
Здравейте, имам положителен тест за бременност. До датата на м.ц. имам два дни. По препоръка на лекар съм на дуфастон който трябва да пия 14 дни и се пада да е до утре.
Трябва ли да спра хапчето след като имам положителен тест?
Аз знам, че не се спира.

# 55
  • Мнения: 1 333
LadyS не се спира. На мен АГ ми го беше назначил за 10 дни, но ми каза при положителен тест да го продължа. Обади се ако искаш на лекаря си за консултация или ако не можеш да се свържеш, аз бих го пила до първия преглед.

# 56
  • Мнения: 33
LadyS не се спира. На мен АГ ми го беше назначил за 10 дни, но ми каза при положителен тест да го продължа. Обади се ако искаш на лекаря си за консултация или ако не можеш да се свържеш, аз бих го пила до първия преглед.

Благодаря, и аз така мислех, но все пак търсех и друго мнение. С докторката не мога да се свържа за жалост.

# 57
  • Мнения: 488
Някой знае ли какво представлява прегледът при очен лекар по време на бременност? Става въпрос за преглед, който да определи дали мога да родя естествено или секцио. Дали се разширяват зениците? Моят АГ каза, че щом диоптрите са ми над -5 едва ли ще мога да родя нормално, но все пак да отида при офталмолог. Надявам се все пак да има някаква надежда... Confused

# 58
  • Мнения: 1 686
Някой знае ли какво представлява прегледът при очен лекар по време на бременност? Става въпрос за преглед, който да определи дали мога да родя естествено или секцио. Дали се разширяват зениците? Моят АГ каза, че щом диоптрите са ми над -5 едва ли ще мога да родя нормално, но все пак да отида при офталмолог. Надявам се все пак да има някаква надежда... Confused
Диоптрите нямат значение, трябва да измерят очното налягане, за да видят дали не е повишено и да огледат очните дъна, за да видят дали няма изменения по ретината. На тази база се прави оценка дали ще издържат на напъните.
Намерете си добър очен лекар и се посъветвайте внимателно с него.

# 59
  • Мнения: 17
Здравейте, мами,
Честите прегледи с вагинален ехограф вредят ли на плода в ранна бременност? Притеснявам се, тъй като съм в 7г.с , имам проблеми и ходя на прегледи всяка седмица. Ще съм благодарна за отговорите ви ❤

Общи условия

Активация на акаунт